حفاظت از آفتاب برای زمین فراهم شد


سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ – ۰۵:۳۳

زمین

تهران (پانا) – دانشمندان مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) برای مبارزه با تغییرات اقلیمی، دیواری بین زمین و خورشید ایجاد می کنند.

به گزارش ایسنا، تیمی از محققان این دانشگاه طرحی را برای جلوگیری از حوادث ناشی از تغییرات آب و هوایی طراحی کردند که شامل مجموعه ای از حباب های فضایی بزرگ برای محافظت از خورشید است که به عنوان مانعی بین زمین و خورشید عمل می کند.

پروژه «حباب‌های فضایی» که توسط آزمایشگاه شهرهای حساس مؤسسه فناوری ماساچوست رهبری می‌شود، سؤالی منطقی را مطرح می‌کند که آنها پاسخ متفاوتی برای آن ارائه می‌دهند. اگر سرعت تغییرات اقلیمی فراتر از این باشد، چه چیزی برای نجات وحشت ما وجود دارد؟

تیم آزمایشگاهی و تحقیقاتی در یک بیانیه مطبوعاتی می‌گویند که یکی از این فعالیت‌های غیرمنتظره شامل چیزی است که «ژئومهندسی خورشیدی» نامیده می‌شود. این یک زمینه تحقیقاتی بسیار نظری و مطالعه نشده است که به دنبال انعکاس کسری از خورشید است که به زمین می رسد.

این فرضیه ساده است و شامل پرتاب یک فضاپیما است که حباب های نوری بین خورشید و زمین ایجاد می کند.

در بیانیه آمده است: «از آنجایی که حباب‌ها را می‌توان با شکستن تعادل سطحی شکست، این امر به طور قابل توجهی راه‌حل مکانیکی جهانی را تغییر می‌دهد و زباله‌های فضایی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد».

محققان می گویند که حباب ها می توانند از یک لایه نازک و شفاف از سیلیکون و مواد دیگر ساخته شوند که به طور ایده آل در فضای بین خورشید و زمین قرار می گیرند تا در مدار زمین باقی بمانند.

در حالی که این امر قطعاً به معنای واقعی کلمه امکان پذیر است، اما همانطور که محققان می گویند، اگر ۱.۸٪ از اشعه های خورشید را قبل از تماس با زمین رد کنیم، از نظر ریاضی نیز مورد مطالعه قرار گرفته است و همه آنها می سوزند. جهان امروز تغییر خواهد کرد

محققان استدلال کردند که این روش یک راه حل جامع برای تغییر اقلیم نیست، بلکه مکمل فعالیت های دیگر برای کاهش اثرات منفی تغییرات آب و هوایی است.

از آنجایی که اقدامات فعلی ما برای جلوگیری از یک فاجعه آب و هوایی قریب الوقوع کافی نیست، وقت آن رسیده که خارج از چارچوب فکر کنیم.