بررسی اجمالی اطلاعاتی پوکی استخوان

پوکی استخوان یک بیماری استخوانی است که به شدت در حال رشد است و با سرعتی قوی جهان را فرا گرفته است. این وضعیتی است که تراکم استخوان را کاهش می دهد و در نهایت منجر به پوکی استخوان و پوکی استخوان می شود. این اختلال مزمن باعث ایجاد استخوان های متخلخل عجیبی می شود که به اندازه یک تکه اسفنج قابل تراکم هستند. این مشکل بر سلامت استخوان ها تأثیر منفی می گذارد و شکستگی های مکرر را به یک مشکل رایج تبدیل می کند. استخوان ها معمولا از کلسیم، پروتئین و کلاژن تشکیل شده اند که وظیفه تقویت آن ها را بر عهده دارند.

در پوکی استخوان، تنها آسیب جزئی می تواند منجر به شکستگی استخوان شود. این در روند عادی اتفاق نمی افتد. شکستگی های ناشی از پوکی استخوان می تواند به صورت فروپاشی و شقاق باشد. با این حال، مفاصل مهمی مانند مچ دست، ستون فقرات، دنده ها و باسن بیشتر در معرض ابتلا هستند. اما حقیقت این است که این نوع شکستگی ها می توانند به هر یک از استخوان های اسکلت آسیب برسانند. زمانی که استخوان ها از کمبود عناصر ضروری رنج می برند، می توانید با مشکل شدید استخوانی پوکی استخوان مواجه شوید.

هیچ علامت خاصی از پوکی استخوان وجود ندارد که بتوانید آن را تشخیص دهید. فقط شکستگی های شدید که مکررا اتفاق می افتد، این راز استخوان را آشکار می کند. بنابراین، تا زمانی که شکستگی نداشته باشید، نمی توانید آن را خودتان تشخیص دهید. حتی در خانواده شما ممکن است برخی افراد آن را داشته باشند، اما تشخیص آنها دشوار است. به ویژه در زنان بسیار شایع است و یافتن آن دشوار است. زنان اغلب شکستگی را یک شکستگی طبیعی می دانند که ربطی به پوکی استخوان ندارد. به همین دلیل، آنها ممکن است فکر نکنند که پس از بهبودی شکستگی، درمان بیشتری لازم است.

اما به این واقعیت توجه داشته باشید که این شکستگی ها، اگر در لگن یا ستون فقرات رخ دهند، می توانند کشنده باشند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که تشخیص پوکی استخوان بسیار مهم است. پیشگیری و نگرش پیشگیرانه نسبت به سلامتی شما کلیدی است. برای جلوگیری از چنین مشکل جدی، رژیم غذایی غنی از مواد معدنی و ویتامین های ضروری را دنبال کنید.

شکستگی لگن می تواند به خصوص برای افراد مسن دشوار باشد. شکستگی ستون فقرات می تواند بسیار دردناک باشد. این نوع شکستگی می تواند روی قد شما تاثیر منفی بگذارد و ستون فقرات شما را منحنی یا منحنی کند. اگرچه این مشکل در گروه سالمندان به ویژه در زنان شایع است، اما ممکن است حتی در سایر گروه های سنی نیز به آن مبتلا شود. بنابراین، بهتر است از استخوان های خود محافظت کنید و سلامت خود را به گونه ای مدیریت کنید که از قربانی شدن به پوکی استخوان جلوگیری کنید.

برای دستیابی به اهداف سلامتی خود استخوان های خود را سالم نگه دارید. حتماً به طور منظم با پزشک خود مشورت کنید تا عوامل خطر احتمالی این غذا را بررسی کند. درمان هایی وجود دارند که می توانند تا حد زیادی پوکی استخوان را بهبود بخشند. شما باید تمام درمان های ممکن را با پزشک خود در میان بگذارید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر