تولید محتوای آموزشی محیطی برای مربیان پیش دبستانی. محتوا در قالب های جدید ایجاد می شود


معاون آموزشی سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با پانا:

شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ – ۰۷:۴۶

نور الله مرادی

تهران (پانا) – معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: استفاده از تمام توان های فرهنگی-آموزشی برای تولید و انتشار برنامه های آموزش محیط زیست بر اساس این برنامه است.

نورالله مرادی در گفت و گو با پانا با بیان اینکه برای حل چالش های زیست محیطی و حل این چالش ها داشتن دانش اقشار مختلف مردم ضروری است، گفت: برای رسیدن به این هدف باید برنامه های مناسبی را تهیه کنیم. برای گروه های مختلف مخاطب. یکی از موضوعات اصلی این بخش، نظام آموزشی است.

معاون آموزشی و روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست مسئولیت این سازمان را تولید محتوای باکیفیت در موضوع محیط زیست دانست.

وی گفت: اطلاعات زیست محیطی باید برای افراد مختلف مفید باشد، با این حساب اطلاعات آموزش محیط زیست برای گروه های مختلف تهیه شده است و در سال های اخیر صحبت از گروه های معلم و مربی، دانش آموزان پایه یازدهم، کودکان پیش دبستانی و والدین و معلمان آنها، دانش‌آموزان رشته‌های فنی و حرفه‌ای. البته معتقدیم کافی نیست، باید به توسعه پروژه‌های زیست‌محیطی ادامه دهیم.»

مرادی شیوه جدید تولید محتوا در حوزه طبیعت را حرکتی برای تولید انواع محتوا برای مخاطبان بیشتر دانست و گفت: برای رسیدن به این هدف باید از همه توان کشور برای تولید محتوا استفاده کنیم چرا که در حال گسترش است. رسانه ها و تغییرات اساسی در روش های تولید محتوا، روش های سنتی به تنهایی جواب نمی دهد، در روش ها و تکنیک ها نیز باید از فناوری های نوین برای جذب مخاطب استفاده کرد.در این راه، قوت نهادهای فرهنگی- آموزشی و موسسات اطلاع رسانی مانند وزارت آموزش و پرورش، علوم، فرهنگ و ارشاد و سایر نهادهای فرهنگی و دانش