حقیقت در مورد فلس های مسری


من گزارش های زیادی در رسانه ها در مورد میزان افزایش وزن همه در طول سال اپیدمی دیده ام. برخی از اعداد بسیار تکان دهنده است. یک منبع معتبر افزایش وزن متوسط ​​25 پوند را گزارش کرد. نظرسنجی دیگری که به طور گسترده گزارش شد ، این رقم را حتی بیشتر از 29 پوند اعلام کرد.

در همین حال ، همه در رسانه های اجتماعی از این واقعیت که بازگشت به کار شخصی نیاز به کابینت جدید دارد ، ناراحت هستند زیرا آنها دیگر نمی توانند به اصطلاح “شلوار تنگ” بپوشند.

در مجلات آنلاین و شوخی های جانبی ، افزایش وزن قابل توجه برای بخش بزرگی از مردم تأثیر قابل توجهی در قالب افزایش بار بیماری ، خطرات و معلولیت خواهد داشت. خوشبختانه وقتی به داده ها دقیق نگاه می کنید ، وضعیت واقعی آنقدرها که گزارشات نشان می دهند شدید یا شگفت آور نیست.


اطلاعات استعلام ، به اشتباه ارائه شده است

به عنوان مثال ، یکی از این گزارشها بر اساس یک نظرسنجی آنلاین است که توسط هریس پولل به نمایندگی از انجمن روانشناسی آمریکا انجام شده است. و بر خلاف آنچه که ممکن است در رسانه ها دیده باشید ، این نظرسنجی متوجه نشده است که یک فرد متوسط ​​در طول فاجعه 29 پوند وزن اضافه کرده است.

چهار نفر از 10 نفر مصاحبه شده در واقع گفتند که این فاجعه منجر به تغییر وزن ناخواسته نشده است. بیست درصد گفته اند که کاهش وزن غیر ضروری را در نتیجه استرس تجربه کرده اند. 40 درصد باقی مانده گفتند که این فاجعه منجر به افزایش ناخواسته شد – و میانگین افزایش وزن برای گروه ، در واقع 29 پوند بود. اما نیمی از این افراد (یا 20 درصد از کل پاسخ دهندگان) گفتند که بیش از 15 پوند وزن اضافه کرده اند.

به خاطر داشته باشید که همه این تغییرات خود گزارش شده بودند که با هیچ داده وزنی تأیید نشد. بنابراین مشخص نیست که گزارشات افراد یا خاطرات آنها چقدر دقیق بوده است. اما واضح است که یک تصور غلط رایج است که بگوییم یک فرد معمولی در طول فاجعه 29 پوند وزن اضافه کرده است. اکثر افراد در این نظرسنجی خاص افزایش وزن ناخواسته را گزارش نکرده اند – و اکثر کسانی که کمتر از نصف دریافت کرده اند.

و مقاله ای که به طور گسترده در وبلاگ پزشکی هاروارد به اشتراک گذاشته شده است و می گوید افزایش وزن 25 است چطور؟ باز هم ، همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست. نویسندگان دانشگاه هاروارد از داده های منتشر شده توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو گزارش می دهند.

این حجم نمونه بسیار کوچک بود و تنها 270 نفر را شامل می شد که وزن خود را با استفاده از اندازه گیری مجهز به بلوتوث به عنوان بخشی از مطالعه قلب کنترل کردند. بنابراین داده ها قطعاً قابل اعتماد هستند. آنها دریافتند که افراد مورد مطالعه به طور متوسط ​​شش پوند در طول چهار ماه ، از فوریه 2020 ، به محض ورود کشور به قرنطینه ، افزایش یافتند.

پس این عدد 25 پوندی از کجا آمده است؟ این نتیجه گمانه زنی محض نویسندگان هاروارد است. اگر این سرعت تحمل وزن برای 12 ماه متوالی ادامه می یافت ، آنها معتقد بودند که تا 25 پوند اضافه می شد. اما هیچ داده ای وجود ندارد که نشان دهد این اتفاق واقعاً رخ داده است.

بنابراین ، دقیقاً چه اتفاقی افتاده است؟

حقیقت در مورد افزایش وزن مسری

Epic Health توانست داده های وزن تقریبا 20 میلیون نفر را که سیستم بهداشتی خود را تحت پوشش قرار داده بودند ، تجزیه و تحلیل کند و داستان بسیار متفاوتی را پیدا کرد. میانگین افزایش وزن برای سال اپیدمی حدود یک پوند بود. اما همانطور که در داده های نظرسنجی مشاهده کردیم ، میانگین ها همیشه بهترین راه برای مشاهده آنچه در جمعیت عمومی می گذرد نیستند.

راه دیگر برای مشاهده داده ها ، بررسی توزیع تغییرات وزن است: چند درصد از افراد کمتر از 5 کیلوگرم وزن کم کرده اند ، 5 تا 10 پوند ، 10 تا 15 پوند و غیره. (به این هیستوگرام می گویند.)

وقتی به هیستوگرام داده های وزن Epic Health نگاه می کنید ، می بینید که تغییرات وزن کوچک بسیار بزرگتر از تغییرات بزرگ است. مهمتر از آن ، وقتی محققان تغییر وزن در طول سال اپیدمی و تغییر وزن در سال گذشته اپیدمی را مقایسه کردند ، الگو مشابه بود. شیوع بیماری بر تعداد افرادی که اضافه وزن یا کاهش وزن داشته اند یا میزان کاهش یا افزایش آنها تأثیر نمی گذارد.

اما چرا این مهم است؟

بدیهی است که اخبار بد توجه ها را به خود جلب می کند. و به نظر می رسد اخبار مربوط به وزن این فاجعه آنقدرها هم که تیترها نشان می دهند بد نیست. اما من می ترسم که چنین داستان هایی با بیان این که افزایش وزن اجتناب ناپذیر و جهانی است ، عزم و اراده مردم برای اقدام در جهت افزایش وزن را تضعیف کند.

خطر عادی

ما مجبور نیستیم دستورالعمل های خود را برای آنچه ممکن است از دیگران بگیریم ، اما به عنوان زیست شناسان این کار را انجام دهیم. ما با رفتارها و انتظاراتمان در جهت های اطرافمان مطابقت داریم.

با افزایش تعداد شهروندان چاق ، ما درک خود را از وزن طبیعی بهبود بخشیدیم. یک فرد 50 سال پیش که از نظر چاقی (چه پزشکان و چه ناظران معمولی) توصیف می شد ، اکنون (هم پزشکان و هم ناظران معمولی) دارای وزن طبیعی هستند – درست همانطور که به دنیا آمدیم اجزای اضافی مانند استاندارد را می بینیم. اندازه خدمات

وقتی تعداد بیشتری روی بشقاب است ، فرض می کنیم که بیشتر غذا می خوریم. وقتی همه اضافه وزن دارند ، ممکن است چاق نگه داشتن خود ایمن یا قابل قبول به نظر برسد. اما اگرچه ممکن است قابل قبول باشد ، اما مطمئناً ایمن نیست.

آیا می توانید در هر اندازه سالم باشید؟

به همین دلیل است که این داستان دروغین مبنی بر اینکه “همه” در طول فاجعه 25 کیلو وزن اضافه کردند ، شایسته تصحیح است. همه وزن نمی کنند. در واقع اقلیت ها وزن اضافه کرده اند. و از بین کسانی که این کار را کردند ، بیشتر آنها کمتر از پنج پوند وزن اضافه کردند.

این به معنی تحقیر یا دلسردی افرادی نیست که ممکن است در یک سال گذشته وزن زیادی داشته باشند. در عوض ، منظور این است که آنها را تشویق کند که افزایش وزن ناخواسته را بدون چیزی مهم یا پذیرفته شده به عنوان یک نتیجه اجتناب ناپذیر در سال فاجعه رد نکنند.

افزایش وزن می تواند بر سلامت جسمی و روحی و رفاه شما تأثیر عمیقی بگذارد. و متخصصان بهداشتی هستند که می توانند از طریق تغییر رفتار ، تغییر شیوه زندگی و – در صورت لزوم – پشتیبانی پزشکی ، روانی یا پزشکی ، به شما در پیروی از رژیم کاهش وزن سالم کمک کنند. و اگر وزن بسیار کمی برای از دست دادن دارید ، به یاد داشته باشید که حتی کاهش وزن می تواند تأثیر مثبت زیادی بر سلامتی شما داشته باشد. بنابراین اجازه ندهید که چقدر نیاز دارید تا مانع از انجام اولین گام های مهم شوید.دیدگاهتان را بنویسید