تحلیل و بررسی؛ تهدید اشتغال شهروندان/ پیگیر جبران خسارات وارده به کسب و کارهای اینترنتی هستیم


تحلیل و بررسی؛  تهدید اشتغال شهروندان/ پیگیر جبران خسارات وارده به کسب و کارهای اینترنتی هستیم


به گزارش خبرنگار ایلنا، اما اینکه چگونه می توان تاثیر اینترنت را به طور دقیق سنجید و محدودیت های اینترنت ایران چقدر بر زندگی مردم نتایج اقتصادی دارد، موضوعی است که باید به آن توجه شود. محدودیت های اینترنت در ایران بسیاری از کسب و کارها و استارت آپ ها را با مشکلات برنامه ریزی نشده و مرگ و میرهای بسیاری تحت تاثیر قرار داد. اندازه گیری تاثیر محدودیت های اینترنتی بسیار دشوار است و ارائه تصویری دقیق که شامل تمام آسیب ها باشد غیرممکن است.


مدیر سبزی ژیکوان در خصوص مشکلات ناشی از نبود اینترنت گفت: بسیار پیش می آید که به دلیل کمبود اینترنت، دسترسی اکثر مردم به فضای مجازی و اپلیکیشن هایی که فضای کسب و کار را ایجاد کرده اند، بسیار رایج است. بریده شود.


اشرف السادات طاهری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: البته باید با شرایطی روبرو شویم که آسیب های ناشی از کمبود اینترنت را بپذیریم. این وضعیت زمانی به وجود آمد که ۳ سال پیش با فاجعه ناشی از کرونا مواجه شدیم و اکنون با چالش اینترنت روبرو هستیم.


مدیر سبزی ژیکوان گفت: برای کسب و کارهایی که از طریق اینترنت و درون فروشگاهی فعالیت می کنند، مشتریان از محل فروشگاه ها و کمترین آسیب را می شناسند. اما کسب‌وکارهایی که منحصراً از طریق فضای مجازی فعالیت می‌کردند خسارات بسیار جدی‌تری متحمل شده‌اند.


به دلیل فیلتر نمی توانید به فعالیت های آنلاین ادامه دهید


یکی دیگر از افراد فعال در اینترنت گفت: به دلیل نبود اینترنت آسیب های زیادی به کسب و کار اینترنتی وارد شده است. متأسفانه، فیلتر شرایطی را ایجاد کرده است که ادامه تجارت آنلاین غیرممکن است.


حامد یاراحمدی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: به دلیل سانسور اینترنتی و نبود اینترنت خسارات مالی و درآمدی زیادی به شرکت ها وارد شده و بسیار زیاد است که این خسارت ها به راحتی قابل جبران نیست.


وی ادامه داد: تعداد مصرف کنندگانی که از طریق اینترنت و فضای مجازی اقدام به خرید این مشاغل کرده اند بسیار کاهش یافته است و این امر آسیب جدی به کسب و کارهای اینترنتی و بازاریابی وارد کرده است.


یار احمدی گفت: به عنوان یکی از کارآفرینان فضای مجازی برای ۱۵ نفر شغل ایجاد کرده ام و هر ماه باید حقوق این ۱۵ نفر را پرداخت کنم. برخی از این افراد کودکان کار هستند که با تحت پوشش قرار دادن آنها در حوزه کاری خود توانستم بخشی از مشکلات مالی این کودکان را برطرف کنم.


وی توضیح می دهد: اما متأسفانه به دلیل تحلیل ها و تعداد سایت های اینترنتی، کسب و کار من در فضای مجازی از بین می رود، به همین دلیل افرادی که شغل ایجاد کرده ام و کودکان کار آن را پوشش می دهم و مشکل ساز است. بسیار حواستان باشد


فیلترها ارتباط بین صاحبان مشاغل و مشتریان را از بین برده اند


خانم دیگری که در اینترنت تجارت می کند گفت: نبود اینترنت و تحلیل فضای کسب و کار آسیب ها و مشکلات زیادی را به همراه داشته است. این روندها باعث شده تا تجار ارتباط خود را با مشتریان در فضای مجازی متوقف کنند و در نتیجه حجم مشتریان خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.


ماندانا منصوری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا افزود: امیدوارم مسئولان بفهمند که اینترنت ابزاری برای ارتباطات عمومی و ایجاد فضای کسب و کار است و برای بسیاری از مردم پول درآورده و از این طریق امرار معاش می کنند.


وی ادامه داد: اپلیکیشن های زیادی در اینترنت وجود دارد که ابزار و محل کسب و کار بسیاری از افراد است. بنابراین نباید آن را به عنوان یک اسباب بازی ببینند که هر وقت خواستند آن را کنار بگذارند و هر وقت نخواستند ببرند.


تعداد مشتریان و حجم فروش به میزان قابل توجهی کاهش یافته است


محمد خسروی یکی دیگر از افرادی که از طریق فضای مجازی به تجارت می پردازد در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: به دلیل تحلیل ها و تعداد سایت های آنلاین از یک طرف تعداد مشتریان کاهش چشمگیری پیدا کرده است. میزان فروش محصولات کاهش چشمگیری داشته است، بنابراین در واقعیت می توان گفت که وضعیت فعلی را نمی توان بیش از حد ارزیابی کرد.


دولت برای مشاغل آنلاین هزینه ها را هدف قرار داده است


مدیرکل معاونت اقتصادی استانداری نیز درباره این موضوع بیان کرد: اگر سیاست، طرح یا برنامه ویژه ای برای اینترنت و فضای مجازی در نظر گرفته شود، دولت ها نمی توانند تصمیم خاصی در این باره بگیرند. البته باید سیاست ها، راهبردها و برنامه ها در سطح کلان ملی مورد توجه و اتخاذ قرار گیرد.


محمدرضا گودرزی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: در این شرایط هیچ برنامه، سیاست و اقدام جایگزینی به دولت ها ابلاغ نشده است. بنابراین من به عنوان یک مسئول استانی نمی توانم اطلاعات خاصی در این زمینه بدهم و اطلاعات در این زمینه دقیق و مرتبط نیست.


وی ادامه داد: مهم ترین مسئله این است که دولت باید خسارت وارده به مشاغل آنلاین و فضاهای مجازی را بپردازد تا هکرها آسیب کمتری در این زمینه وارد کنند.


انتهای پیام/