حمایت عمان از دستیابی به توافق در مذاکرات برجام


در گفت‌وگوی تلفنی امیر عبداللهیان با همتای عمانی‌اش آمده است؛

سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۳:۴۹

امیر عبد اللهیان

تهران (پانا) – وزیر امور خارجه عمان در گفت‌وگوی تلفنی با امیر عبداللهیان از دستیابی به توافق در مذاکرات برای رفع تحریم‌ها و برآورده شدن خواسته‌های مشروع ایران حمایت کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امشب (سه شنبه ۱۳ مردادماه) با بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان درباره مسائل دوجانبه و برخی مسائل داخلی و بین المللی تلفنی گفتگو و رایزنی کرد. .

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابلاغ سلام آیت الله رئیسی به هیثم بن طارق سلطان عمان، از حسن نیت این کشور در توسعه همکاری ها با منطقه تشکر و قدردانی کرد.

امیر عبداللهیان آخرین تحولات تصمیم به تعویق مذاکرات را در رابطه با برنامه های طرف ایرانی برای باز نگه داشتن پنجره دیپلماتیک قدردانی و خاطرنشان کرد: بخش پایانی توافق به دو بخش حقیقت و سادگی طرف آمریکایی بستگی دارد و جمهوری اسلامی. ایران برای دستیابی به یک توافق دائمی و قوی بسیار مهم است.

وزیر امور عمرانی کشورمان همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران برای امنیت انرژی و امنیت غذایی در جهان بسیار حائز اهمیت است و با شناخت مسائل انرژی و مشکلات دنیا پروژه های زیادی در طول این مدت انجام شد. این دوره.

بدر البوسعیدی، وزیر امور خارجه عمان نیز در این گفت و گوی تلفنی، درباره ارزیابی خود از مذاکرات مختلف در وین، بر نظر کشورش مبنی بر لزوم دستیابی به توافق در مذاکرات تاکید کرد و گفت: معتقدیم که همه طرف هایی که می خواهند به توافق برسند در توافق نهایی هستند و فرصت طلایی برای رسیدن به توافق دارند.

وزیر امور خارجه عمان گفت: عمان به حمایت خود از دستیابی به توافق نهایی در مذاکرات و تحقق خواسته های مشروع ایران ادامه خواهد داد.