به روز رسانی احکام متهمان پرونده متروپل


چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۸:۲۷

کمک‌رسانی امدگران هلال احمر امیدیه در اواربردی متروپل

تهران (پانا) – جزئیات احکام متهمان پرونده متروپل اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان خوزستان، ساختمان ۱۰ طبقه متروپل واقع در آبادان، خیابان امیری، دوم خرداد ماه سال جاری ریزش کرد و در این حادثه دوستان زیادی جان باختند. بلافاصله پس از این حادثه حجت الاسلام والمسلمین محسنی آژه ای رئیس بازپرس دستورات ویژه بررسی ابعاد این حادثه و ادامه تحقیقات را صادر کرد.

قاضی به اولین رئیس قوه قضائیه دستور داد برای تکمیل سریع تحقیقات حادثه کلانشهر آبادان اقدامات لازم را انجام دهد تا پرونده هر یک از افراد مرتکب جرم در این معضل مستند به قانون باشد.

همچنین با توجه به اهمیت موضوع، دادستان کل کشور به دادستان استان خوزستان دستور داد تا رسیدگی و رسیدگی به این پرونده را تسریع و نمایندگان ویژه ای از سوی دادستانی کل کشور برای رسیدگی تعیین شود. بررسی و تهیه گزارش جامع. بر اساس تمامی شرایط این حادثه در ۳۰ صفحه تهیه و برای رئیس دادگاه ارسال شد.

۹ تیرماه کیفرخواست پرونده متروپل با ۲۱ متهم تشکیل و به شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری اهواز به قاضی میثم ایمانی ارسال شد.

دادگاه برای رسیدگی به اظهارات اولیای دم و اتهامات متهمان و وکلای مدافع آنها در ۲ جلسه در روزهای دهم و یازدهم مردادماه برگزار شد.

روز سه شنبه هشتم شهریورماه، مسعود ستایشی، رئیس دادگاه در نشست خبری به بخشی از تصمیمات صادره به متهمان این پرونده اشاره کرد.

بر اساس رای صادره از سوی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری یک اهواز، تمامی ۲۱ مظنون این پرونده به ظن جرایم سازمان یافته به دلیل عدم رعایت قوانین کشوری و امنیتی ساختمان منجر به قتل ۴۳ نفر (۳۶ مرد و ۷ نفر) شدند. زنان) و مجروح شدن ۱۳ نفر به ۳ سال حبس و با عنایت به گذشته و انتشار آخرین اتهام از طریق رسانه ملی به پنج درجه مجازات محکوم شدند.