تفاوت بین شکر قهوه ای و شکر سفید به ارزش غذایی آن بستگی دارد


با تشکر

تهران (پانا) – یکی از غذاهای لذیذ طبیعی، پایه طعم های دیگری مانند شکر است که از قدیم الایام مورد استفاده مردم بوده است. شکر راحت است، خوردنی بسیار بیشتر از شکر سفید است، اما بهتر است بدانید که علاوه بر شکر سفید، خریداران شکر قهوه ای در سراسر جهان نیز زیاد هستند و بعد با شکر سفید متفاوت است.

به گزارش جامعه ۲۴، شکر قهوه ای مانند شکر سفید از شکر یا قند چغندر که به رنگ قرمز تا قهوه ای است به دست می آید. دلیل رنگ قهوه ای آن این است که این شکر از همان پایه با شکر سفید درست می شود، اما خیلی تمام نشده، یک جورهایی خالص است و هنوز تمام نشده است، بنابراین همچنان حاوی شربت شکر است. رنگ قهوه ای آن ۵ درصد ملاس است. شکر قهوه ای ارزش غذایی بالاتری نسبت به شکر سفید دارد زیرا درصد کمتری از کلسیم، پتاسیم و آهن دارد.

انواع شکر قهوه ای و شکر سفید دارای خواص و ارزش غذایی مشابهی هستند، زیرا این دو از قند و چغندرقند به دست می آیند و این ترکیب ۸۰:۲۰ است، یعنی ۸۰ درصد شکر از شکر و ۲۰ درصد از چغندر است. در شکر قهوه ای، نوعی ساکارز، دو ترکیب شربت شکر نیز وجود دارد، بنابراین در اینجا رنگ ملاس موجود در آن تغییر می کند. تفاوت اصلی این دو قند علاوه بر رنگ آنها، کم بودن کلسیم، آهن و پتاسیم است که از قند سفید اهمیت بیشتری دارند. بنابراین، شکر سفید برای کسانی که آن را می خورند خوب است، آنها رژیم غذایی خاصی دارند که ترجیح می دهند. هر ۴ گرم شکر قهوه ای ۱۵ کارتن دارد اما بیشترین مقدار شکر سفید ۱۷ کارتن قدرت دارد.

تفاوت شکر قهوه ای و شکر سفید به روش های تولید بستگی دارد

یکی دیگر از تفاوت های شکر قهوه ای و شکر سفید روش تولید آنهاست که در ادامه توضیح داده شده است.

روش تولید شکر قهوه ای و شکر سفید یکسان است اما مراحل آن متفاوت است.

مرحله اول: شیره تازه را از شکر و شکر چغندر جدا کرده و به درجه خلوص و حرارت فشار دهید و تیز کنید تا به ملاس، نوعی شربت قهوه ای تبدیل شود.

مرحله دوم: جداسازی کریستال های شکر از ملاس توسط یک دستگاه چرخان با سرعت بالا.

مرحله سوم: دوباره فیلتر کنید تا بقایای ملاس جدا شود و کریستال های کوچکتری تشکیل شود. برای این بخش از مغز استخوان به عنوان تجزیه و تحلیل استفاده می شود.

این مراحل برای دو نوع شکر یکسان است، تفاوت این دو در این است که شکر قهوه ای بعد از این فرآیندها به شکر سفید تبدیل می شود و ملاس اضافه می شود یا دیگر خالص نمی شود تا آن را جدا کند. .

مقایسه طعم، رنگ و قیمت شکر سفید و شکر قهوه ای

یکی دیگر از تفاوت های شکر سفید و شکر قهوه ای تفاوت طعم آن است. شکر سفید برای غذاهای با رنگ روشن و شکر قهوه ای برای غذاهای تیره استفاده می شود. طعم شکر قهوه ای کاراملی است بنابراین بیشتر در کیک های شکلاتی استفاده می شود. طعم شکر سفید و نداشتن شیرینی برای مزه و نداشتن ادویه بهتر است.

همچنین بین شکر سفید و شکر قهوه ای تفاوت قیمت زیادی وجود دارد. از آنجایی که شکر قهوه ای دو برابر شکر سفید گران است، شکر قهوه ای اغلب ارزان تر از شکر سفید است و شکر سفید رایج تر است.

مزایا و فواید شکر قهوه ای نسبت به شکر سفید

مراقبت از پوست: کرم شکر قهوه ای را می توان برای حذف سلول های مرده پوست و بستن منافذ باز استفاده کرد. از شکر قهوه ای می توان برای مرطوب کردن پوست و تامین منبع ویتامین های گروه B استفاده کرد.

آزادسازی انرژی: خانواده قند می تواند انرژی لازم را برای مدت کوتاهی آزاد کند و ضعف بدن را جبران کند، اما این انرژی فقط برای مدت کوتاهی است. شکر قهوه ای از نظر ظاهری مشابه است، اگرچه بهتر از شکر سفید است و نمی تواند به عنوان یک منبع غذایی در برنامه غذایی گنجانده شود.
مضرات شکر قهوه ای و مضراتی که بر بدن می گذارد.

افزایش قند خون: تمام کربوهیدرات ها و قندها باعث افزایش سطح قند خون می شوند که برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ و ۲ مضر است.

آلرژی: نه تنها آلرژی به دلیل دیابت در بدن ایجاد می شود، بلکه طبق مطالعات انجام شده، در برخی از کودکان به دلیل کمبود آنزیم در روده، به دلیل کمبود آن قادر به جذب قند در بدن هستند و گاهی اوقات منجر به اسهال و ضعف دستگاه گوارش.

خمیر دندان: بر اساس تحقیقات انجمن دندانپزشکی آمریکا، خوردن شکر باعث ایجاد باکتری و اسید بیشتر در دهان می شود که باعث پوسیدگی و ایجاد حفره در دهان می شود. به همین دلیل میزان شکر دریافتی باید ۱۰ درصد میزان کالری روزانه باشد. شکر قهوه ای نیز دارای این حالت است و مصرف زیاد آن باعث آسیب به دندان ها می شود.

شکر سفید و شکر قهوه ای از خانواده قندها هستند و مصرف بیش از حد این قندها باعث بیماری و آسیب می شود، اما در بیشتر موارد اگر بخواهیم در هر دو مورد یکی را انتخاب کنیم، ارزش غذایی شکر قهوه ای بالاتر است، زیرا بافت متفاوتی دارد شیرین تر، برای پخت و پز بهتر است، کیک ممکن است بهتر باشد. علاوه بر این، در سطح قند، شکر قهوه ای بهتر است.