تمرکز بر دانش آموزان، تمرکز بر رفاه ملت است


جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱ – ۱۷:۲۰

همایش بینهاینگونی فیلمی تهران

تهران (پانا) – شهردار تهران با بیان اینکه توجه به دانش آموز، توجه به آینده است، گفت: دانش آموزان امروز مدیران و قهرمانان آینده هستند. امیدواریم بتوانیم آینده را در همه جنبه ها با روندهای امروزی متفاوت کنیم و قله ها را فتح کنیم.

علیرضا زاکانی در دوازدهمین آیین سوگواری زنگ آن مرحوم ضمن مداحی ایام شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام، رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم شهید امام رضا علیه السلام گفت: هستم خیلی خوشحالم که زنگ دانش آموز در آغاز سال تحصیلی به صدا درآمده است». و به خاطر یاد و نام شهدای این مرز و بوم جهان فریاد می زند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما را به گونه های مختلف تربیت کرد، به ما هویت داد، افزود: یکی از ویژگی های آن این است که دانش آموزان ما مرد هستند. وقتی نسل به پیروزی رسید، بخشی از این پیروزی معطوف به حضور دانش آموزان در نمایشگاه ها و مکان های مختلف بود. هرگاه انقلاب کاری از ما بخواهد، دانش‌آموزان و معلمان ما در خط مقدم هستند، زیرا این کار مانند حراست مقدس است.

زاکانی ادامه می دهد: انقلاب به ما هویت داد و الگوی ما بازیکن فارغ از سن و سال است. همه ما مدیون انقلاب هستیم و انقلاب هم به درد پول می خورد که یکی از آنها آموزش است. چون سرمایه واقعی این کشور مردم هستند، جوانان و جوانان بزرگترین نیروی انسانی ما محسوب می شوند، بزرگترین نقطه قوتی که می توان برای ملت ایجاد کرد تربیت صحیح این جوانان و جوانان است که توسط تحصیلات.

شهردار تهران یادآور شد: اگر بخواهیم به فکر سال آینده و سال بعد باشیم، می توان گفت که آموزش و پرورش نقش چندانی ندارد، اما اگر بخواهیم برای چند دهه آینده فکر کنیم، نقش آموزش و پرورش خواهد بود. خیلی مهم. .

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی از زیباترین و پربارترین نقطه شهر در جوار بقیه ۳۰ هزار شهید و در جوار امام عظیم الشأن گفت: امیدواریم به فضل الهی که بتوانیم در جهت افزایش توجه به عنصر انسانیت و کمال در بنای انسان ساز دانش و تربیت گام برداریم». ببخشید و در راهی باشید که دانش آموزان، رهبران و قهرمانان فردای امروز را شکل خواهد داد. این کمی متفاوت از شرایط امروزی است که در هر شرایطی تیم های برتر پیروز می شوند.

زاکانی در پایان با بیان اینکه همه ما مدیون اموات هستیم و بدون شهدا این انقلاب به نتیجه نمی رسید، گفت: اگر اموات نبود فراز و نشیب های انقلاب برای شکستن زمین کافی است. . اگر شاهدان نبودند در دفاع مقدس صحبت از انقلاب و ایران نبود و در چنین تهدیدهایی امکان انقلاب وجود نداشت. بدون شهدا سر ما زیر پای داعشی ها در تهران زیر پا گذاشته می شود. شهدایی که در اسارت و مظلومیت از ما محافظت کردند تا نام مسلمانی در تاریکی تاریخ بدرخشد و شهدای مدافع حرم و شهدای دیگر از نقاط مختلف که اشتباهی برای ما کردند. ما معتقدیم که در این دنیا دست ما را خواهند گرفت و توفیق خدمت و صدای ما را در آن دنیا به ما خواهند داد.