تعداد زائران فردا شب به ۱۱۴ نفر می رسد


یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ – ۰۹:۴۸

زام زرین حج 98 ربایجان ربی

تهران (پانا) – پرواز حجاج ۵ تیرماه از چهار پرواز امام خمینی، شهید هاشمی نژاد و آیت الله صدوقی در یزد و همدان و ۸ پرواز به مقصد مدینه منوره و جده برگزار می شود.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، همزمان در پنجم تیرماه ۱۴۰۱ خدمه معبد خدا از چهار ایستگاه فرودگاه تهران، مشهد، یزد و همدان و ۸ فروند هواپیما حرکت کردند.

در پانزدهمین روز زیارت روز یکشنبه، زائران از چهار فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، شهید هاشمی نژاد مشهد و فرودگاه شهید آیت الله صدوقی یزد و همدان به معبد خدا در سرزمین وحی پرواز خواهند کرد. فرودگاه های بین المللی .

امروز قرار است دو فروند از فرودگاه امام خمینی (ره) مهاجران را پیاده کنند، گروه اول ساعت ۴:۲۵ صبح فردا به شماره ۱۸۴۶ به جده پرواز می کنند و پرواز دوم ساعت ۲ بعد از ظهر یکشنبه انجام می شود. ۱۸۵۸ از فرودگاه امام سلام، ترمینال سلام و حرکت به سمت مدینه.

در پنجم تیرماه؛ هواپیماهای دولتی خراسان رضوی با ۲ پرواز از فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد به مقصد مدینه منوره مستقر می شوند، اولین پرواز ساعت ۶:۱۰ صبح فردا با شماره پرواز ۱۸۵۰ و پرواز دوم در ساعت ۱۵:۳۰ با شماره پرواز ۱۸۵۲ قطعی می شود و انجام می شود. برای مدینه

با آغاز روند اخراج به ایالت یزد از ۵ تیرماه، مهاجران این ایالت ظرف ۴ روز به کشور تبعید اخراج می شوند، بنابراین اولین دسته از مهاجران دولتی ساعت ۸:۵۰ صبح روز یکشنبه به مدینه پرواز خواهند کرد. گروه دوم با شماره پرواز ۱۸۵۴ از فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی ساعت ۱۷ فردا با شماره پرواز ۱۸۵۶ عازم جده می شوند.

به گزارش اداره انکشاف عامه «هما»؛ پذیرش زائران معبد خدا در ایالت همدانا که از روز شنبه آغاز شده بود، روز یکشنبه مجددا قطعی می شود و امروز دو پرواز از فرودگاه بین المللی همدان به جده خواهیم داشت که اولین پرواز ساعت ۱۱ صبح فردا با پرواز شماره ۱۸۴۲ دومین دسته از مهاجران این ایالت با شماره پرواز ۱۸۴۴ فردا شب ساعت ۲۱ به جده اعزام می شوند.

گفتنی است در ایام حج امسال نزدیک به ۴۰ هزار زائر از ۱۸ ایستگاه فرودگاهی از ۲۱ خرداد لغایت ۱۳ تیرماه به مدت ۲۰ روز عازم کشور نمایشگاه و فرودگاه های امام خمینی (ره)، مشهد، اصفهان، اهواز. ، یزد، گرگان و تبریز افزایش تعداد پروازها و تحویل و پذیرایی از گردشگران را خواهند داشت.