برای پیاده روی دست به خودکشی بزنید


جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ – ۰۴:۳۸

کاکتوس روندا

تهران (پانا) – کاکتوس خزنده یکی از محبوب ترین گونه های کاکتوس است که در بین دوستداران گل و گیاه بسیار محبوب است.

به گزارش نمناک، دیو خزنده کاکتوس منحصر به فردی است که بخشی از خود را می کشد تا به صحرا حرکت کند.

شیطان خزنده، گونه‌ای کمیاب و جالب، یکی از آن گونه‌هایی است که نه تنها می‌تواند برای بقای خود مستعمره بسازد، بلکه با جدا شدن از آن در شاخه اصلی، به موقع به صحرا حرکت می‌کند. این قسمت از بهترین های جهان در نمناک، با نوعی گردهمایی روبرو خواهیم بود که از میان صحرا می گذرد و برای این منظور نقاطی را می کشد.

این یک نوع کاکتوس است که به اطراف می خزد

این کاکتوس در اصطلاح علمی با نام Stenocereus شناخته می شود. این گونه منحصر به فرد کاکتوس بومی باجا کالیفرنیا سور در شمال مکزیک است و تنها نمونه کاکتوس خزنده در جهان است. برخلاف اکثر گونه های کاکتوس که به صورت عمودی در آسمان رشد می کنند، این حشره متفاوت است و روی زمین رشد می کند و فقط نوک آن در بالا قرار دارد.

این امر به بقای گیاه و مهاجرت طولانی مدت به بیابان کمک می کند، این نوع کاکتوس در آب و هوای سرد دریای این منطقه یافت می شود که می تواند هر سال با سرعت ۶۰ سانتی متر رشد کند.سال با کلنی های نامشخص با ساقه های نوک تیز بزرگ . در هوای خشک، سرعت رشد آن در ده سال به ده سانتی متر کاهش می یابد. این کاکتوس ها تا محیط بومی خود از پرورش دهندگان دور هستند، بنابراین برای بقا به یون ها متکی هستند.

خزش و میانگین فروش بالا در بین طرفداران دریافت کنید

کاکتوس خزنده یکی از زیباترین گیاهان جهان است، اما در حال حاضر تقریباً در خطر انقراض قرار دارد. به دلیل کمیاب بودن آن، دوستداران کاکتوس هزینه زیادی برای خرید این گیاه خواهند داشت. و در بازار سیاه بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار فروخته می شود. قاچاقچیان غیرقانونی تنها یکی از مزاحم های این نوع هستند. از آنجایی که ساقه های این گیاه به موازات زمین رشد می کند، می تواند در تغذیه حیوانات اختلال ایجاد کند، بنابراین توسط کشاورزان کشته می شود. برخی از کشاورزان این گیاهان را تخریب می کنند تا زمین های خود را برای کاشت آماده کنند.

شیطان خزنده در حال حاضر در لیست مخفی مکزیک قرار دارد. اگر گیاه به همین منوال ادامه دهد، در سال های آینده از بین خواهد رفت. این کاکتوس می تواند ۱۰۰ سال زندگی کند.