حضور وزرا در مدارس برای شنیدن سوالات دانش آموزان و پاسخگویی به آنها ضروری است


دوشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۱ – ۰۸:۰۰

امعمه جماعات روحانی دراسه

تهران (پانا) – معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بر اهمیت حضور وزرا در مدارس برای ایجاد تعاملات مثبت و ارتباط دو سویه با دانش آموزان تاکید کرد.

اصغر باقرزاده در افتتاحیه دوره تایید صلاحیت ائمه جماعات مدارس گفت: در بحث هایی که در یکی دو ماه اخیر با دانش آموزان داشتیم دیدیم که اینها پر است دوستان عزیز سوالات به درستی مطرح نشده است. پاسخ؛ البته افرادی که با دانش‌آموزان مدرسه کار می‌کنند در پاسخ به این سؤالات موفقیت کمتری دارند. بنابراین حضور وزرا در مدارس برای شنیدن سوالات دانش آموزان و داشتن پاسخ صادقانه برای آنها ضروری است.

وی افزود: ماهیت سؤالات دانش آموزان نسبت به گذشته عمیق و متفاوت شده است و در بسیاری از موضوعات سؤالات خاصی را مطرح می کنند که در پی ترفندها و ایده های کاری است. امید است وزرای عزیز کمک کنند و به سوالات دانش آموزان مدارس، معلمان و مدیران به عنوان معاون آموزشی پاسخ دهند و در تقویت آنها بکوشند.

وزیر دوم آموزش و پرورش با بیان اینکه وزرا در مدارس ضمن اینکه ارتباط خوبی با دانش آموزان دارند باید با معاونان رئیس جمهور و مدیران مدارس همکاری کنند، گفت: حدود ۱۱۴ هزار مدرسه، ۱۶ میلیون دانش آموز و ۸۸۰ هزار کلاس درس. هر روز فعال هستند اما در این تعداد مدرسه فقط ۲۰۰۰۰ ۲۵۰۰۰ وزیر حضور دارند. هدف ما این است که تا پایان سال تحصیلی این تعداد را به ۳۰ هزار وزیر برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش شروع به کار کرده و برنامه ای را برای مدیران، معلمان و دانش آموزان خارجی تدارک دیده است که در دو هفته اخیر شاهد آن بودیم و ۱۴۰ دانش آموز ممتاز کشور با آیت الله رئیسی رئیس جمهور دیدار کردند. و سوالات و مسائل خود را با آنها در میان بگذارند. همچنین از دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری دعوت کردیم تا با این مدیران دیدار کند و الحمدلله این دیدار دو ساعته به صورت آنلاین برگزار شد و به بسیاری از سوالات پاسخ داده شد.

باقرزاده تاکید کرد: امروز با جهاد تبیین نیاز به جهاد ارتباطات احساس می شود و هدف از کار ما تعامل و ارتباط با نسل جدید است.