جراحی لاغری (لایه برداری ، تزریق و جراحی شکم) چه عوارضی دارد؟


جراحی لاغری (لایه برداری ، تزریق و جراحی شکم) چه عوارضی دارد؟

جراحی کاهش وزن ممکن است برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند تصمیم درستی نباشد. تکنیک های شکم یا بازو اندازه شکم را کاهش می دهد. گرفتگی معده به فرد احساس سیری می دهد و کمتر تمایل به غذا خوردن دارد. این روشها با کاهش جذب غذا کار می کنند. جراحی کاهش وزن روشی است که بدون ملاحظات بسیار دقیق انجام نمی شود ، بنابراین هنگام انجام عمل جراحی ، فرد باید درک دقیقی از آنچه اتفاق می افتد داشته باشد ، مانند خطرات زیر. مورد دیگر این است که به خاطر داشته باشید که بعد از جراحی ، فرد تغییرات طولانی مدت در شیوه زندگی و عادات غذایی خود ایجاد می کند. امروزه روشهای غیر جراحی وجود دارد که برای کاهش وزن و دستیابی به اندام مطلوب بدون عوارض جانبی و محدودیت های جراحی پوست ، ریسک کمتری دارد.

کاهش وزن در افرادی که بیش از 100 پوند وزن دارند یا دارای شاخص توده بدنی (BMI) 40 یا بالاتر هستند ، و همچنین افرادی که در استفاده از روش هایی مانند رژیم غذایی ، ورزش و دارو یا سایر روش های غیر جراحی موفق هستند. به با پزشک خود مشورت کنید تا بدانید آیا جراحی برای شما مناسب است یا خیر. با پزشک خود در مورد خطرات جراحی و تغییراتی که باید بعد از رژیم غذایی و شیوه زندگی خود ایجاد کنید صحبت کنید.

انواع جراحی های باریک برای کاهش وزن استفاده می شود


پزشک بهترین و م effectiveثرترین روش جراحی را بر اساس وزن و مشکلات جسمی بیمار انتخاب می کند. انواع روشهای کاهش وزن شامل موارد زیر است:

جراحی شکم

جراحی شکم

در حال حاضر ، شستشوی معده یک روش معمول برای کاهش وزن است که طی آن حلقه ای در قسمت فوقانی شکم قرار می گیرد و شکم را به دو قسمت تقسیم می کند. وقتی فردی غذا می خورد ، این غذا از مری کمی بالاتر از حلقه وارد حفره شکمی می شود. از آنجا که این قسمت کوچکتر از اندازه قبلی معده است ، فرد غذای کمتری می خورد و احساس سیری بیشتری نسبت به قبل می کند. بعد از خوردن غذا ، غذا به آرامی از قسمت فوقانی شکم به حلقه تحتانی وارد قسمت تحتانی شکم می شود و به آرامی هضم می شود.

حلقه های معده طوری طراحی شده اند که موقعیت خود را بعد از جراحی بهبود دهند تا میزان غذایی که بیمار قادر به خوردن است تغییر کند. برای استفاده از این تغییر ، حلقه شکم به یک درگاه مخصوص در زیر پوست متصل شده و تنظیماتی در این بندر انجام می شود. این نوع جراحی خطرات و عوارضی نیز دارد. گاهی اوقات حلقه شکم ممکن است لغزیده و دچار فرسایش شده و عملکرد خود را از دست بدهد ، بنابراین باید تعویض شود.

جراحی شکم

جراحی شکم

با جراحی Roux-en-Y بر روی شکم ، شکم به دو قسمت تقسیم می شود و یک تکه کوچک (وصله) در بالای شکم ایجاد می کند. سپس قسمتی از قسمت فوقانی روده کوچک به حفره شکمی متصل می شود. هنگامی که فرد غذا می خورد ، غذا از قسمت بزرگ معده و قسمت فوقانی روده کوچک عبور می کند. در قسمت فوقانی روده کوچک ، غذا به طور طبیعی شروع به هضم و جذب بدن می کند. بنابراین ، اگر مایع از این قسمت از روده خارج شود ، کالری کمتری از غذای خورده شده جذب می شود. علاوه بر این ، از آنجا که چرک تازه تشکیل شده کوچکتر از اندازه طبیعی معده است ، مقدار غذایی که بیمار قادر به خوردن آن است و در نهایت میزان کالری جذب شده توسط فرد کاهش می یابد.

دست معده

دست معده

در حین دستکش ، معمولاً یک طرف شکم برداشته می شود و لایه داخلی شکم شبیه یک لوله نازک می شود. این لوله مری را در بالا و روده را در پایین متصل می کند. به این ترتیب ، حجم معده کاهش می یابد و بیمار می تواند فقط مقدار کمی غذا بخورد و ممکن است تا مدت ها بعد از غذا احساس سیری و سیری کند. شکم از نظر میزان کاهش وزن که ممکن است فرد پس از عمل جراحی تجربه کند ، نسبت به سایر جراحی ها م effectiveثرتر نیست.

التهاب شکم

التهاب شکم

یک تلسکوپ ویژه به نام آندوسکوپ وارد مری می شود و در نهایت وارد شکم می شود و یک اسپری سیلیکون را به شکم بیمار وارد می کند. بادکنک با مایع پر می شود و فضایی در شکم اشغال می کند. با اسپری در معده ، بیمار به اندازه کافی سریع احساس می کند و بنابراین کمتر غذا می خورد. استفاده از این روش فقط برای مدت کوتاهی جواب می دهد زیرا اسپری باید حداکثر تا 6 ماه از شکم خارج شود.

سم زدایی بیلیوپانکراسی

سم زدایی بیلیوپانکراسی

در طول این جراحی ، بیشتر شکم برداشته می شود و تنها یک کیسه کوچک شکمی باقی می ماند. سپس گچ به انتهای روده کوچک متصل می شود.به این ترتیب بیشتر روده باریک عبور کرده و از دستگاه گوارش خارج می شود. در همان زمان ، کیسه صفرا و لوزالمعده (که به طور معمول مایع روده و لوزالمعده را به قسمت فوقانی روده کوچک تخلیه می کند) به قسمت تحتانی روده کوچک وارد می شود. یکی از معایب این روش این است که این روش جراحی می تواند باعث تورم و مدفوع ناخوشایند شود. برداشتن بیلیوپانکراسی یک عمل پیچیده است که باید توسط یک پزشک مجرب انجام شود.

محدودیت های تغذیه ای بیماران بعد از عمل چیست؟


رعایت دستورالعمل رژیم غذایی و ورزش پزشک بسیار مهم است. پس از جراحی ، برای کاهش وزن ، بیماران باید عادات غذایی خود را تغییر داده و غذای کمتری قبل از عمل بخورند. به بیماران دستورالعمل های دقیق داده می شود که در هفته های اول بعد از عمل چه بخورند. برای شروع ، رژیم ممکن است شامل آب میوه های طبیعی ، چای ، قهوه و سوپ های نرم باشد. به تدریج ، بیمار می تواند غذاهای نرم مانند تخم مرغ آب پز ، ماکارونی ، ماست و … و در نهایت غذاهای جامد بخورد. رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل بسیار مهم است.

از آنجا که بیمار قادر به جذب ویتامین ها و مواد معدنی خاصی پس از عمل نیست ، باید تا پایان عمر به عنوان سرپرست پزشک از برخی مکمل ها استفاده کند. آزمایش خون سطح آهن ، کلسیم ، مس ، روی ، ویتامین D و ویتامین B12 را اندازه گیری می کند و پزشک بر اساس نتایج آزمایش میزان مکمل مورد نیاز بیمار را تعیین می کند. برای برخی از افراد ، ایجاد تغییرات لازم در شیوه زندگی و رژیم غذایی خود پس از جراحی بسیار مشکل است.

کاهش خطر جراحی کاهش وزن


هیچ جراحی ایمن وجود ندارد و کاهش وزن نیز از این قاعده مستثنی نیست. در موارد نادر ، ممکن است برخی از افراد در حین عمل جراحی بمیرند. احتمال عوارض بعد از عمل نیز وجود دارد که خطر آن با توجه به سن ، جنس و تراکم بدن متفاوت است. علاوه بر این ، برای برخی افراد ، جراحی ممکن است به کاهش وزن فرد کمک نکند.

تعدادی از خطرات کلی در هر نوع عمل کاهش وزن وجود دارد. این امر جدی است زیرا بیمار باید تحت بیهوشی عمومی باشد و در صورت اضافه وزن بیمار خطر آن بیشتر است. علاوه بر این ، پس از عمل جراحی ، خطر ابتلا به لخته شدن خون در ریه ها (آمبولی ریه) یا شریان ها (ترومبوز ورید عمقی) کمتر است و پزشک معمولاً برای کاهش این خطر دارو تجویز می کند. برخی از افراد ممکن است پس از کاهش وزن دچار عفونت شوند. این عفونت می تواند در عمل جراحی و روی ریه ها یا جایی که زخم روی پوست است بعد از عمل رخ دهد.

اگر بیمار بعد از جراحی وزن زیادی از دست بدهد ، پوست بسیار بیشتری باقی می ماند که به هیچ وجه ظاهر جذابی نیست و لباس به خوبی به فرد نمی خورد. برای حل این مشکل می توان عملیات دیگری را انجام داد که همیشه در دسترس نیست. قبل از عمل با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

بسته به نوع جراحی ، فرد ممکن است خطرات یا عوارض دیگری نیز داشته باشد.

راههای جایگزین برای کاهش وزن چیست؟


از آنجا که عملیات کاهش عوارض جانبی و محدودیت های بیشتری برای بیمار خواهد داشت ، بسیاری از پزشکان روشهای غیر جراحی را توصیه می کنند. روشهای کم خطر و ایمن مانند لیپوماتیک، کرایولیپولیز، RF، .ویتیشن آیو لیپولیز که منجر به نتایج فوری و پایدار خواهد شد.

“کپی فقط با ذکر منبع و پیوند مجاز است.”

دیدگاهتان را بنویسید