تعداد خودروهای معیوب ایران به کمتر از ۱۹ هزار دستگاه رسید


چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱ – ۲۱:۵۸.

    ایران ساخته شد

تهران (پانا) – رئیس‌جمهور خودرو ایران یکی از پروژه‌های کوتاه‌مدت ما را جمع‌آوری خودروهای معیوب دانست، به طوری که در بهمن ماه سال گذشته تعداد خودروهای پارک شده در کل مساحت ایران خودرو بیش از ۸۲ هزار دستگاه بوده است. اما امروز این پول وارد کانال ۱۹ هزار واحدی شد

به گزارش ایران خودرو، مهدی خطیبی در سخنانی در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت، افزایش تولید و تغییر ترکیب تولید را از دیگر سیاست های اتخاذ شده در سال جاری برشمرد و گفت: این موضوع آماده تمرکز بر کیفیت است. و همچنین منجر به از دست دادن سود می شود و از این طریق در هزینه ها صرفه جویی و هزینه های انجام شده کاهش می یابد.
خطیبی درباره برنامه‌های ایران خودرو برای ارتقای کیفیت محصولات گفت: ۲۷۹ پروژه و پروژه‌های زیر در سه دوره کوتاه‌مدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت توسعه می‌یابد.
وی با بیان اینکه تعریف تولید سال ها اشتباه و پیچیده بود، مدعی شد: بر این اساس تولید ناتمام تولید مکانیکی تلقی شد و در آمار تولید لحاظ شد. ، سنگین و تجاری.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: برای کاهش قیمت تمام شده تولید بر اساس برآوردها و برنامه ریزی ها برای ساخت ۷۵۰ هزار دستگاه در سال جاری بیش از هفت میلیارد تومان صرفه جویی می شود که ۲۵ درصد کیفیت است. ترویج خواهد کرد
وی با اشاره به سال ۱۴۰۰ تعداد کل ماشین آلات کار ۴۷۱ هزار و ۴۰۰ قطعه و کل تولید ۴۵۱ هزار قطعه بوده است، گفت: طبق آمار اگر تولید به صورت مستقیم به سال گذشته و تولید انجام می شد. ناتمام، بیش از چهار میلیارد تن صرفه جویی در هزینه و افزایش ۲۵ درصدی کیفیت حاصل خواهد شد.
خطیبی با بیان اینکه از ابتدای خرداد میانگین تولید روزانه ایران خودرو ۲۲۰۰ تا ۲۵۰۰ دستگاه بوده که تعداد بیشتری از این خودروها به صورت مستقیم و غیرمستقیم تولید می شود، گفت: این تیم زنجیره تامین و شرکت ساپکو در این زمینه به ما کمک می کنند. و با هم این پروژه رو به جلو است.
وی درباره برنامه ریزی های انجام شده در فاز توسعه محصول گروه صنعتی ایران خودرو، گفت: در جریان سواری، مدل محصول «ری را» ساخته و نمایش داده شد و طی دو ماه آینده حدود ۵۰ نمونه تولید شد. صنعتی می شود، تست تصادف و موارد دیگر روی آن انجام می شود و در ابتدای سال آینده آماده تولید انبوه و روانه بازار می شود.

معرفی محصول اقتصادی ایران خودرو
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: پروژه TF21 را به عنوان خودرویی اقتصادی معرفی کرده ایم که از ابتدای امسال کمترین قیمت را در بین محصولات گروه صنعتی ایران خودرو خواهد داشت و پس از آن تنها ۱۸ ماه از ایده تولید و عرضه به بازار .
خطیبی ابراز امیدواری کرد تا یک تا دو ماه آینده مدل های صنعتی محصول TF21 رونمایی شود تا بتوانیم راه های دیگری را دنبال کنیم.
وی با بیان اینکه در میلاد حضرت امام رضا (ع) شاهد آغاز تولید انبوه وانت آریسان ۲ بودیم، گفت: در فضای خودروهای تجاری، تراکتور H5، آتامان و اتوبوس های برقی از جمله محصولات توسعه یافته است. در مجموعه ایران خودرو دیزل رونمایی می شود روند تولید انبوه آنها آغاز شده است.

برنامه ریزی برای صادرات ۱۵ هزار محصول
خطیبی در خصوص برنامه های صادراتی ایران خاطرنشان کرد: امسال ۱۵ هزار دستگاه خودرو را در حوزه وسایل نقلیه موتوری ردیابی کرده ایم و با صادرات قطعات و وسایل نقلیه هم همین طور است و موتورسیکلت های ساخت گذشته رو به افزایش است. و محبوب تر. بعد
وی در خصوص توجه به شرکت های اطلاعاتی و اعمال سلطه و قدرت داخلی بر رهبر انقلاب گفت: ایران خودرو شرکت های هوشمند زیادی دارد اما این همکاری ها در سال جاری قوی تر خواهد بود. سپرده
وی گفت: تیم مدیریت زنجیره ارزش ماشینی یا مرکز فناوری را در سال جاری راه اندازی کردیم که ۵۴ شرکت گواهینامه و دانش با بیش از ۲۰۰ نیاز شناسایی شده ثبت نام کردند.
رئیس گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت ایمنی، بستر علمی و فناوری صنعت موتورسیکلت را راه اندازی کرده ایم و سایر زمینه های همکاری را دنبال کرده ایم.

ارائه وسایل نقلیه به بورس و افزایش بازدهی
وی همچنین گفت: با مساعدت وزیر صلح اجازه داده شد تا محصولات ایران خودرو و سایر خودروسازان در بورس عرضه شود که این امر به افزایش درآمد گروه صنعتی ایران خودرو کمک می کند.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اینکه برای کاهش قیمت ۸۰ درصد از کل قیمت تمام شده محصولات ایران خودرو مربوط به مواد اولیه و شبکه تامین است، گفت: در این راستا دو تابلو را برای تفاهم امضا کرده است. و دو تولید کننده بزرگ کشور هستند. حتی نسبت به قیمت های سال ۱۴۰۰ نیاز به تعدیل و کاهش دارند.
وی راه‌اندازی نیروگاه ایران خودرو را یکی دیگر از ابتکارات بزرگ ایران خودرو دانست و گفت: ایران خودرو باید بخشی از درآمد خود را با خرید ماشین آلات، مسلسل، کامیون و تبر به دست آورد و روی این حوزه تمرکز کند. ما این پروژه را با قدرت و صداقت پیش می بریم.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اینکه ما معتقد به تولید نکردن خودروهای بی کیفیت هستیم، گفت: این ادعا علیه صنعت خودروسازی ایران است و در سال های اخیر به فراموشی سپرده شده است، بنابراین چالش ها پیدا شد. با افزایش ۴۰ درصدی کیفیت محصولات ایران خودرو تا اسفندماه سال گذشته، تلاش می کنیم سهم قابل توجهی در این زمینه داشته باشیم.