تعیین مکان، کاربرد حرم و ساخت مجموعه هخامنشی تل هکوان


تعیین مکان، کاربرد حرم و ساخت مجموعه هخامنشی تل هکوان

باستان شناسان در مفهوم تعیین مکان، ارائه مفهومی از حرم و شفاف سازی سطح کار بنای هخامنشی تل هکوان به نتایج بزرگی دست یافتند.

گزارش کردن گلو به گزارش میراث آریا، روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، پروژه ای است برای منطقه برای تعیین مکان، قرار دادن مکان مقدس، شناخت، همچنین توصیف آثار سطحی دوره هخامنشی تل هاکوان با مجوز پژوهشکده زیر نظر مشترک اباذر شبیری از مرکز تحقیقات علمی یوننان و رضا نوروزی از پژوهشکده باستان شناسی. ، به همت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس، نماد میراث در شهرستان کوار، فرماندار، شورا و شورای شهر کوار ساخته شد.

رضا نوروزی رئیس هیئت باستان شناسی در دوم مرداد ۱۴۰۱ گفت: تل هکوان در شهر کوور مرکز بخش، بخش فرمشگان، در دو کیلومتری شمال روستای علی آباد، در باغات و کشاورزی قرار دارد. زمین ها.”

وی افزود: این تپه برای اولین بار در سال ۱۳۳۴ توسط زنده یاد علی سامی مشخص شد و در سال های بعد بررسی هایی بر روی آن انجام شد و در سال ۱۳۷۹ به شماره ۳۴۱۳ در فهرست نمادهای ملی کشور به ثبت رسید.

کاخ هخامنشی تل هکوان

نوروزی با بیان اینکه این تپه دایره ای شکل حدود ۲.۵ هکتار وسعت و ۷.۵ متر از زمین های اطراف آن بلندتر است، گفت: تل هکوان تپه ای باستانی در حدود چهار و پنج هزار سال قبل از میلاد است که در دوره هخامنشیان ساخته شده و بر روی آن ساخته شده است. “

این باستان شناس گفت: در این زمان جاده از بین مزارع دامنه تپه عبور می کرد، حفره ها در سطح تپه نمایان بود و توسعه کشاورزی منطقه تپه را در معرض تهدید قرار می داد.

نوروزی گفت: در پروژه پیشنهادی به منظور رفع خطر و حفاظت از قانون، تعیین محدوده و تاریخ با حفاری ۲۲ سوراخ آزمایشی، محل تپه مشخص شده و بر اساس شرایط و مشکلات اطراف تپه، موقعیت محل قرار گرفته است. نیز مشخص شد.»

همچنین اباذر شبیری، یکی دیگر از رئیس هیئت باستان شناسی نیز با بیان اینکه علیرغم کارهای باستان شناسی انجام شده در گذشته، اطلاعات چندانی از ماهیت بنای هخامنشی ساخته شده بر روی تل هکوان در دست نیست و گفت: با اعلام خانه هخامنشی بر بنای ذکر شده تمرکز کرد و به نتایج بزرگی دست یافت.

وی گفت: در این خانه چهار خانه و یک ایوان وجود دارد که تنها یک ردیف سنگ به کار رفته در پی همچنان در جای خود باقی است، سنگ های ردیف بالا به جای خود کنده شده و تعدادی از آنها هنوز پراکنده است. بر سر منطقه.”

شبیری افزود: استفاده از مصالح مرغوب، تکنیک سنگ تراشی مشابه بناهای پاسارگاد و وجود شواهدی مبنی بر استفاده از ترکیب سنگ های سیاه و سفید نشان دهنده اهمیت و موقعیت بنای ساخته شده در تل است. هکوان در دوره هخامنشی.

نتیجه کاوش جدید در گروه موسیقی هخامنشیان اعلام شد

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن