تفاوت بین فضای ذخیره سازی جریان خون سیمی و همچنین DNA


بسیاری از مادران و پدران باردار به فکر تامین بودجه جریان خون در بند ناف جنین خود هستند زیرا از بافت اصلی تشکیل شده است. این نوع بافت ها تا حد امکان حفظ می شوند تا به سلول های دیگر بدن تبدیل شوند. این توانایی ویژه در واقع زمانی مفید است که یک کودک قبلاً یک بیماری تهدید کننده زندگی خاص داشته باشد، به عنوان مثال کم خونی سلولی داسی شکل، لنفوم یا حتی لوسمی. با این حال، آنها ممکن است نتوانند از همه آنها محافظت کنند یا حتی با سرطان اضافی یا حتی بیماری های مرتبط با افزایش سن مقابله کنند.

حفظ جریان خون در سیم ناف

روند حجم جریان خون از بدو تولد در بند ناف متمرکز می شود، یعنی پس از آن حفظ می شود. این جریان خون خاص مملو از بافت بومی است و ممکن است در زمانی تامین شود زیرا زمانی که کودک از بیماری های خاصی رنج می برد درمان می شود. با این حال، در طول زایمان، علاوه بر این، خطر افزایش مرتبط با آلودگی DNA مادر جریان خون واقعی سیم وجود دارد. بافت های نوظهور به دلیل ویژگی های دگرگون کننده خود، ممکن است به سلول ها و اندام های بدن و همچنین حفظ جریان خون کمک کنند. علاوه بر سیم‌های ناف، این نوع بافت‌ها در سلول‌های جنین، دندان‌های شیرخوار، حرکت جریان خون، مغز استخوان و غیره نیز قرار می‌گیرند. در واقع، هر جسم اصلی از بافت جوانه زده تشکیل شده است. با این حال، اکثر منابع دارای سطوح غنی به اندازه کافی با توجه به کشت مراقبت های بهداشتی نیستند.

بافت‌هایی که جریان خون سیمی را تشکیل می‌دهند برای مقابله با بیش از ۷۰ بیماری مختلف مانند برخی سرطان‌ها، مشکلات جریان خون و همچنین نقص‌های دفاعی به‌طور مؤثر مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله این نوع مشکلات می توان به لوسمی، کم خونی آپلاستیک، تالاسمی، بیماری هوچکین و همچنین لنفوم غیر هوچکین اشاره کرد. پیوند جریان خون سیمی همچنین به مقابله با مشکلات متابولیکی غیر معمول و کشنده مانند بیماری کرابه و همچنین بیماری سانفیلیپو عادت خواهد کرد.

بافت های نوظهور را نمی توان معجون معجزه آسا در نظر گرفت، اگرچه احتمالات فعلی برای درمان بیماری های ژنتیکی محدود است. اسلحه های ژنتیکی مشابهی را می توان در جریان خون ناف کودک و همچنین در کل بدن یافت، به این معنی که پیوندهای فوری بافت های سالم و مفیدی را فراهم نمی کنند. جریان خون سیمی گاهی اوقات می تواند به خواهر و برادری که بیماری ژنتیکی دارد کمک کند که بر اهدا کننده واقعی تأثیر نمی گذارد. متأسفانه، برادران و خواهران فقط ۲۵ درصد احتمال دارند که به تشنج عملی تبدیل شوند، همراه با احتمال بسیار کمتری برای داشتن یک فرزند خردسال با پتانسیل کمک به مادر و پدر.

با وجود این نوع مشکلات، هیچ کس در واقع بحث نمی کند که کدام پارچه مش سیمی قادر به حفظ زندگی نیست. متخصصان با استفاده از شروع مرتبط با مواد مخدر گزارش دادند که از هر ۲۰۰۰۰ زندگی ۶۰۰۰ نفر همراه با جریان خون در بند ناف حفظ شده است. با این حال، بسیاری از این افراد به جای طرح سراسری اهدای مغز استخوان، درمان نجات دهنده و همچنین پیوند مغز استخوان دریافت کرده اند.

افراد همچنین باید در نظر داشته باشند که بعید است که فرزندانشان واقعاً به CWS نیاز داشته باشند. بر اساس یادداشت های زنان و زایمان، از هر هفتصد شانس تنها یک نفر می تواند از این مواد در ارتباط با درمان بیماری بهره مند شود.

در نهایت جریان خون در بند ناف نوزاد برای شما هزینه مالی دارد. به عنوان مثال، ممکن است حدود ۲۰۰۰ دلار برای خرید یک جریان خون سیمی در طی ۱۲ ماه اول به تنهایی هزینه شود. باز کردن فضای ذخیره سازی عمومی، ایجاد جریان خون سیم واقعی با یک ثبت ملی که واقعاً در تضاد با مغز استخوان نیست، قطعاً یک گزینه است. اهداکننده واقعی هزینه ای رایگان متحمل می شود و اگر هدیه اخیراً استفاده نشده باشد، خانواده ها می توانند پیوند را درخواست کنند. جریان خون سیمی اهدا شده به صورت عمومی به تعداد زیادی از افراد کمک کرده است، اما یک زن و شوهر Ough. یوتیس بیمارستان های خصوصی نیز به طور مثبت جمع می شوند و خرید می کنند. در مورد مادر و پدر، انتخاب بین پول دولتی و شخصی نیست. انتخاب در واقع بین امور مالی شخصی و همچنین خلاص شدن از جریان خون واقعی است.

فضای ذخیره DNA

فضای ذخیره‌سازی DNA واقعاً یک سیستم متفاوت از فضای ذخیره‌سازی جریان خون سیمی است. فضای ذخیره DNA در ارتباط با درمان های ژن درمانی بعدی تضمین می کند. برای مثال، دانشمندان دریافته‌اند که کدام جهش‌های ژنتیکی ۹۰ درصد با سرطان مرتبط هستند. DNA یک فرد خوب در طول زندگی اصلاح می‌شود، بنابراین افرادی که نسخه‌های قبلی ژنوم موجود در سند را دارند، تمایل دارند از رژیم‌ها و همچنین درمان‌ها بهره ببرند، زیرا می‌توان آنها را به دست آورد.

DNA اغلب با آزمایش سواب گونه که سواب باکال نیز نامیده می شود حفظ می شود. این یک راه حل بسیار ساده و غیر مزاحم برای جمع آوری نمونه های DNA است. این روش به همان اندازه که به نظر می رسد آسان است: یک سواب ۱۰۰٪ پنبه ای از داخل گونه پاک می شود. آزمایش واقعی حاصل در واقع بسته بندی می شود و در رابطه با فضای ذخیره سازی به آزمایشگاه تحویل داده می شود. فضای ذخیره سازی DNA در واقع کاملاً مقرون به صرفه است، اگرچه تا حدودی اثبات نشده است. دلیل اصلی فکر کردن به این موضوع از نظر توسعه پزشکی و همچنین مراقبت های بهداشتی طولانی مدت آماده است. داشتن یک آزمایش DNA خوب، قابل حصول، جامع و بدون آسیب، فرد را قادر می‌سازد تا DNA آسیب‌دیده از نظر محیطی را در نظر بگیرد، که ممکن است فناوری قبلی برای شناسایی بیماری باشد. این مفهوم خاص با توجه به تحقیقات حاضر که نشان می دهد بسیاری از بیماری ها، مانند سرطان، ممکن است از آسیب محیطی به DNA ناشی شوند، دور از ذهن نیست.

نمونه‌های DNA حفظ‌شده همچنین می‌توانند در درمان یک بیماری ژنتیکی یا حتی به تاخیر انداختن شروع واقعی بیماری‌های مرتبط با سن مفید باشند. اطلاعات ژنتیکی نه تنها برای فردی که نمونه واقعی را ارائه می دهد ضروری است. LC ها همچنین می توانند در موقعیتی باشند که از نمونه های DNA از طریق اعضای خانواده برای کشف استعدادهای بیماری همراه با علل دیگر که قبلاً ثابت نشده اند استفاده کنند. در دسترس بودن این جزئیات ممکن است به درمان زودهنگام مربوط به او برای جلوگیری از مشکلات مرتبط با بیماری شدید یا حتی بیماری و همچنین امکان درمان شخصی کمک کند.

فضای ذخیره DNA رایج نیست. با این حال، در واقع نسبتاً مقرون به صرفه است و مزایایی را ارائه می دهد که می تواند منجر به زندگی بهتر شود. در نهایت، ذخیره‌سازی DNA پدر و پدر، روشی پایدار و مقرون‌به‌صرفه برای خرید پروفایل کاربر ژنتیکی از سنین پایین، مانند یک استاندارد یا حتی یک نمای کلی ارائه می‌دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/