جلوگیری از حرکت وسایل نقلیه به بوسه در اثر وزش باد شدید


دوشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۱ – ۱۹:۱۱

نسبت به کاتبان

تهران (پانا) – اداره بنادر و دریانوردی کیش اعلام کرد که تردد شناورها به این جزیره از فردا سه شنبه به دلیل وزش باد شدید متوقف می شود.

به گزارش ایرنا، اداره کل بندر و دریانوردی کیش روز دوشنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به افزایش سرعت وزش بادهای شرقی – جنوب شرقی، ظهور وزش باد شدید ناگهانی، افزایش ارتفاع موج و بالا آمدن سطح دریا، خودروها. کلیه اتوبوس ها، قایق ها، وسایل نقلیه تفریحی، گردشگران، آکواریوم، ماهیگیری، قایق های سبک در روز سه شنبه ۲۸ تیرماه تعطیل خواهند بود.

در این اطلاعیه آمده است: همچنین تردد وسایل نقلیه موتوری و تفریحی از ساعت ۱۷ فراد مسدود نخواهد بود و هرگونه تغییر به دلیل ناهماهنگی دریا اطلاع رسانی خواهد شد.

بر اساس گزارش هواشناسی استان هرمزگان، امروز تا چهارشنبه ۸ تیرماه به دلیل نفوذ و تقویت سامانه سالانه در برخی نقاط استان، تلاطم و دریا، آسمان استان تا ابری، در ساعات اولیه صبح به سمت سواحل و مه صبحگاهی و افزایش باد و تگرگ در مناطق خالی.

امروز و فردا با توجه به تشدید شرایط فصلی، طغیان رودخانه های سال به ارتفاعات استان به ویژه منطقه بشاگرد پیش بینی می شود.

وزش باد جنوب شرقی تا پایان روز چهارشنبه ۸ تیرماه در اکثر مناطق ساحلی استان تداوم خواهد داشت و پیش بینی می شود در این مدت تندباد دریا و عدم بهبود شرایط برای دریانوردی مناسب باشد.