تصویب ۸ ماده از طرح ۱۰ ماده ای سازمان نظارت بر دانشگاه آزاد اسلامی


چهارشنبه ۱ ژوئیه ۱۴۰۱ – ۰۰:۰۰

میسیون موزش

تهران (پانا) – سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس درباره بررسی ۱۰ ماده از طرح «سازمان بازرسی از دانشگاه آزاد اسلامی» در جلسه امروز این کمیسیون، از تصویب آن خبر داد. از ۸ سند طرح

رضا حاجی پور در جلسه امروز (سه شنبه ۳۱ خرداد) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، توضیح داد: در جلسه امروز طرح مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی مجلس به تصویب کمیسیون غیردولتی رسید. دانشگاه‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی بررسی شده است.»

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی افزود: این طرح با حضور مهندس مهندس معمار مورد بررسی قرار گرفت. خضریان، روسای دانشگاه آزاد، وزارت علوم و مرکز همایش‌ها و کلیه دارایی‌های آن به جز مواد ۷ و ۱۰ به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

حاجی پور یادآور شد: این طرح در مورد بازرسی از دانشگاه آزاد است که در حال حاضر قانونی برای این رشته وجود ندارد و در ده ماده آن به تعدادی از موضوعات از جمله وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی، نحوه شکایت از این دانشگاه، بررسی . صورت های مالی و رسیدگی به سایر مسائل حقوقی.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: بند ۷ و ۱۰ این طرح در جلسه بعدی کمیسیون بررسی می شود تا این طرح به صحن علنی مجلس برسد.