بررسی روابط سالم در محل دفن


دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۰:۴۵

عزاداری تصوعای حسینی (ع) در شهر چابهار

تهران (پانا) – رئیس اداره حفاظت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت درباره ابلاغ دستورالعمل رعایت شرایط بهداشت محیط در ایام محرم و محرم گفت: صفر، از نظارت خبر داد. کمیته های تشییع جنازه توسط حامیان سلامت و رویکرد آموزش و اقناع.

به گزارش وزارت بهداشت، سید رضا غلامی با بیان اینکه رعایت نکات بهداشتی برای حفظ سلامت عزاداران ضروری است، گفت: استفاده از ماسک در فضاهای بسته، رعایت فاصله فیزیکی در فضاهای باز و بسته و گرمایش مناسب دفن. مناطق مهم است. توصیه ما به سالمندان این است که تا حد امکان از نشستن در مکان های شلوغ خودداری کنند و یا در مکان های شلوغ ننشینند.

وی ادامه داد: برنامه ریزی های لازم توسط بازرسان بهداشت محیط چند روز مانده به ماه محرم و با همکاری گروه ها و سازمان تبلیغات اسلامی انجام شده است. نظارت منظم بهداشتی توسط نیروهای بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی انجام می شود و تاکنون هیچ اطلاعی از مشکلات هیئت ها و تکایا نشده است. رویکرد ما آموزش و متقاعد کردن تیم است.

رئیس اداره ایمنی غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز محیط زیست و بهداشت حرفه ای وزارت بهداشت یادآور شد: واسطه های بهداشتی با کمیته های تشییع جنازه همکاری می کنند و مسائل بهداشتی مدیریت می شود که توسط اعضای کمیته ها رصد می شود. در حال حاضر بیش از ۶۵ درصد از گروه ها این لینک ها را به مراکز درمانی و داروخانه ها معرفی کرده اند.

وی همچنین گفت: برای جلوگیری از انتقال بیماری های واگیردار به عزاداران باید به توصیه های بهداشتی مواد غذایی توجه کرد. مدیریت بهداشت آب توسط نیروهای وزارت بهداشت و منابع آب در سطح شهر و روستا انجام می شود. در دستورالعمل های اطلاعاتی مشخص شده است که اصلی ترین چیز برای تغذیه و نذری، غذای خشک است.

وی با اشاره به لزوم رعایت دستورالعمل طبخ غذای گرم گفت: یکی از موارد مهم برای سلامت غذای گرم، رعایت بهداشت افرادی است که به آن دسترسی دارند تهیه، پخت و توزیع نذورات. از سوی دیگر، رعایت بهداشت محل پخت و پز و توزیع غذا نیز مهم است. با توجه به گرمای هوا توصیه می شود بیش از دو ساعت غذای گرم را در بیرون نگهداری نکنید. کسانی که گریه می کنند باید غذای داده شده را فورا بخورند یا در یخچال نگهداری کنند.

رئیس اداره ایمنی و بهبود محیط زیست عمومی و مرکز بهداشت حرفه ای وزارت بهداشت گفت: ظروف غذا و نذری باید خوب باشد، خوب است از ظروف پلیمری برای غذاها و نوشیدنی های گرم و نازک استفاده شود. ظروف پلاستیکی برای غذاها و نوشیدنی های سرد ظروف پلاستیکی تجزیه پذیر نیستند و می توانند برای محیط زیست و افراد مشکل ایجاد کنند.

وی در پایان تاکید کرد: تهویه مناسب در فضاهای پشت بام باید در دستور کار هیات امنا و تکایا قرار گیرد، به ویژه در مناطق گرم، همزمان با استفاده از هوا، درها و پنجره ها نیز باز باشد.