بوتاکس معده و کاهش وزن بسیار سریع چیست؟


بوتاکس شکم یک روش جدید کاهش وزن است که به روش آندوسکوپی انجام می شود. در این روش سمی به نام بوتولینوم به عضلات شکم تزریق می شود. این کار باعث کاهش ماهیچه های معده و تاخیر در تخلیه غذا از معده می شود. در نتیجه، بیمار سریعتر احساس سیری می کند، میزان گرسنگی کاهش می یابد و وزن به مرور زمان کاهش می یابد. لازم به ذکر است که این درمان یک روش کاهش وزن نیست. لاغری هم تسکین دهنده است و روش کاهش وزن آن بهتر و متفاوت است.

چه کسی برای بوتاکس باسن بهتر است؟

در بیشتر موارد، فردی که دارای اضافه وزن یا چاق است می تواند با کمک بوتاکس معده وزن کم کند. با این حال، شرایطی وجود دارد که می تواند احساس خوبی در مورد این درمان ایجاد کند:

 • شما با ورزش یا پیروی از رژیم های مختلف کاهش وزن وزن کم نکردید
 • بیماری های مرتبط با معده مانند زخم معده و ورم معده مشکلی ندارند
 • شاخص توده بدنی بین ۲۵ تا ۳۰
محاسبه bmi

چرا شاخص توده بدنی ایده آل برای بوتاکس معده زیر ۴۰ است؟

زیرا با این روش مقدار کمی کاهش وزن وجود دارد، زیرا افرادی با شاخص توده بدنی بالای ۴۰ اضافه وزن دارند و بوتاکس فقط کمی آن را کاهش می دهد. افراد با شاخص توده بدنی بالای ۳۵ و بالای ۴۰ باید با کمک یک پزشک لاغری خوب وزن خود را کاهش دهند.

👋 ۱۴ نکته برای پیدا کردن یک آرایشگر خوب

خطرات و عوارض جانبی بوتاکس معده چیست؟

خود بوتاکس سالهاست که به عنوان یک درمان بسیار موثر در پزشکی استفاده می شود. به طور کلی اگر بوتاکس توسط متخصص مجرب تزریق شود، برای افراد مناسب، با دوز و اصول درست، می تواند بسیاری از مشکلات را بدون عارضه حل کند.

عوارض جانبی بوتاکس شکم - یک زن حالت تهوع و استفراغ دارد

تاکنون هیچ عارضه جانبی خاصی برای بوتاکس معده ثبت نشده است و هیچ موردی از آسیب جدی دیده نشده است. اما در برخی مراجع مواردی از مشکلات جزئی به عنوان عوارض بوتاکس درج شده است که عبارتند از:

 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • سر
 • احساس نفخ و درد خفیف شکم

علاوه بر این، برخی از کارشناسان معتقدند که در سخت ترین موارد ممکن است این مشکلات برای برخی افراد ایجاد شود:

 • ضعف عضلانی در سراسر بدن
 • درد یا تورم
 • مشکلات تنفسی
 • دوبینی
 • نکروز تومور
 • از دست دادن کنترل مثانه

همچنین برای افرادی که به بوتاکس حساسیت دارند یا مشکلات عضلانی دارند توصیه نمی شود زیرا ممکن است عوارض جانبی داشته باشند.

آیا بوتاکس اندام گوارشی باعث کاهش وزن می شود؟

به جز روش های لاغری مانند اسلیو معده که می تواند باعث کاهش وزن جدی و نتایج فوری شود، هیچ روشی وجود ندارد که ادعا کند ۱۰۰% مطمئنا باعث لاغری و کاهش وزن می شود. بوتاکس شکم از این قاعده مستثنی است.

تصویری از مزایای نوسان معده در مقابل بوتاکس معده

کارشناسان بر این باورند که بوتاکس به کاهش اشتها کمک می کند، اما اگر در هر وعده غذایی کربوهیدرات زیادی بخورید، این احتمال وجود دارد که درمان به اهداف خود نرسد.

درمان بوتاکس معده چگونه و در کجا انجام می شود؟

این درمان غیر جراحی، اما کم تهاجمی، بدون برش یا تجهیزات آندوسکوپی است. برای انجام درمان بوتاکس شکم مراحل زیر انجام می شود:

 • بیمار ضعیف می شود
 • آندوسکوپ از طریق دهان وارد مری و معده می شود
 • بوتاکس در نواحی مشخص شده تزریق می شود
 • این فرآیند حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد.
 • بستری شدن در بیمارستان ضروری نیست.
 • بیمار به مدت ۱ تا ۲ ساعت تحت نظر پزشک و پرستاران خواهد بود
 • بالاخره بعد از آن به خانه رفت.

آیا تزریق بوتاکس بر روی عضلات مختلف شکم موثر است؟

خیر، این یک درمان موقت و موقت است. انتظار می رود اثر بوتاکس پس از شش ماه از زمان تزریق از بین برود. بنابراین نمی تواند آسیب دائمی به معده وارد کند.

تصویری از عضلات مختلف شکم

آیا بوتاکس معده شروع می شود؟

حدود ۲ تا ۳ روز پس از تزریق، اثرات آن قابل مشاهده است. بعد از این مدت، بعد از غذا خوردن بیشتر گرسنه می شوید و احساس سیری می کنید. البته کاهش وزن از ابتدا شروع نمی شود و بعد از ۲ هفته شاهد کاهش وزن خواهید بود.

آیا بوتاکس روی سلول های عصبی و اندام ها تأثیر می گذارد؟

از آنجایی که بوتاکس به عضلات شکم تزریق می شود، روی سلول های عصبی اطراف یا سلول های روده تأثیری نمی گذارد. بنابراین افرادی که از کندی روده رنج می برند نباید نگران تزریق بوتاکس باشند.

آیا بوتاکس برای زنان باردار قابل استفاده است؟

تاکنون مطالعات زیادی در مورد این درمان برای زنان باردار یا شیرده انجام نشده است. اما از آنجایی که سم بوتولینوم می تواند به مادر باردار و جنین آسیب برساند یا وارد شیر شود، بهتر است تا بعد از این دوره از بوتاکس معده خودداری شود.

میزان کاهش وزن بعد از بوتاکس معده چقدر است؟

کاندیدهای این درمان می توانند بین ۵ تا ۱۰ درصد از وزن خود را کاهش دهند. اگر همه چیز خوب پیش برود، می توانید انتظار داشته باشید که تا ۱۵ درصد از وزن خود را کاهش دهید.

زن روی ترازو

لازم به ذکر است که مدت زمان کاهش وزن بعد از بوتاکس معده بین ۳ تا ۶ ماه می باشد. همچنین میزان کاهش وزن برای همه افراد یکسان نیست و بسته به سن، میزان کاهش وزن و میزان فعالیت بدنی متفاوت است.

بوتاکس شکم بعد از مراقبت چه خبر است

اگرچه انجام این درمان به کاهش وزن شما کمک می کند، اما انتظار هیچ علامتی از شما نداشته باشید. البته بعد از این روش باید سبک زندگی خود را نیز تغییر دهید و بهتر غذا بخورید و ورزش کنید.

به عنوان مثال، غذاهایی که چربی یا کربوهیدرات بالایی دارند، مصرف نکنید. مثلا فست فود یکی از این نوع غذاهاست. هنگامی که ورزش می کنید و غذاهای سالم می خورید، می توانید بیشترین سود را از بوتاکس شکم ببرید. سایر دستورالعمل ها و توصیه ها، داروها یا مراقبت های بعد از بوتاکس معده توسط پزشک متخصص در روز تزریق توضیح داده خواهد شد.

یک کاسه اسپاگتی

بعد از تزریق بوتاکس در معده چه اهمیتی دارد؟

افرادی که شکم خود را بوتاکس می کنند دیرتر از دیگران احساس گرسنگی می کنند و احساس سیری بیشتری می کنند. بنابراین خیلی سریع با وعده های غذایی سبک سیر می شوند. این مهمترین چیز در مورد این درمان است.

پاسخ به سوالات رایج در مورد بوتاکس معده برای کاهش وزن

هزینه بوتاکس برای کاهش وزن چقدر است؟

برای تخمین قیمت باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید. اول اینکه برند تزریقی بوتاکس و میزان آن از مهم ترین عوامل تعیین کننده می باشد. تخصص و تجربه متخصص و محل درمان از دیگر عوامل مهم است. و از آنجایی که برندهای مختلفی وجود دارد و هر کدام قیمت خاصی دارند، نمی توان قیمت دقیق آن را بیان کرد. اما می توان انتظار ۳۰ میلیون یا بیشتر را داشت. برای اطلاعات بیشتر با مراکزی که این درمان را ارائه می دهند تماس بگیرید.

کاهش وزن و بوتاکس معده چقدر است؟

در بهترین حالت، برخی از بیماران ممکن است تا ۱۵ درصد وزن خود را در ۶ ماه کاهش دهند. در مقایسه با روش های لاغری بسیار کم است، زیرا در روش های لاغری تا ۸۰ درصد وزن کاهش می یابد.