بر اثر ریزش سنگ در دماوند یک نفر جان باخت


خرید از پایین صفحه اصلی و در

بر اثر ریزش سنگ در دماوند یک نفر جان باخت

فدراسیون کوهنوردی به دلیل شرایط جوی و تشکیل صخره ها در ارتفاعات دماوند از کوهنوردان خواسته است تا پایان مردادماه به این قله صعود نکنند.

گزارش کردن گلو با توجه به فصل صعود قله دماوند کوهنوردان زیادی از منطقه بازدید می کنند به همین دلیل مسیر کوهنوردی شلوغ می شود و در این مدت تصادفات شدیدی رخ می دهد و گاهی افراد فوت می کنند.

روز گذشته یک سنگ بر روی چادر کوهنوردان بارگاه سوم دماوند سقوط کرد که متاسفانه این بار یک نفر جان خود را از دست داد و به دلیل بزرگی سنگ هیچ کشته دیگری نداشت.

یک فروند هلیکوپتر امدادی نیز به منطقه اعزام شد و تعدادی مجروح نیز به بیمارستان منتقل شدند.

دکتر. حمید مساعدیان سرپرست تیم جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی در این باره به فارس گفت: به دلیل بسته بودن چند روزه مسیر صعود به دماوند بسیار شلوغ است و از طرفی به دلیل سنگینی اخیر. باران می بارد، کوه های زیادی می بارد و سنگ ها می ریزند.»

مشروح کنفرانس کوهستان ها به شرح زیر است:

با توجه به ظرفیت محدود کوهنوردان در ۴ مسیر کوه دماوند به ویژه مسیر جنوبی و با توجه به تکمیل ظرفیت پناهگاه های جدید و قدیمی سایت سوم با در نظر گرفتن خطر رانش زمین و ریزش سنگ در اثر اخیر. در بارندگی از کلیه کوهنوردان دعوت بعمل می آید؛ برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار از ورود به این مناطق تا پایان مرداد ماه خودداری نمایید.

سیل مرداد بدترین سیل ایران بود

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین

کد نظر: ۲۷۲۴۳۹ زمان نظر دادن: ۱۳:۲۴