توصیه های پزشکی برای همایش اربعین امسال نهایی شد


شنبه ۱۴ ژوئن ۱۴۰۱ – ۱۴:۵۷

الحی در محمد عبداد

تهران (پانا) – وزیر بهداشت، ایمنی و آموزش بهداشت که به عراق سفر کرده است، در جلسه ستاد اربعین که در دفتر ما در بغداد برگزار شد، از تکمیل دستورالعمل سلامت برای حماسه اربعین خبر داد. تاو

بر اساس اعلامیه وزارت صحت عامه، بهرام عین‌اللهی، وزیر صحت، طب و آموزش بهداشت خواستار تزریق سه دوز واکسن کرونا به‌عنوان وسیله درمان شده است. .

عین اللهی درباره لزوم ارائه خدمات پزشکی با کیفیت به مهاجران گفت: برای پزشکانی که امسال در این سفر معنوی حضور دارند، موضوع موضوع است، آنها نمی خواهند تانگو کنند.

وی درباره برگزاری همایش اربعین در تابستان گفت: تمرکز ما در این همایش مدیریت گرما است و وزارت بهداشت و ستاد اربعین پیش بینی های لازم را برای این مراسم انجام داده اند و با توجه به گرم شدن هوا به خدمات زندگی و سلامت دسترسی دارند. از هوا.” برای جلوگیری از تعریق مهاجران.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از تمایل به راه اندازی مرکز درمانی در ستاد اربعین سفارت ایران خبر داد و گفت: در این ستاد در صورت درخواست فرستندگان، پیام رسانان و تجار سایر کشورهای مسلمان، مشارکت مردمی جلب می شود. زیاد. متخصصان پزشکی و دانشگاه‌ها نیز باید فرصت آموزش برگزارکنندگان و گروه‌های هدف برای پیشگیری از بیماری‌ها و ارائه خدمات پزشکی به موقع و جامع به ایرانیان مهاجر را داشته باشیم.

عین اللهی گفت: تردد مهاجران باید با افزایش معابر مرزی کنترل شود.

جلسه ستاد مرکزی اربعین با حضور دکتر عین اللهی وزیر بهداشت، محمدکاظم الصادق سفیر جمهوری اسلامی در عراق، حسن پلارک رئیس کمیته همگرایی مردمی و دیگر اعضای ستاد.