حبیب الله صادقی نقاش پیشکسوت درگذشت


حبیب الله صادقی نقاش پیشکسوت درگذشت

حبیب الله صادقی نقاش پیشکسوت صبح چهارشنبه ۱۴ مرداد ماه بر اثر بیماری درگذشت.

گزارش کردن گلو بهمن نامورمطلق رئیس حوزه هنری در گفتگو با خبرنگار مهر با تایید درگذشت حبیب الله صادقی گفت: استاد حبیب الله صادقی صبح امروز چهارشنبه ۱۴ مرداد ماه درگذشت.

وی افزود: این هنرمند، هنرمند و کارگردان به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته و دچار ایست قلبی شده است و دقایقی پیش مطلع شدم که صبح امروز بر اثر سکته قلبی درگذشت.

حبیب الله صادقی نقاش، استاد دانشگاه، منتقد هنری و رئیس گروه هنرهای تجسمی دانشگاه هنر است.

وی در سال ۱۳۳۶ در خانواده ای سنتی در منطقه تهران نو متولد شد. از کودکی در محل کار پدرش که به همراه یکی از برادرانش به عنوان خبرنگار در تحریریه مشغول به کار بودند، نام روزنامه را می دانست.

او برای اولین بار در ۸ سالگی نقاشی را آغاز کرد و از آن پس جرقه های علاقه اش به نقاشی بر همگان آشکار شد. همراه با نقاشی، عطش و اشتیاق او به ادبیات نیز بیشتر شد.

وی تاکنون در دانشگاه‌های مختلف از جمله دانشکده هنر، دانشگاه شهید، دانشکده هنر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه الزهرا و گروه هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران تدریس کرده است.

عضویت در گروه هنرهای تجسمی سازمان تبلیغات اسلامی، عضویت دائم فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و ریاست موزه هنرهای معاصر تهران از سوابق برجسته مدیریتی وی است.

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین