تکمیل مرمت سازه های آسیب دیده طبقه اول گنبد سلطانیه


آن را در پایین صفحه اصلی و داخل خرید کنید

تکمیل مرمت سازه های آسیب دیده طبقه اول گنبد سلطانیه

مدیرکل فرهنگی، اجتماعی و صنایع دستی استان زنجان گفت: عملیات مرمت و بازسازی قسمت های آسیب دیده طبقه اول گنبد سلطانیه از اردیبهشت ماه آغاز شده و در تیرماه به پایان می رسد.

گزارش کردن گلو به گزارش میراث آریا، روابط عمومی مدیرکل میراث فرهنگی، میراث و میراث استان زنجان، امیر ارجمند، روز چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۱ گفت: مرمت آجری اجزای داخلی، مرمت و ساخت ستون های تزئینی بتنی. , اجرای تجهیزات الکتریکی و مکانیکی قطعات داخلی.» آرماتوربندی و سنگ بندی دیوارهای مورد نیاز و تعمیر و نوسازی نرده های چوبی بر اساس روش های علمی و نوسازی از اردیبهشت ماه آغاز و در تیرماه به پایان رسید. “

مدیرکل فرهنگی، اجتماعی و صنایع دستی استان زنجان گفت: در کارگاه های مرمت گنبد سلطانیه نه تنها کاشی، سنگ و بهسازی منازل مرمت می شود، بلکه آموزش نیروهای واجد شرایط توسط متخصصین این امر انجام می شود. کارگاه یکی از کارهایی است که در فضای باز و بازسازی منزل انجام می شود.

وی گفت: کارگاه های احیای گنبد جهانی سلطانیه یکی از بهترین کارگاه های بازیابی است که سال هاست راه اندازی شده و همچنان در حال فعالیت است و نمی توان یک روز کامل را برای پایان کار بازیابی آن پیش بینی کرد. کار بازیابی، کیفیت کار مهم است.”

ارجمند گفت: با توجه به افزایش روزافزون بازدیدکنندگان از گنبد سلطانیه و سهولت بازی و سهولت دسترسی گردشگران به نقاط مختلف مجموعه، برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده و مکان‌یابی گنبد سلطانیه نیز اجرایی شده است.

مرکز شهر سلطانیه یکی از شهرهای سابق منطقه سلطانیه استان زنجان ایران است که در ۳۷ کیلومتری مرکز زنجان واقع شده است، گنبد سلطانیه تنها گنبد بین المللی این ایالت است.شهر تاریخی و این شهر دارای آثار تاریخی فراوانی است. که خیلی ها را جذب می کند گردشگران هر سال این اثر یادگاری از دوره ایلخانی در ایران است و از آثار ثبت شده کشور در فهرست میراث جهانی به شمار می‌رود. این گنبد توسط سلطان محمد خدابنده در قرن هشتم میلادی ساخته شد و در حال حاضر بزرگترین گنبد آجری تاریخ است. جهان

کاخ اشرف العشایر در دره شهر در حال بازسازی است

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را بررسی کن

کد اطلاعیه: ۲۷۱۳۸۱ زمان اطلاع رسانی: ۱۰:۴۵ صبح