تکمیل سازه های گردشگری تا آبشار بزرگ لرستان


تکمیل سازه های گردشگری تا آبشار بزرگ لرستان

مدیرکل فرهنگی، اجتماعی و صنایع دستی لرستان از آغاز عملیات تکمیل سازه های گردشگری در محل جاذبه گردشگری آبشار بزرگ خرم آباد خبر داد.

بر اساس گزارش ها لونی به نقل از روابط عمومی مدیرکل میراث، فرهنگ، ادب و آثار استان لرستان، سیدامین قاسمی در روز یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ بیانیه فوق را گفت: وی نماینده منطقه بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان تقدیر کرد: این اقدامات برای ارتقای کیفیت گردشگری استان لرستان در مدل گردشگری آبشار بزرگ خرم آباد است.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد: با توسعه زیرساخت ها و امکانات، شاهد رشد صنعت گردشگری و تقویت اقتصاد محلی در این مناطق باشیم.

آبشار بزرگ لرستان

روستایی بزرگ در بخش پاپی مرکز شهر خرم آباد در استان لرستان ایران است.

زمستان ها برفی و سرد و سرد، معتدل و بسیار کند با بهار و تابستان فوق العاده است. مالکیت زمین آن ولسوالی دارایی زمین است که بخشی از آن را بومیان ساکن در آن ناحیه نشان می دهند.

بزرگ در گذشته منطقه ای ثروتمند و معروف بوده و در زمان شاهان لر کوچک اوج توسعه بوده است.

بزرگ را با آبشارش می شناسید، مقصد گردشگری زیبای ایالت لرستان.

این نقطه گردشگری در کنار روستای اصلی منطقه پاپی که در ۵۰ کیلومتری شهر خرم آباد پایتخت قرار دارد، یکی از نقاط طبیعی و زیبای گردشگری استان به شمار می رود.

جاده سفالی که در امتداد این مجموعه آبشار ساخته شده است خوب به نظر می رسد، بنابراین دسترسی به آن آسان است.

این آبشارها در زبان محلی به طف هفت چشمه معروف هستند. پوشش جنگلی اطراف آبشار درختان بلوط، زالزالک و کرکدار است. بزرگترین آبشار بزرگ با ۱۵ متر ارتفاع و ۱۷ متر عرض است.

درباره آبشار بزرگ بیشتر بخوانید.

انتهای پیام/

دغدغه های ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن