بر اساس تحقیقات ، مزایای کلاژن دریایی


گسترش دانشکده طی دو سال گذشته بسیار محبوب شده است ، به عنوان راهی برای حمایت از روند طبیعی پیری. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا اغراق کردن واقعاً مناسب است؟ وقتی صحبت از کالج دریایی می شود که شامل کالج نوع 1 می شود ، مطمئناً مطالعات شگفت انگیزی وجود دارد.

با توجه به تحقیقات ، برخی از مزایای شگفت انگیزی که کالج دریایی ممکن است به شما ارائه دهد وجود دارد:

چین و چروک

در این کارآزمایی کور و تصادفی کنترل شده ، اثر پپتید زیست فعال پپتیدی کلاژن (VERISOL®) بر تشکیل چین های چشم و تحریک بیوسنتز پروکلاژن I ، الاستین و فیبریلین در پوست مورد بررسی قرار گرفت. قبل از شروع درمان ، چین و چروک ها توسط همه داوطلبان ارزیابی شد. نتایج نشان داد که مصرف خوراکی برخی از پپتیدهای فعال زیستی باعث کاهش تولید سرم می شود و تأثیر مفیدی بر پوست دارد.

یک مطالعه تصادفی ، سه سوکور و کنترل شده ، ایمنی و کارایی کلاژن کرچک (Vinh Wellness Collagen، VWC) را بر جنبه های سلامت و کیفیت پوست زنان بین 45 تا 60 سال ارزیابی کرد. در هفته 12 ، شرکت کنندگان در تیم VWC بهبود چشمگیری در نمرات کلی پوست (9٪) و چین و چروک (15٪) ، انعطاف پذیری (23٪) ، هیدراتاسیون (14٪) ، تابش (22٪) و سفتی (25٪) گزارش کردند. امتیاز در مقابل دارونما نتایج این مطالعه از استفاده از کلاژن هیدرولیز شده موجود در ماهی برای بهبود سلامت پوست در افراد مسن حمایت می کند.

منابع:

  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مصرف خوراکی پپتیدهای کلاژن بیواکتیو به طور خاص چین و چروک های پوست را کاهش داده و سازگاری ماتریکس پوستی را افزایش می دهد. داروخانه پوست و تناسب اندام. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.
  • Evans M ، Lewis ED ، Zakaria N ، Pelipyagina T ، Guthrie N. مرتب سازی ، سه کور ، کنترل دارونما ، یک مطالعه موازی برای ارزیابی اثر کلاژن جلبک دریایی آب شیرین در چین و انعطاف پذیری پوست. روزنامه پوست آرایشی. 2021 مارس ؛ 20 (3): 825-834.

خطرات پوستی

در این کارآزمایی دوسوکور و کنترل شده با دارونما ، شامل 69 زن 35 تا 55 ساله تصادفی شده و یک بار در روز به مدت 8 هفته پپتیدهای کلاژن یا دارونما دریافت کردند. نتایج نشان داد که کشش پوست در هر دو گروه کالج بهتر از گروه دارونما بود ، در حالی که رطوبت پوست نیز در هر دو گروه بهبود یافت. این نشان می دهد که پپتیدهای کلاژن می توانند تأثیر مفیدی بر فیزیک پوست داشته باشند.

منابع:

  • Proksch E، Schunck M، Zague V، Segger D، Degwert J، Oesser S. مصرف خوراکی پپتیدهای کلاژن بیواکتیو به طور خاص چین و چروک های پوست را کاهش می دهد و سنتز ماتریکس پوستی را افزایش می دهد. داروخانه پوست و تناسب اندام. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.

رفتار

کاهش کلی تولید کلاژن یکی از علائم پیری پوست است. هیدرولیزات دریایی در دریا از پیری پوست انسان جلوگیری می کند. مطالعات نشان داده است که کشش پوست در گروهی از زنان 35-55 ساله که پس از خوردن جلبک دریایی بهبود یافته است.

منابع:

  • Varani J ، Dame M ، Rittie L ، Fligiel S ، Kang S ، Fisher G و همکاران. کاهش تولید کلاژن در پوست پیری: نقش تغییرات وابسته به سن در عملکرد فیبروبلاست و اختلال در تحریک مکانیکی. مجله آسیب شناسی آمریکا. 2006 ؛ 168 (6): 1861-1868.
  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مصرف خوراکی پپتیدهای کلاژن بیواکتیو به طور خاص چین و چروک های پوستی را کاهش داده و سازگاری ماتریکس پوستی را افزایش می دهد. داروخانه پوست و تناسب اندام. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.

پوست طولانی

تولید مشارکتی با افزایش سن کاهش می یابد ، و حتی بیشتر با مشاهده خورشید. تحقیقات تأثیر مصرف روزانه پپتیدهای کلاژن بر آسیب پوست ناشی از تابش مکرر اشعه ماوراء بنفش خورشید را ارزیابی کرده است. پپتیدهای کلاژن قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش در معرض کم آبی ، هیپرپلازی و کلاژن نوع 1 را کاهش می دهند. نتایج نشان داد که پپتیدهای کلاژن در ترمیم آسیب و پیری ناشی از اشعه ماوراء بنفش مفید هستند.

منابع:

  • Tanaka M ، Koyama Y ، Nomura Y. اثرات خوردن کلاژن پپتید بر آسیب پوست UV-B ، بیوتکنولوژی و بیوشیمی. 2009؛ 73 (4): 930-932.

مراقبت از پوست

یک مطالعه تأثیر کلاژن هیدرولیز شده در آب مرطوب را بر 20 زن سالم ژاپنی ارزیابی کرد ، نتایج آنها را با گروه دارونما در 19. در مقایسه با 60 روز بعد ، بهبود مایع پوست در گروهی که پپتیدهای کالج مصرف می کردند ، در مقایسه با گروه دارونما مشاهده شد. یک مطالعه دیگر بهبود شرایط پوستی را در زنان پس از بلعیدن پپتیدهای جلبک دریایی به مدت 6 هفته نشان داد.

مطالعه دیگری نشان داد که پپتیدهای ماهی در مدت 8 هفته هیدراتاسیون و رطوبت پوست را تا 12 درصد افزایش می دهند.

منابع:

  • Sumida E ، Hirota A و K. اثرات خوراکی مصرف پپتیدهای خوراکی بر مایع پوست و داده های بیوشیمیایی در خون. J Nutr Count 2004؛ 7: 45-52.
  • Matsumoto H ، Ohara H ، Ito K ، Nakamura Y ، Takahashi S. اثرات بهداشتی هیدرولیزات کلاژن نوع I ماهی بر خواص پوست. ITE Lett 2006 ؛ (7): 386-90.
  • Asserin J ، Lati E ، Shioya T ، Prawitt J. تأثیر کلاژن پپتید خوراکی بر رطوبت پوست و شبکه کلاژن پوست: شواهدی از مدل های قبلی داخل بدن و طبقه بندی ، آزمایشات بالینی کنترل شده. روزنامه پوست آرایشی. 2015 ؛ 14 (4): 291-301.

دیدگاهتان را بنویسید