جوایز دولتی می تواند به رفع تحریم ها، بهبود اقتصاد و ایجاد روابط قوی و بلندمدت با منطقه کمک کند


دبیر سیاسی جبهه مقاومت در گفتگو با پانا;

دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ – ۰۸:۰۶

عکس های منتخب خبرگزاری 1400 پانا

تهران (پانا) – دبیر سیاسی جبهه مقاومت با بیان اینکه دولت تلاش می کند با صلح و حسن همجواری متحد شود، گفت: این رویکرد دولت به رفع تحریم ها و اقتصاد کشور کمک می کند. ایجاد مشارکت های قوی و بلند مدت برای کمک های منطقه ای.

حسین کنعانی مقدم در گفت وگو با پانا درباره فعالیت های دولت سیزدهم در ماه های اخیر و مهم ترین تغییر اطلاعاتی که در زمان تشکیل این دولت رخ داد، گفت: دو محور اصلی از دولت ۱۳ گانه داستان مردم سالاری دینی است. و عدالت، در حوزه حکومت، مردمی بودن کافی نیست، بلکه محبوبیت در راه انقلاب و عدالت و اقدامات مبتنی بر اسلام مهم است. در حوزه عدالت، بحث های زیادی است اما آنچه از این دولت انتظار می رود ایجاد ساختارهای عدالت سیاسی و عدالت اقتصادی در همه شرایط و کار روی شعارهای داده شده است در این شرایط به نظر می رسد مردم با یک فکر به دولت سیزدهم رای دادند، این دولت. می تواند راه را بر اساس اعتماد دریافتی مردم، رفع موانع و تحقق عدالت در توران هموار کند. شکاف و جنبه اقتصادی

این تحلیلگر سیاسی ادامه داد: با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، شاید یکی از مهم ترین دلایل اثرگذاری این انقلاب و پیشرفت انقلاب، یکی عمر وی و دومی این بوده است. توانستیم ۴۰ سال در یک جنگ مستمر با دشمنان بجنگیم، جنگ و مقاومت، اگر مقاومت شیرین‌ترین ثمره انقلاب است، می‌توان گفت که در این ۴۰ سال، پیشگیری توانسته است ما را از همه هجمه‌های انقلاب حفظ کند. دشمنانی مانند نظامی، سیاسی، اطلاعاتی، امنیتی، خرابکاری و… قدرت نمی تواند در مورد منطقه مناظره کند و همه دنیا متفق القول بودند که آمریکا علیرغم تحریم ها و تحریم ها بی طرفی خود را در سیاست خارجی منطقه نشان داده است. حضور ایران را دیدیم که تمام اقدامات بایدن در سفر اخیرش به منطقه این است که این نقطه ضعف را از ذهن مردم محلی زدوده و بگوید که می مانند. در منطقه، اما ضعف و افول قدرت آمریکا برای همه قابل مشاهده است. “

دبیرکل حزب سبز ایران گفت: یکی از مهم ترین تغییرات و تغییرات پیامی که پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم رخ داد، پیام خوب دولت و مدیریت خوب است. مردم انتظار مدیریت خوب دارند. برای یک اداره خوب لازم است که افراد خوب در قدرت باشند، اما این کافی نیست که فقط افراد خوب قدرت داشته باشند، بلکه مسائل مردم ادامه خواهد داشت. به نظر می رسد رابطه دولت های خوب و نخبگان یکی از مهم ترین موضوعاتی است که این دولت باید دنبال کند. دولت باید برای حرکت در این مسیر ابتکار عمل داشته باشد.»

کنعانی مقدم گفت: دولت سیزدهم در شرایط بدی روی کار آمد، بحران اقتصادی جهانی، بحران کرونا، بحران منطقه خاورمیانه، درگیری روسیه و اوکراین و مسائل مختلفی که کل منطقه و اقلیم ما را تحت تاثیر قرار داد. تغییر، مشکلات زیست محیطی و ریزگردها و …. سرنگونی یک دولت مشکل ساز بود، اما توانست با عشق و حمایت مردم و سایر نیروها بر بحران کرونا فائق آید، همچنان درگیر مشکلات است. بحث اقتصادی است اما همه می دانند که اقتصاد مشکلات ملت این یکی دو روز اتفاق نیفتاد بلکه ریشه آن تاریخی است در برنامه های اجتماعی و فرهنگی به نظر می رسد مردم از اقدامات دولت حمایت می کنند اما وقتی فکر می کنند عدالت سیاسی و اقتصادی وجود دارد.»

وی در پایان گفت: از نظر مدرک، سیاست های ۱۳ گانه دولت برای همکاری با کشورهای همسایه، دوستان و کشورهای همکار و کشورهای اسلامی و انعقاد قراردادهای طولانی مدت ۲۰ ساله و ۲۵ ساله با روسیه و چین و شرکت در توافقنامه هایی مانند شانگهای، بریکس و اوراسیا است، دولت تلاش می کند سیاست ها و صلح را دنبال کند و نزدیک بماند، بتواند تحریم ها را از بین ببرد، اقتصاد کشور را از بین ببرد و رابطه ای قوی و بلندمدت برای منطقه ایجاد کند.