بقعه امامزاده سام و حام ملایر در حال بازسازی است


خرید از پایین صفحه اصلی و در

بقعه امامزاده سام و حام ملایر در حال بازسازی است

رئیس اداره فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی ملایر گفت: تنها هنر، معماری و معنویت شهرستان ملایر به زودی برمی گردد.

گزارش کردن گلو به گزارش میراث آریا، ابراهیم جلیلی روز چهارشنبه ۸ تیر گفت: آثار سابق امامزاده سام و حام در شهر سامان و در منطقه سامان است و کار مذهبی، معنوی و طراحی است. علاوه بر این، برای دو معبد چوبی، این یک اثر هنری، نمادی از هنرهای مجسمه سازی شهر است.

رئیس اداره فرهنگی، اجتماعی و صنایع دستی ملایر گفت: تعمیرات امامزاده شامل آواربرداری و نظافت گنبد، سقف اصلی گنبد به روش های سنتی از جمله برداشتن پانل های سقف، ساخت خانه با آجر ۲۰*۲۰، ریختن گنبد است. آب روی سقف گنبد، روکش شنی و «سیمان، شیب، عایق، پوشش و تسمه داخلی گنبد با اعتباری بالغ بر ۸۱۰ میلیون ریال».

جلیلی همچنین گفت: این خانه در شهر سامان و در کنار قبرستان واقع شده است و خانه دارای دو قسمت مجزا به ارتفاع ۷ متر است که این دو از پایه مربع شروع و با انحنای مشخص به سمت بالا می روند. این دو بنا بر روی قبور دو پیامبر حراد حام و حام توسط فرزندان نوح علیه السلام ساخته شده است.

وی گفت: شهر و منطقه سامان یک منطقه تاریخی، مذهبی، طبیعی و کشاورزی با ویژگی های ممتاز است و با راه اندازی اولین قسمت از نگارخانه سامان، تکمیل طرح گردشگری و تغییر آن ضروری است. شهر سامان و اطراف آن با این تغییر گردشگران در ثامن اقامت خواهند داشت.

آثار تاریخی امامزاده سام و حام به شماره ۲۵۱۱۴ در فهرست آثار تاریخی کشور به ثبت رسیده است.

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین

کد پستی: ۲۷۱۷۰۴ ساعت ارسال: ۱۰:۴۵ صبح