بنای باستانی در حفاری برای ساخت استخر در زاوه کشف شد


خرید از پایین صفحه اصلی و در

بنای باستانی در حفاری برای ساخت استخر در زاوه کشف شد

رئیس اداره فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی تربت حیدریه و زاوه از کشف بقایای سازه باستانی در حین کاوش توسط بخش خصوصی در شهرستان زاوه خبر داد.

گزارش کردن گلو به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، میراث و فعالیت های خراسان رضوی، علی محمدی امروز سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ با اعلام این خبر گفت: بنا به گزارش مردمی، اداره فدرال. تیم امنیتی با حضور نیروهای انتظامی و امنیتی شهرستان در عملیات کارشناسان اداره میراث، بررسی های لازم را برای تعیین نوع، کاربری و قدمت این اثر تاریخی انجام دادند.

رئیس اداره فرهنگ، امور اجتماعی و صنایع دستی تربت حیدریه و زاوه گفت: بر اساس قوانین و بخشنامه ها، تحولات و ساختارهای جدید در سطح روستاها و شهرستان ها باید با استعلام از ادارات ذیربط به ویژه اقدام شود. اداره میراث فرهنگی تاکنون بیش از ۱۰ شغل جدید پیدا کرده است.

محمدی ادامه داد: خوشبختانه با همکاری نیروی انتظامی، مراجع قضایی و نیروهای بسیج شهرستان به حفظ میراث توجه داشته اند و این همدلی ها باعث شده تا همه دستگاه های دولتی و غیردولتی و… عموم مردم برای حفاظت و برخورد با تخریب کنندگان میراث فرهنگی.

وی گفت: گزارش های مردمی از حملات و تخریب آثار تاریخی نشان می دهد که در سال های اخیر مردم بیشتر به میراث فرهنگی و تاریخی علاقه مند شده اند و اکنون مردم در ادارات و نهادهای دولتی برای حفظ و حراست از تاریخ و هویت اهمیت پیدا کرده اند. »

بیش از ۴۵۰ فعالیت تاریخی و گردشگری در شهرستان های تربت، حیدریه و زاوه یافت شده و ۸۵ فعالیت در فهرست فعالیت های ملی به ثبت رسیده است.

کشف کانال آب در روستای زیرزمینی بافت باستانی ابرکوه

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین

کد پستی: ۲۷۲۲۶۴ ساعت ارسال: ۱۱:۲۰ صبح