جراحی بینی چیست؟ مزایا و معایب جراحی بینی صفر تا ۱۰۰ است


رینوپلاستی یکی از رایج ترین و رایج ترین عمل های زیبایی در ایران و جهان است. انجام این کار نه تنها به علم پزشکی نیاز دارد، بلکه پزشک باید از تکنیک های نقاشی، مجسمه سازی، آناتومی و کشاورزی نیز بهره مند شود. این جراحی در ابتدا مانند پیشرفت های علمی و پزشکی با مخالفت برخی از افراد مواجه شد. آنها این عمل را خلاف ایمان و عقاید خود می دانستند. اما پس از اینکه آنها از تأثیرات مثبت بر زیبایی و اعتماد به نفس مطلع شدند، مخالفت ها متوقف شد.

جراحی بینی هزاران سال پیش

انسان ها در طول تاریخ به دنبال زیبایی و توجه بوده اند و همچنان خواهند بود. رینوپلاستی هزاران سال پیش با تکنیک های ابتدایی و برش های کوچک انجام شده است. اگرچه دلیل تمرکز بر زیبایی بیشتر در بین خانم ها است، اما امروزه آقایان نیز روی تکنیک های زیبایی و ویژگی های خوب صورت تمرکز می کنند. در ادامه این مقاله از وب سایت دکتر. فارمو، ما به طور کامل عمل جراحی بینی را ارزیابی می کنیم.

نگاهی به عناوین مقالات

همه چیز در مورد جراحی زیبایی بینی

در بین عمل های زیبایی، جراحی بینی رایج ترین نوع است. با انجام این روش، زنان و مردان در سراسر جهان و ایران نه تنها فرم بینی و ناحیه بین چشم خود را بهبود می بخشند، بلکه برای اعتماد به نفس و سطح ارتباطات اجتماعی آنها نیز مهم است.

همه چیز در مورد جراحی زیبایی بینی

در اصل، جراحی زیبایی به برنامه است از بین بردن ظاهر عیوب بینی انجام خواهد شد. افرادی که به پزشک مراجعه می کنند درخواست های متفاوتی دارند، از جمله:

 • گرفتگی بینی
 • باریک یا گشاد شدن سوراخ های بینی
 • اصلاح و اصلاح انحنای بینی
 • اصلاح فرم نوک بینی
 • تغییر زاویه بین بینی و لب بالا

سن جراحی بینی

از آنجایی که بینی می تواند تا سنین بالا به رشد خود ادامه دهد، انجام جراحی بینی در سنین پایین توصیه نمی شود. به دلیل رشد بافت بینی، شکل اصلاح شده دوباره تغییر می کند و شکل اولیه از بین می رود. این رشد در دختران تا ۱۵ سال و در پسران تا ۱۷ سال ادامه دارد.

در نتیجه اگر نوجوانان به دنبال جراحی بینی هستند باید تا سن ۱۶ یا ۱۸ سالگی صبر کنند. در این صورت نتیجه کار تا سال ها باقی می ماند. فرض کنید سن قانونی برای جراحی بینی ۱۸ سال است و اگر توسط فردی زیر سن قانونی انجام شود، ولی و ولی (پدر) او باید رضایت دهند.

از طرفی پزشکان توصیه می کنند در سنین بالا که پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، جراحی بینی انجام نشود. اگرچه محدودیت سنی برای این عمل وجود ندارد، اما برای کاهش عوارض سرطان، داروها، بیماری ها و رسیدن به نتیجه مطلوب، بهتر است جراحی بینی نسبت به بزرگسالان انجام نشود.

جراحی بسته

در قرن نوزدهم به آن دارو می گفتند جان اورلاندو (جان اورلاندو رو) جراحی بینی بسته روی صورت فعلی و جدید تر بعداً این کار را انجام داد زیرا اولین جراحی بینی را انجام داد کف جراحی بینی به طور کلی دو روش بسته و باز برای جراحی بینی در دنیا وجود دارد. بسیاری از جراحان از تکنیک بسته برای جراحی استفاده می کنند. همچنین تقاضای زیادی از سوی مشتریان برای جراحی بینی و روش بسته وجود دارد. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا اینگونه است؟

در جراحی بینی بسته تمام برش ها و زخم ها داخلی یا مخفی هستند. در نتیجه هیچ برش یا بخیه ای در خارج از بینی وجود ندارد. با این حال، جراح همچنان می تواند به تمام قسمت های بینی دسترسی داشته باشد و تغییرات لازم را اعمال کند.

جراحی بسته

در جراحی بینی باز، یک برش کوچک در غضروف بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود. این برش به جراح دسترسی بهتری به استخوان ها و غضروف بینی می دهد. این برش بسیار کوچک و کوچک است و پس از بهبود زخم، اثر کوچکی بر جای می گذارد. این روش جراحی برای مصرف کنندگان نامرئی است زیرا یک اسکار کوچک و نامرئی بر جای می گذارد.

انتخاب روش جراحی بر اساس توصیه پزشک است. اگر بینی مشتری تغییرات زیادی داشته باشد از تکنیک جراحی بینی باز استفاده می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

روزهای اول بعد از جراحی بینی روزهای مهمی هستند و برای حفظ تغییرات در بافت بینی بسیار مهم هستند. به همین دلیل، پزشک برای حفظ شکل بینی، تکه هایی از بافت استریل را وارد سوراخ های بینی می کند. پس صبور باشید و منتظر بمانید تا پزشک بعد از چند روز هوای تازه را خارج کند.

رینوپلاستی برای بهبودی کامل به چندین هفته زمان و استراحت نیاز دارد. در این مدت، مسئول باید کارهای تعمیر و نگهداری را انجام دهد. خلاصه این نعمت ها به شرح زیر است:

 1. به طور مرتب از ضد آفتاب استفاده کنید.
 2. هنگام استفاده از ماسک بینی از دوش گرفتن یا شستن صورت خودداری کنید.
 3. بلافاصله از کمپرس سرد روی بینی، پیشانی و گونه ها استفاده کنید.
 4. غذاهای غنی از فیبر بخورید.
 5. غذاهای نرم بخورید که نیاز به جویدن زیاد ندارند.
 6. برای جلوگیری از گرفتگی بیشتر بینی، مصرف سدیم را محدود کنید.
 7. هنگام خواب سر خود را بالا بیاورید.
 8. لباس های دکمه دار با یقه باز بپوشید تا از تماس لباس با بینی جلوگیری شود.
 9. پانسمان ها و پانسمان های استریل را طبق دستور پزشک تعویض کنید.
 10. تا اطلاع ثانوی از فعالیت های شدید خودداری کنید.
 11. به مدت ۴ هفته از عینک طبی استفاده نکنید.
 12. سیگار کشیدن باید دو هفته قبل و دو هفته بعد از جراحی بینی قطع شود.

عمل بینی

دانه های گوشت در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های گوشتی دیده می شود. به همین دلیل جراحی بینی گوشتی نسبت به جراحی بینی بافتی حساسیت و سختی کمتری دارد. زیرا اگر تخصص و مهارت کافی نباشد بافت گوشتی بینی پس از عمل مجددا رشد می کند و فرم بینی تغییر می کند.

بینی گوشتی دارای ویژگی های زیر است:

 • پوست این نوع بینی نسبت به سایر بینی ها ضخیم تر است اما پوست نازکی دارند.
 • در پوست بینی گوشتی منافذ چربی زیادی وجود دارد.
 • نوک این نوع بینی مستطیل و گرد است.
 • بینی گوشتی پهن تر از بینی گوشتی است.

رینوپلاستی علاوه بر اصلاح فرم بینی، نوک بینی را نیز برداشته و حفره بینی را سفت و تقویت می کند. عوارض و نگهداری جراحی بینی مشابه جراحی بینی است.

فیلم جراحی بینی

ویدئوهای مختلفی از جراحی بینی در فضای مجازی منتشر شده است. برای دیدن آنها، فقط عبارت مورد نیاز را جستجو کنید. نمونه ای از فیلم عمل بینی در زیر آمده است.

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی مانند سایر عمل های زیبایی و پزشکی مزایای کوتاه مدتی دارد. این عوارض عبارتند از کبودی، تورم، درد و ناراحتی در محل کار، حالت تهوع، ترشح بیش از حد مخاط، آبریزش بینی و تغییرات موقت صدا.

عوارض جراحی بینی

 • کبود شده است: کبودی اطراف چشم در عرض ۱۰ روز پس از عمل از بین می رود.
 • درد و رنج: درد بعد از جراحی بینی بسیار شایع است و با مصرف داروهای تجویز شده قابل کاهش است.
 • حالت تهوع: برخی از علائم اثرات بیهوشی حالت تهوع، تغییر صدا و ترشح بیش از حد مایع مخاطی است. به مرور زمان مشخص خواهد شد.

اگر به پزشک حاذق و با تجربه مراجعه کرده باشید، این عوارض موقتی هستند و مدت زیادی دوام نمی آورند. اما اگر به سراغ افرادی بروید که به هم نمی چسبند، اثرات جراحی بینی ماندگار بوده و بینی شما زیبا به نظر نمی رسد.

هزینه جراحی بینی چقدر است؟

پارامترهای زیادی وجود دارد که هزینه جراحی بینی را تعیین می کند و نمی توان محدوده خاصی را برای آن تعیین کرد. همچنین توجه داشته باشید که عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند. در نهایت، صبور بودن به درد می خورد. عوامل موثر بر هزینه جراحی بینی را می توان به موارد زیر تقسیم کرد:

 • تجربه پزشک:

دستمزد پزشکان ماهر و متخصص بیشتر از پزشکان عادی است. طبیعی است که کار جراحان متخصص مانند سایر پزشکان نیست. بیماران نیز بر اساس بودجه خود پزشک خود را انتخاب می کنند.

 • ابزار و امکانات جراحی:

برخی از پزشکان یک اتاق جراحی بینی در مطب خود دارند. اگر این امکان وجود ندارد، جراحی باید در بیمارستان انجام شود. هزینه های نیروی کار افزایش خواهد یافت. هر چه امکانات و تجهیزات جدیدتر و بهتر در بیمارستان وجود داشته باشد، هزینه جراحی زیبایی بینی بیشتر می شود.

 • موقعیت جغرافیایی:

هزینه جراحی بینی مانند بسیاری از خدمات در نقاط مختلف کشور متفاوت است.

رینوپلاستی باید تحت بیهوشی انجام شود. به همین دلیل حق الزحمه هنرمند نیز به فاکتور اضافه می شود. متخصصان بیهوشی بر اساس تجربه، سابقه و شهرت حقوق متفاوتی دریافت می کنند.

 • هزینه های جانبی جراحی:

پس از جراحی بینی، پزشک داروهایی را برای بیمار تجویز می کند. این داروها و مسکن ها باید مدتی بعد از عمل بینی مصرف شوند. تهیه دارو، پماد، پانسمان و هوای تازه نیز باید در برآورد هزینه جراحی بینی لحاظ شود.

توجه: این مقاله توصیه پزشکی یا درمانی نیست!