تولید ۱۰۰۰۰ مگاوات برق در سال هنوز در مراحل اولیه است


سه شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱ – ۲۳:۴۵

پسر نرو بر ابره ماهراهبان

تهران (پانا) – وزیر نیرو که می گوید در حال حاضر در حال انجام پیشنهاد برای تامین تولید سالانه ۱۰ هزار مگاوات برق وعده داده شده توسط دولت به مردم است، گفت: در حال حاضر برنامه ریزی برای بهره برداری از ۵۰۰ مگاوات برق در سال جاری است. .

خانه ملت، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو امروز (سه شنبه ۳۰ تیرماه) پس از بازدید از کمیسیون انرژی مجلس در جمع خبرنگاران درباره آخرین کارهای انجام شده در فاز توسعه انرژی های تجدیدپذیر، اظهار داشت: انرژی های تجدیدپذیر. انرژی، به ویژه خورشید و خورشید. باد، ۳ فایده; اولاً نیازی به سوخت فسیلی ندارند، ثانیاً دوستدار محیط زیست هستند و بالاخره ایجاد نیروگاه های خورشیدی و بادی بدون آب در ۳ جزء جزیره پس ۱۰۰۰۰ مشکل دارد. مگاوات در سال در ۴ سال پیش بینی شده است.برق باید به ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر در کشور اضافه شود.

وی ادامه داد: اخیراً درخواستی برای جذب سرمایه گذار برای توسعه این نیروگاه ها انجام شد و با استفاده از توان «قانون رفع موانع تولید» تقاضای سرمایه گذاری ۴ هزار مگاواتی نیروگاه خورشیدی را متوقف می کنیم. بنابراین امیدواریم سرمایه گذاران هر چه زودتر انتخاب شوند.

محرابیان همچنین گفت: در حال حاضر تعداد زیادی نیروگاه تجدیدپذیر در حال بهره برداری هستند که برخی از آنها تاکنون تکمیل شده و برخی دیگر نیز در ماه های آینده تکمیل خواهند شد.

همچنین در پاسخ به سوال آژانس تبلیغاتی خانه ملت طی دو سال گذشته مبنی بر اینکه کاهش ۱۰ هزار مگاواتی تولید برق در هر سال چقدر بوده است، توضیح داد: برای دستیابی به خروجی ۱۰ هزار مگاواتی درخواست ارسال می شود. . در سطح باقی می ماند ما کشوری هستیم که پیش بینی می شود امسال ۵۰۰ مگاوات برق داشته باشیم.

وزیر نیرو همچنین آبرسانی روستایی را یکی از مهمترین پروژه های وزارت نیرو اعلام کرد و گفت: طرحی را با عنوان «طرح جهاد آبرسانی» برای آبرسانی به ۱۰ هزار خانوار در سراسر کشور آغاز کرده ایم. با مشکل آب یا کمبود آب ظرف مدت ۳۰ ماه قراردادهایی با دولت ها بسته شده و این طرح ها در ایالت های ۳۱ توسط ستاد امام حسن (ع)، رزمندگان و گروه های جهادی در حال اجراست.