بلای نشخوارکنندگان کوچک در تهران دیده نشده است


بلای نشخوارکنندگان کوچک در تهران دیده نشده است

به گفته رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش، تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی استان تهران، در حال حاضر بیماری نشخوارکنندگان در برخی از استان های همجوار تهران مانند البرز شناسایی شده است. استان تهران. امسال.

گزارش کردن گلو به گزارش ایسنا، پس از مجازات نشخوارکنندگان کوچک در استان های همجوار تهران مانند شهرستان طالقان استان البرز، محمد کرمی – رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیوانات، تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی طبیعی استان را بررسی کرد. دولت تهران – در گفت وگو با ایسنا، گفت: خوشبختانه امسال موردی از این بیماری در دولت تهران گزارش نشده است.

وی درباره احتمال شیوع این بیماری در دولت تهران گفت: امیدواریم این اتفاق نیفتد اما با توجه به تمهیدات انجام شده در اداره کل حفاظت حیات وحش استان تهران و فاصله زیاد بین شهرستان طالقان و استان تهران.» علاوه بر این، ارتفاعات بین دو منطقه تهران و طالقان و اثرات طبیعت و عوامل محیطی رخ نخواهد داد.

رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش استان تهران گفت: پیرو برنامه های بهداشتی، واکسیناسیون، جلوگیری از استفاده از حیوانات آلوده به این بیماری به دلیل کوچک بودن و بعضاً واکسینه نشدن، این بیماری تقریباً به صفر می رسد، زیرا با دام های واکسینه شده امکان انتقال بیماری به گله وجود ندارد».

کرمی رعایت نکات بهداشتی را رمز پیشگیری از شیوع طاعون نشخوارکنندگان کوچک دانست و گفت: در صورت رعایت آن، شیوع این بیماری در هیچ نقطه ای از کشور رخ نمی دهد.

بلای نشخوارکنندگان کوچک

وی به تدبیری برای پیشگیری از شیوع این بیماری در حیوانات وحشی استان تهران اشاره کرد و تصریح کرد: همه ساله در فصل بهار و همزمان با آغاز فصل کوچ، هشدارهایی به همکاران ارائه می شود. بر اساس دستورالعمل داده شده . .

طبق این توصیه‌ها، باید نظارت و نظارت بر زیستگاه‌های حیات وحش، منابع آب آشامیدنی پاک با استفاده از سموم دفع آفات – که ما تهیه می‌کنیم – را افزایش دهیم و از ورود حیوانات واکسینه نشده یا بدون تایید واکسیناسیون از دامپزشک جلوگیری کنیم.

کرمی افزود: این موارد بسیار مهم است، باید به آنها نگاه کنیم چرا که باید حیواناتی را که وارد زیستگاه های وحشی می شوند واکسینه کنیم، علاوه بر این باید بقایای حیوانات را حذف کنیم، همچنین نامه ای به دامپزشکی خواهیم داشت. استان تهران که خواهان تزریق واکسن علیه بلای نشخوارکنندگان و سایر بیماری ها مانند تب برفکی هستند، باید قبل از ورود مهاجران به اماکن و زیستگاه های حیات وحش سریع و کامل عمل کنند.

رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش استان تهران در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه بر خلاف سال های گذشته طاعون نشخوارکنندگان کوچک در تابستان امسال مشاهده شد، گفت: بروز این بیماری تاثیری بر فصول سال ندارد. در سال اما در هنگام مهاجرت مهاجران این بیماری شیوع پیدا می کند، دلایلی مانند آلودگی حیوانات، یا احشام، استفاده از حیوانات نجس، رعایت نکردن شرایط بهداشتی و عدم واکسیناسیون حیوانات می تواند در مسیر حرکت با استفاده از آب سرایت کند. ظروف و مکان های غذای مشترک بین حیوانات اهلی و دام.

کرمی در پایان تغییرات اقلیمی و شرایط آب و هوایی را می تواند در شیوع طاعون نشخوارکنندگان کوچک موثر دانست و گفت: با توجه به اقلیم خاص و محدودیت منابع آب در سال های اخیر، دام ها و حیات وحش به استفاده از بدنه ها و مناطق آبی تشویق شده اند. این استفاده مشترک به دلیل کمبود آب تاثیری در شیوع این بیماری نداشته است.»

طاعون نشخوارکنندگان کوچک (PPR) یکی از مهم ترین بیماری های عفونی دام است که در سال های اخیر جان بسیاری از حیات وحش کشور را گرفته است.

عامل این بیماری ویروسی است که منجر به بیماری حاد می شود و معمولاً بز، گوسفند و گوسفند را درگیر می کند.

طاعون نشخوارکنندگان کوچک در ایران عمدتاً از حیوانات اهلی آلوده به این بیماری که واکسینه نشده اند، از طریق آلودگی خوراک و آب آشامیدنی بین حیات وحش و حیوانات باغ وحش به حیوانات وحشی منتقل می شود.

حیوانات وحشی به دلیل حساسیت به این بیماری، اغلب پس از آلوده شدن می میرند.

تمام مرگ و میر بزهای وحشی ناشی از طاعون نشخوارکنندگان کوچک است

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین