حمایت تمام قد اصناف از سیاست درست دولت سیزدهم در اصلاح پرداخت ارز ترجیحی


اتاق اصناف ایران

تهران (پانا) –  نایب رییس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه سیاست درست دولت سیزدهم در اصلاح پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی مورد حمایت تمامی اصناف است، گفت دولت به خوبی در حال رفع مشکلات موجود و مبارزه با موانع است؛ بنابراین فعالان اقتصادی کشور ١٠٠ درصد از برنامه‌های دولت حمایت خواهند کرد.

به گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار، خسرو ابراهیمی‌نیا به استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی و تبعات آن در اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: ارز ۴٢٠٠ تومانی زمینه ساز ایجاد رانت در کشور بوده و منجر به ایجاد حاشیه‌های فراوان در اقتصاد کشور شده است.

وی اظهار داشت: در ابتدا قرار بود ارز ۴۲۰۰ تومانی به نفع مردم تمام شود؛ این در حالیست که منافع حاصل از ارز ترجیحی فقط به جیب دلالان رفت و آنها توانستند از این رانت ایجاد شده در اقتصاد کشور نهایت استفاده را ببرند.

ابراهیمی‌نیا خاطرنشان کرد: در این میان افرادی به عنوان دلالان در کشور حضور داشتند که ارز ۴۲۰۰ تومان را دریافت کردند اما آخر هم مشخص نشد که از این ارز در چه راهی استفاده کردند.

نایب رییس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی زمینه‌ساز ایجاد چالش در فعالیت‌های دولت است، گفت: باید اقدامی انجام شود تا اقتصاد کشور به سمت شفافیت پیش برود زیرا از طریق این اقدام، فعالیت مربوط به جلوگیری از ایجاد فساد در کشور راحت‌تر خواهد شد.

وی اعلام کرد: با توجه به تبعاتی که ارز ترجیحی در اقتصاد کشور با خود به همراه داشت، به شدت موافق اصلاح پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی و اجرای هر چه زودتر آن در کشور هستیم.

ابراهیمی‌نیا با بیان اینکه در برهه‌ای از زمان با افزایش شدید قیمت ارز در بازار روبرو بودیم که دولت برای کنترل بحران ایجاد شده تصمیم به استفاده از ارز ترجیحی گرفت، گفت: تا زمانی این اقدام منجر به کاهش حباب قیمت‌ها در نرخ ارز شد اما اکنون این تصمیم دیگر با موفقیت همراه نیست.

نایب رییس اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه به مرور عده ای ارز ۴۲۰۰ تومان را دریافت می‌کردند اما آن را در بازار آزاد با قیمت ٢۵ هزار تومان به فروش می رساندند، افزود: وجود چنین حاشیه هایی در بازار باعث شد تا دولت سیزدهم هر چه سریعتر اقدام به حذف این ارز از اقتصاد کشور کند که به عنوان اتفاقی مثبت در کشور تلقی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم در وضعیت فعلی به خوبی در حال مدیریت وضعیت اقتصادی کشور است، اظهار داشت: اکنون با چالش‌هایی در کشور روبرو هستیم که این موانع طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده و نیز مدیریت درست دولت و مسوولان در حال برطرف شدن هستند.

ابراهیمی‌نیا ادامه داد: اگر مردم همراه با دولت باشند و به حمایت از اقدامات انجام شده بپردازند مشکلات کشور برطرف می شود و به زودی طبق برنامه‌های در دستور کار دولت، آرامش به اقتصاد کشور باز خواهد گشت.

نایب رییس اتاق اصناف تهران گفت: دولت به خوبی در حال رفع مشکلات موجود و مبارزه با موانع است؛ بنابراین فعالان اقتصادی کشور ١٠٠ درصد از برنامه‌های دولت حمایت خواهند کرد.

وی به حاشیه‌های اخیر ایجاد شده در بازار نان و نیز احتمال افزایش این کالا در بازار اشاره کرد و گفت: دولت اکنون به خوبی در حال مدیریت است و اصناف و اتحادیه‌ها هم به دنبال حمایت از برنامه‌های دولت هستند، طبق تصمیمات جدید اتخاذ شده از سوی دولت قرار بر این است تا یارانه به طور حتم به دست مصرف کننده برسد.

ابراهیمی‌نیا تاکید کرد: با توجه به چنین اقدامی اجازه افزایش قیمت را نمی‌دهیم و با قدرت مانع از این اتفاق خواهیم شد.