بهترین متخصصین تغذیه در مشهد


پایبندی به رژیم غذایی مناسب و ورزش در شواهدی که کارشناسان و پزشکان معتقدند می تواند زندگی انسان را تضمین کند. به همین دلیل است که مردم کلاس های ورزشی و رژیم های غذایی را دوست دارند. از طرفی در دنیا انواع مختلفی از مواد غذایی وجود دارد که هر کدام برای رسیدن به وزن و بدن سالم تبلیغ می کنند. درست است که با هم بودید تبلیغات غذا شما با چیزهای عجیبی روبرو شده اید. اما آیا همه غذاهای موجود در بازار موثر و کارآمد هستند؟ آیا یک رژیم غذایی می تواند به افراد مختلف توصیه کند؟ یک متخصص تغذیه چه نقشی در این میان دارد؟

در این مقاله می خواهیم به اهمیت کمک گرفتن از متخصص تغذیه در روند کاهش یا افزایش وزن بپردازیم. در نهایت تعدادی از بهترین متخصصان تغذیه مشهد را در این مقاله توسط دکتر دکتر معرفی می کنیم. مزرعه.

نگاهی به عناوین مقالات

اهمیت غذا در سلامتی

بدن ما مانند کارخانه ای است که سوخت خود را از غذا تامین می کند. بدن ما در طول روز برای انجام فعالیت های مختلف (حتی خواب) به انرژی نیاز دارد. سلول های بدن برای بهبودی خود و انجام وظایف خود به مواد معدنی و مواد مغذی نیاز دارند، برای اینکه بتوانند در برابر ویروس ها، بیماری ها و آلودگی های محیطی مقاومت کنند، سیستم ایمنی بدن ما نیاز به حمایت از طرق مختلف دارد. ویتامین ها و مواد معدنی. تمام این مواد توسط بدن ما از محیط جذب می شوند و غذا راه اصلی انتقال مواد به بدن است.

اهمیت غذا در سلامتی

تغذیه خوب، طول عمر بدن را افزایش می دهد، بدن را قوی و سالم نگه می دارد و بر روحیه انسان تأثیر مثبت می گذارد. سوء تغذیه، یعنی عدم دسترسی بدن به مواد مغذی لازم، می تواند باعث بروز انواع بیماری های جسمی و روحی شود.

جهل و بی غذا!

این یک باور رایج است که ساکنان کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه از سوء تغذیه رنج نمی برند. این در حالی است که بسیاری از مردم در بهترین کشورهای جهان بدون غذای خوب زندگی می کنند. به عبارت دیگر، اکثر این افراد اشتباه می خورند. این نوع سوءتغذیه به دلیل نداشتن فرصت یا توانایی افراد برای تهیه غذای خود نیست، بلکه ناشی از ندانستن نحوه تغذیه مناسب است.

از طرفی بسیاری از افراد برای کاهش وزن و داشتن اندامی خوب، رژیم غذایی خود را به روشی غیر منطقی تغییر می دهند و در نتیجه برای بدن مشکل ایجاد می کنند. رعایت نکردن یک رژیم غذایی سالم و اصولی به هر دلیلی می تواند در دراز مدت یا کوتاه مدت بر سلامت جسمی و روحی شما تأثیر جدی بگذارد.

این خطر فقط خوردن است

غذا در جوامع بسیار رایج است. افرادی که قصد کاهش وزن دارند و معتقدند با مطالعه چند مقاله در مورد رژیم های غذایی مختلف می توانند بهترین رژیم غذایی را برای خود طراحی کنند. افرادی که نیازهای واقعی بدن خود را نمی دانند در نهایت یک یا چند گروه از گروه های اصلی غذایی را برای خود می خورند. افرادی نیز هستند که تنها پس از مشاهده موفقیت رژیم غذایی برای دوست یا آشنا، این رژیم را دنبال می کنند.

این خطر فقط خوردن است

در تمام مثال های بالا، یک پارامتر کلیدی حذف شده است: یک رژیم غذایی برای همه کار نمی کند! به عبارت دیگر بدن شما نیازهای خاصی دارد که باید از طریق غذا تامین شود. خوردن غذاهای ناسالم، بدون در نظر گرفتن نیازهای بدن، می تواند بیشتر از اینکه مفید باشد به بدن شما آسیب برساند!

مضرات رژیم غذایی ناسالم

رژیم غذایی بدون هدف که بدون در نظر گرفتن نیازهای بدن انسان و همچنین عادات غذایی آن طراحی شده است، در کوتاه مدت و دراز مدت منجر به بسیاری از بیماری ها می شود. از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشکلات گوارشی:

یکی از شایع ترین و خطرناک ترین عوارض غذا خوردن بدون اصول، مشکلات گوارشی است. رژیم هایی که کربوهیدرات ها را به طور ناگهانی کاهش می دهند یا به طور ناگهانی متوقف می کنند، ذخایر فیبر بدن را هدف قرار می دهند. در این مدت روده ها برای عملکرد بهتر به فیبر نیاز دارند. این را می توان با مشکلاتی مانند اسهال، اسهال و یبوست مشاهده کرد.

اختلالات هورمونی:

رژیم غذایی ما نقش مهمی در تنظیم سطح هورمون های بدن ما دارد. اگر یکی از گروه های غذایی قطع شود یا مصرف آن به طور کامل کاهش یابد، هورمون در بدن پایین می آید. این مشکل بر خلق و خو، چرخه قاعدگی، باروری و عملکرد تیروئید فرد تأثیر می گذارد.

دیابت نوع ۲:

یک رژیم غذایی نامتعادل، مانند رژیم کتوژنیک، با افزایش مصرف چربی و پروتئین و کاهش کربوهیدرات ها می تواند در کوتاه مدت منجر به کاهش وزن قابل توجهی شود، اما در دراز مدت می تواند مشکلاتی مانند دیابت نوع ۲ و مقاومت به انسولین را ایجاد کند.

کار آدمخوارها

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، خوردن نامناسب و بی معنی می تواند آسیب جدی به بدن وارد کند. به همین دلیل توصیه می شود رژیم غذایی را زیر نظر متخصصان تغذیه رعایت کنید. یک متخصص تغذیه ابتدا وضعیت بدن شما را بررسی می کند. آیا شما وزن ایده آلی برای سن، قد و جنسیت خود دارید؟ آیا رژیم غذایی شما متعادل است؟

با پاسخ به این سوالات، پزشک می تواند یک رژیم غذایی استاندارد و اولیه برای شما طراحی کند و تغییرات بدن شما را زیر نظر بگیرد. به این ترتیب از مشکلات جدی مانند مشکلات گوارشی، کمبود ویتامین، تغییرات هورمونی و مشکلات قلبی جلوگیری می شود.

متخصصان تغذیه علاوه بر ارائه تغذیه مناسب برای چاقی یا کاهش وزن، می توانند به شما در درمان مشکلات گوارشی مانند آنفولانزای معده، مشکلات گوارشی و کاهش عوارض بیماری های جدی مانند سرطان و مشکلات کبدی نیز کمک کنند. ورزشکاران، کودکان و زنان باردار از جمله افرادی هستند که بیش از سایرین به کمک و نظارت متخصصان تغذیه نیاز دارند.

پزشکان ویژه حاذقی در ایران مشغول به کار هستند، اما یافتن بهترین پزشک کار آسانی نیست. شما نمی توانید به راحتی پزشکی را پیدا کنید که از آخرین اطلاعات بهره مند شود، وضعیت شما را به خوبی ارزیابی کند و رژیم غذایی خوبی به شما بدهد. نیاز به زمان، پول و کمی صبر دارد. برای تسهیل این فرآیند، بخش زیر شامل برخی از موارد است معروف ترین و بهترین سرآشپزهای مشهد آن را معرفی خواهیم کرد

بهترین متخصص تغذیه در مشهد را بشناسید!

بهترین متخصص تغذیه در مشهد را بشناسید!

دکتر خسرو شفقی

دکتر خسرو شفقی متخصص تغذیه با مدرک دکتری از دانشگاه UPM و همچنین عضو هیئت علمی است. او بیش از ۳۰ سال سابقه در این زمینه دارد و یکی از سرآشپزهای معروف مشهد است. دکتر شفقی سابقه حضور در کنفرانس های بین المللی تغذیه به عنوان مجری در کشورهای ایتالیا، بلژیک، امارات و … را دارد. او سابقه ترجمه کتاب های لاتین به فارسی در زمینه آشپزی را نیز دارد.

دکتر کاظم اسلامی

دکتر. اسلامی از اعضای انجمن تغذیه ایران و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد تغذیه از دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. دکتر. اسلامی متخصص کاهش وزن و افزایش وزن و همچنین مشکلات ناشی از سوء تغذیه است.

دکتر کیهان گنودی

دکتر گنودی مدرس و عضو دانشکده پزشکی دانشگاه مشهد و عضو انجمن تغذیه اروپا است. تخصص او در زمینه تجویز غذاهای اثبات شده علمی برای کاهش وزن و چاقی و سایر بیماری ها است. در خدمت مطب دکتر گنودی می توان به قسمتی از ساختار بدن به کمک ابزارهای پیشرفته و پیکرتراشی با کمک روش های جدید پذیرفته شده اروپایی اشاره کرد.

دکتر پریسا زارعی شرق

دکتر. زارعی کارشناس تغذیه و طب تغذیه و همچنین عضویت در هیئت مدیره انجمن تغذیه ایران در استان خراسان رضوی است. آنها در ارائه رژیم های غذایی کم کالری و پرکالری، مدیترانه ای، کتوژنیک و رژیم های ناشتا تخصص دارند. علاوه بر این، تامین غذای کافی برای مادران باردار و شیرده و همچنین درمان مشکلات سوء تغذیه در بین کودکان و نوجوانان در کارنامه کاری وی دیده می شود.

یکی از تخصص های دکتر زارعی تغذیه مناسب برای بیماری های مزمن مانند سرطان، دیابت، بیماری های قلبی و کبد چرب است. در مطب ایشان خدماتی در زمینه کوچک کردن پهلو، شکم، بازو، باسن و ران با کمک دستگاه RF ارائه می شود.

دکتر عطیه مهدی زاده

دکتر مهدی زاده متخصص تغذیه و تغذیه در مشهد است. آنها در ارائه توصیه های تغذیه ای و تغذیه درمانی به افراد با نیازهای ویژه (مانند زنان باردار، مادران شیرده، کودکان، ورزشکاران و سالمندان) تخصص دارند. اندازه گیری الگوهای غذایی، آنتروپومتری و اندازه گیری ترکیب بدن، اندازه گیری بدن و همچنین بازدید از منزل خصوصی از دیگر خدماتی است که در مطب او ارائه می شود.

دکتر مصطفی افشاریان فر:

دکتر افشاریان فر کارشناس ارشد تغذیه و تغذیه با مطب در مشهد می باشد. تخصص اصلی او ارائه مشاوره و تهیه رژیم های غذایی ویژه برای کاهش وزن، چاقی و تناسب اندام است. افراد با نیازهای ویژه (مانند کودکان، سالمندان و زنان باردار) می توانند از خدمات دکتر دکتر بهره مند شوند. افشاریان فر. او همچنین در درمان بی اشتهایی و سوء تغذیه در کودکان تخصص دارد.

توجه: این مقاله توصیه پزشکی یا درمانی نیست!

۴.۶/۵ – (۳۴ امتیاز)