توسعه فرهنگی با تاکید بر کلیساها و نهادهای انقلابی محقق خواهد شد


جمعه ۳ تیر ۱۴۰۱ – ۲۱:۱۵

سفر و سیاحت به شهرا

تهران (پانا) – وزیر فرهنگ که از نگاه عمیق ملت به موضوع عدالت فرهنگی تجلیل می کند، داشتن دانش فرهنگی را مهم ترین نیاز توسعه و پیشرفت در همه عرصه ها دانست و در ابتدا باید به توسعه فرهنگی پرداخت. بی شک توسعه فرهنگی با توجه به نهادهای مذهبی و انقلابی محقق خواهد شد.

به گفته سخنگوی دولت، محمدمهدی اسماعیلی در سفر جدید استانی خود در راستای اهداف عدالت فرهنگی صبح امروز یکشنبه سوم تیرماه به منظور بازدید از شورای شهر درگزین از شهرهای رزن و درگزین مرکز استان همدان بازدید کرد. برای توضیح نحوه پرداخت دولت در فعالیت های فرهنگی.

وی گفت: رویکرد و نگاه دولت به مقوله فرهنگ، رویکردی نو، اصیل و تحول آفرین با محوریت توسعه عمیق فرهنگی است تا همه نقاط کشور در راستای تحقق عدالت اخلاقی به آن دست یابند.

یکی از اعضای شورای بزرگ تحول فرهنگی که می‌گوید کمیسیون بزرگ تحول فرهنگی می‌گوید فرهنگ همان بادی است که نفس می‌کشیم، افزود: مسئله جمعیت نیز یک مولفه فرهنگی است، در عین حال در جمعیت مطلق آن. ما تاکید کردیم که مسئله جمعیت همچنان یک مشکل ملی باقی خواهد ماند.

اسماعیلی در بخشی دیگر از سخنان خود موضوع فرهنگ و دانش فرهنگی را راه حل بحران جمعیت و مشکلات عدیده کشور برشمرد.

وزیر فرهنگ، اماکن مذهبی از جمله کلیساها، زیارتگاه ها، هیئات مذهبی و … را به عنوان منابع فعالیت های مذهبی و فرهنگی در شهرهای مختلف برشمرد و خاطرنشان کرد: احداث و پرکردن کتابخانه ها و فضاهای فرهنگی در کلیساهای شهرهای مختلف. به عنوان یک اولویت از آنجا که انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب مذهبی بود، نزدیک به ۲۳۰۰۰۰ شاهد برای ارائه دیدگاهی عمیق تر، متفاوت و در حال تغییر از جهان اختصاص داده اند.

وی افزود: اگر سازه های فرهنگی و هنری کشور خارج از جغرافیای دینی ساخته شود، نتیجه مستقیم و ارزش های دینی نخواهد داشت، بنابراین هنرمندی پرورش می یابد تا عموم مردم به افکار او باور نداشته باشند. ” بنابراین ما به دنبال حل این مشکلات در قالب راه آهن ملی مدرن هستیم.

اسماعیلی مدعی شد: مسائل فوری شهرستان ها برای ارتقای سطح فرهنگی و هنری مناطق مختلف در دستور کار وزارت فرهنگ و رهبری است.

گفتنی است بازدید از سنت های فرهنگی و قرآنی شهرستان رزن، بازدید از فرهنگسرای اندیشه و کتابخانه عمومی شاهدان گمنام شهرستان رزن، بازدید و اطلاع رسانی در شورای اجرایی شهرستان رزن، حضور در همایش های اجرایی فرهنگی و هنری درگزین و ایراد سخنرانی. در شورای اجرایی رزن در بخشی از برنامه های استانی امروز، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی.