بهترین راه برای تعیین تاریخ زایمان برای تلاش برای باردار شدن چیست؟ – نعناع


تمام دستورالعمل ها برای تلاش برای بچه دار شدن آیا تا به حال نوشته اید؟ مطمئنید مهم ترین چیز را از دست نداده اید؟ در هر صورت زمان مهم ترین زمانی است که باید روی مادر شدن تمرکز کنید و بسیار مراقب باشید و تعیین تاریخ تولد یکی از مهم ترین زمان هاست. بنابراین خواندن این مقاله را به تمام مادران آینده که مشتاق هستند از هر نظر خود را برای باردار شدن آماده کنند، توصیه می کنیم.

آیا برای باروری به تقویم تخمک گذاری نیاز دارم یا خیر؟

سفری آسان، سخت و متفاوت در پیش رو دارید که با کمک تیم سلامت نعنا، خاطره انگیز و ممکن خواهد شد. چگونه لازم است پس از دریافت پاسخ ها، تجزیه و تحلیل و بررسی شرایط خود و همسرتان به ما کمک کنید تا تصمیم بگیریم که آیا استفاده از تقویم تخمک گذاری برای تعیین تاریخ تولد نوزاد با شرایط شما مناسب است یا خیر. لذا خواهشمندیم به سوالات پاسخ صحیح و دقیق بدهید.

تحلیل روندها

اهمیت تعیین تاریخ لقاح در افزایش باروری است

فراموش نکنید که یک زن ۶ ماه فرصت دارد تا باردار شود و هر ماه، ۱۰ تا ۱۵ درصد شانس باردار شدن دارید. پس خیلی منتظر نتیجه در ماه اول تمرین نباشید. آرام و متمرکز بمانید.

دانستن اینکه آیا باردار هستید یا نه تنها با داشتن یک بارداری سالم و کافی امکان پذیر است، اما در اولین قدم ضروری است. اوایل کودکی آگاه باشید و برای آن برنامه ریزی مناسب داشته باشید. اما چگونه

چگونه تاریخ نوزادی را تعیین کنیم؟

برای تعیین زمان تخمک گذاری مراحل زیر را دنبال کنید:

اولین قدم نظارت بر چرخه قاعدگی است

آیا سیکل قاعدگی دارید؟ زمان بین روزهای خونی و این دو سوال برای شما مهم است که بدانید. اگر اطلاعاتی در مورد مدت زمان و ثبات آن وجود ندارد، می توانیم به شما کمک کنیم:

تقویم را بر اساس تاریخ خونریزی بچینید و این روز اول است. روزها را تا خونریزی بعدی بشمارید تا دوباره به روز اول برسید. شاید در اولین قدم برای تعیین روزهای تخمک گذاری باید چند ماه وقت بگذارید تا از طول و قوام دقیق سیکل مطلع شوید. البته فراموش نکنید که چرخه متوسط ​​۲۸ روز است، اما چرخه طبیعی بین ۲۳-۳۵ روز متغیر است. فراموش نکنید که چرخه فعلی شما با چرخه بعدی متفاوت خواهد بود.

مرحله دوم – تعیین تاریخ نوزاد

کلید یک بارداری موفق آمیزش جنسی در یک چرخه کوچک نزدیک به تخمک گذاری است. هنگامی که تخمک بالغ از یکی از تخمدان ها آزاد می شود به لوله های فالوپ می رود. پس دومین چیز مهم ترین چیز است تاریخ های موثر در طول تخمک گذاری چطور این را میدانید؟ بیشتر بخوانید:

اگر سیکل منظمی دارید

یک معادله ساده ریاضی را به خاطر بسپارید. در یک چرخه متوسط ​​۲۸ روزه، تخمک گذاری چهارده روز قبل از شروع خونریزی یا در روز چهاردهم یا روز ۲۸ سیکل اتفاق می افتد. بنابراین، اگر چهارده روز از طول چرخه خود کم کنید، دوره تخمک گذاری مشخص می شود.

اگر سوئیچ الکترونیکی دارید

اگر بدون سیکل قاعدگی اگر می خواهید تصویر دقیق تری از نوزاد داشته باشید، یکی از موارد زیر را انجام دهید:

دمای بدن را کنترل کنید

یکی از نشانه های دوران نوزادی افزایش دمای بدن است. می توانید هر روز صبح در یک زمان مشخص قبل از ترک تخت اندازه گیری کنید. اگر دمای بدن خود را هر روز به مدت چندین ماه ترسیم کنید، ممکن است در طول زمان متوجه الگویی شوید که به شما کمک می کند تا بدانید چه زمانی به موعد مقرر نزدیک شده است.

ردیابی دمای بدن برای تعیین تاریخ سررسید

ردیابی دمای بدن برای تعیین تاریخ سررسید

بسیاری از خانم ها ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تخمک گذاری نیم درجه افزایش می یابند.

استفاده از کیت تخمک گذاری

البته این روش گرانتر از کنترل دمای بدن است، اما دقت بیشتری دارد.

کیت تخمک گذاری سطح هورمون LH را در ادرار شما تعیین می کند. با آزمایش ادرار خواهید فهمید که سطح LH افزایش می یابد و این نشانه ای است که از آزاد شدن تخمک خبر می دهد و به تعیین روز تخمک گذاری کمک می کند.

چگونه شکم را پنهان کنیم

ترشحات دهانه رحم شما در روزهای منتهی به تخمک گذاری تغییر می کند. البته این روش زمان دقیق تخمک گذاری را نشان نمی دهد، اما نشانه ای است که بارور بودن یا نبودن شما را تایید می کند. به یاد داشته باشید که وقتی بدن آماده تخمک گذاری است، ترشحات شفاف و رقیق تولید می کند تا راه رسیدن اسپرم به تخمک را صاف کند.

در بهترین روزهای بارداری و دوره بلافاصله قبل از لقاح، ترشحات رحم شبیه ماده لاستیکی و سطح تخمک است. پس از تخمک گذاری و سپری شدن روزهای باروری، این ترشحات معمولا غلیظ و خشک می شوند.

برای جمع آوری نمونه از ترشحات معده، حفره تارسال را با دستمال توالت یا انگشت تمیز لمس کنید. اگر چندین روز این کار را انجام دهید و جریان نداشته باشید به این معنی است که در روزهای بارور سیکل خود نیستید.

آخرین کلمه

تخمک گذاری اولین مرحله باروری است. دانستن اینکه در سال مورد نیاز محصولات باکیفیت دارید کافی نیست، بلکه باید دوران نوزادی را نیز بدانید. در این مقاله به شما گفتیم که چگونه تاریخ تولد خود را برای موفقیت بیشتر بارداری خود تعیین کنید.

منبع: پدر و مادر

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟