بیش از ۱۷۲ هزار مهاجر در کمپ های موقت هلال احمر زندگی می کنند


یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۲:۳۰

شادر هلال احمر

تهران (پانا) – دبیرکل جمعیت هلال احمر از اسکان بیش از ۱۷۲ هزار گلوله اربعین در کمپ های جمعیت هلال احمر در مناطق مرزی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال احمر از خدمات امداد و نجات به حادثه دیدگان اربعین حسینی از یکم تا بیست و ششم شهریور ۱۴۰۱ گفت: ۲۷۶ هزار نفر ۷۶۳ زائر به مراکز و پایگاه های امداد و نجات هلال احمر در محورهای مواصلاتی کشور مراجعه و از معابر مرزی بازدید و از خدمات این جمعیت بهره مند شدند.

سلیمانی همچنین از برپایی ۲ هزار و ۳۰۰ چادر برای اسکان اضطراری مهاجران در مرزهای کشور خبر داد و گفت: از ابتدای شهریورماه تاکنون ۱۷۲ هزار و ۲۸۱ نفر در چادرها و کمپ های هلال احمر ساکن شده اند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر ادامه داد: از مجموع مهاجرانی که از هلال احمر خدمات دریافت می کنند، ۵۸ هزار و ۲۴۳ نفر از خدمات درمانی خارجی و ۴۴ هزار و ۵۵۹ نفر از خدمات قند خون و آزمایش خون و ۱۶۸۰ نفر بهره مند شدند. مهاجران بیمار یا مجروح نیز به مراکز درمانی فرستاده شدند.

سلیمانی گفت: در اجرای طرح اربعین ۲۹ هزار و ۵۶۳ ماسک، ۳ هزار و ۹۰۰ اسپری ضدعفونی کننده، ۱۳۶ هزار و ۶۳۷ بطری آب معدنی، ۲۱ هزار و ۹۶۰ قرص نان، ۹۶۰ قوطی کنسرو و هزار و ۳۵۶ بسته غذایی مهاجر قرمز توزیع شد. توزیع شده است. همچنین ۶۹ هزار و ۴۰۰ گزارش آموزشی در بین خارج نشینان توزیع شد و ۴۷ هزار و ۵۰۰ مورد آموزش حضوری مرتبط با ایمنی و سلامت در ایام اربعین به مهاجران ارائه شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۱۲۰۵ جایگاه ثابت و موقت در سراسر کشور در طرح اربعین فعال است، افزود: در حال حاضر علاوه بر ۱۹ فروند بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر برای پوشش هر چه بیشتر در حالت آماده باش هستند. . حوادث، ۱۲ پست مرزی انجمن نیز خدمات سازماندهی شده ای است که به بازدید کننده ارائه می شود.