بعید است «دست ناپیدا» در جشنواره فیلم فجر حاضر شود


چهارشنبه ۲ دی ۱۴۰۱ – ۰۹:۳۲

انسیه شاه حسینی

تهران (پانا) – انسیه شاه حسینی نویسنده و کارگردان این فیلم از مراحل پیش اکران فیلم جدیدش «دوست نپیدا» خبر داد.

انسیه شاهحسینی در گفت و گو با پانا درباره فیلم جدیدش گفت: در حال حاضر در آستانه ساخت فیلم «دستناپیدا» هستیم، این فیلم اثری در ژانر حفاظت مقدس است.

وی در پاسخ به اینکه آیا قصد دارد فیلم خود را به فجر بیاورد، گفت: بله، این تصمیم با من است، اما بنا به دلایلی و مشکلات مربوط به سازمان فرهنگی کشور دیرتر از آنچه فکر می کردیم کار را شروع می کند. و زمان کمی برای رسیدن فیلم به جشنواره فیلم فجر وجود دارد و چون یک اثر و کار زیاد است، زمان زیادی می برد تا کار شود.»

«دست گمشده» از این دست فیلم هاست که قرار بود با مدیریت انسیه شاه حسینی ساخته شود. بعد از ۱۱ سال تصمیم گرفت فیلم جدیدی برای حضور در جشنواره فجر بسازد که شرایطش فراهم نشده است.

پروانه ساخت فیلمنامه «دست ناپیدا» مدتی پیش از سوی مدیریت سینمایی صادر شد و سیدسعید سیدزاده تهیه کننده این فیلم در گفت وگویی درباره وضعیت جدید آن گفت: برنامه ریزی شده است که اولین الزامات مانند آن را داریم. محل. و مواردی که تا حدودی به تیم تولید مربوط می شود اما منتظر هستیم سرمایه تامین کنیم. در این مورد مذاکراتی انجام شده و امید است با موفقیت همراه شود تا با رسیدن فیلم به جشنواره کار آغاز شود.

وی با تاکید بر اینکه کیفیت فیلم نباید خدشه دار شود، افزود: در صورت فراهم شدن شرایط از آذرماه تولید را آغاز می کنیم.

سیدزاده پیشتر گفته بود: «دست گمشده» تماماً در استان خوزستان ساخته می‌شود و فیلمی است در حراست مقدس و بسیار غنی که نسل‌های ما باید چنین داستان‌هایی را ببینند. این فیلم داستانی اجتماعی در بحبوحه جنگ است و راوی آن درباره فداکاری بخشی از جامعه در جریان جنگ است.

انسیه شاهحسینی آخرین فیلم خود را در سال ۱۳۹۲ ساخت «زیباتر از زندگی» و «پنالتی»، «شب بخیر فرمانده» و «غروب شید بیا» دیگر فیلم های او در دهه ۸۰ بودند.

فیلم «دست گمشده» داستانی اجتماعی در میانه جنگ است و راوی آن درباره فداکاری بخشی از جامعه در جریان جنگ است.

انسیه شاهحسینی آخرین فیلم خود را در سال ۱۳۹۲ ساخت «زیباتر از زندگی» و «پنالتی»، «شب بخیر فرمانده» و «غروب شید بیا» دیگر فیلم های او در دهه ۸۰ بودند.