بچه ها جلوی نقاش خیابان خدامی را می گیرند


چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۰:۲۶

نمایشگاه نقاشی

تهران (پانا) – «دو گام خلاقیت: رنسانس تا باروک» عنوان نمایشگاه گروهی نقاشی و کتاب هنرجویان «لی لی عامری» است که از ۱۰ تا ۱۱ مردادماه در ولی به نمایش عمومی درآمد. گالری و این نمایشگاه با استقبال بی سابقه ای مواجه شد.

به گزارش روابط عمومی این نمایشگاه، لی لی عامری گفت: ۱۰ سال است که به دلیل علاقه ای که دارم روی آموزش هنرهای تجسمی تمرکز کرده ام. من با کودکان ۴ تا ۱۲ ساله نقاشی و مجسمه سازی کرده ام. زیرا کار با کودکان بسیار سرگرم کننده است. دنیای کودکان بسیار شاد و پر انرژی است.

وی افزود: شیوه آموزش هنر من بر اساس تاریخ هنر است، در کلاس هایم ضمن تدریس تکنیک های نقاشی، درس های تاریخ هنر از رنسانس تا دوره باروک را تدریس می کنم، در مورد هنرمندان بزرگ با آنها صحبت می کنیم. از روزگار مدرن و من بر خلاف برخی کلاس ها آثار هنرمندان مدرن را به آنها نشان می دهم، اما اثری را جلوی آنها نگذارید و مجبورشان کنید کپی کنند، به آنها یاد می دهم که بر اساس ایده ها و محیط خودشان بسازند. عناصر

عامری ادامه می دهد: در این کلاس ها زندگی هنری را به دانش آموزانم آموزش می دهم، مثلاً از موزه ها و آثار بزرگی که در آنها می گذارم، چون پول خوبی هستند، صحبت می کنم و در سفر به والدینشان سر می زنم. آنها می خواهند آنها را به بازدید از مراکز فرهنگی و گالری های هنری ببرند. با وجود اینکه شاگردانم کم سن و سال هستند، همیشه در مورد ارزش هنری کار با آنها صحبت می کنم و نمایشگاه اخیر را که شاگردانم آثار دوستان و همکارانشان را خریدند، بسیار دوست داشتم.
عامری درباره این نمایشگاه «دو مرحله خلاقیت: رنسانس تا باروک» گفت: در این نمایشگاه ۶۰ نقاشی و کتاب از ۶۰ هنرمند ارائه شد. در صورت فروش آثار هنرمندان توانسته ایم شغل دیگری را جایگزین کنیم.

وی در خصوص ابعاد و روش نقاشی ها گفت: روش ها را برای هنرجویانم تعیین نکرده ام، بلکه همه هنرجویانم باید کار خود را در سایز ۵۰*۵۰ بسازند. باید به این نکته اشاره کنم که آثار برای این نمایشگاه خلق نشده اند، بلکه هنرجویانم در طول سال نقاشی کرده اند و من از بین آثار آنها برای نمایشگاه انتخاب کرده ام.

عامری درباره معیارهای ورود هنرجویانش به این نمایشگاه گفت: در حال حاضر ۱۵۰ هنرجو دارم که اولین صلاحیت من برای ورود به این نمایشگاه گذراندن دوره یک ساله است که بر این اساس ۶۰ هنرجو در نمایشگاه شرکت کردند. .

این هنرمند نقاش درباره بازخوردهای «دو سطح خلاقیت: رنسانس تا باروک» گفت: استقبال از این نمایشگاه بی سابقه بود، چرا که این نمایشگاه فروش خوبی داشت و بسیاری از هنرمندانی که به همراه مهمانان و بچه ها به این نمایشگاه آمده بودند. خودشان در مورد کار صحبت کردند آنها به خوبی یکدیگر را شنیدند. امیدوارم در سال های آینده دوباره شاهد حضور شاگردانم باشم.

یادداشت این هنرمند نقاش: علاوه بر سه نمایشگاه گروهی آثار هنرجویانم، عناوین بسیاری از کتاب های شعر و تصاویر هنرجویانم در حال چاپ است که امیدوارم به زودی منتشر شود.