برای صعود به قله ها گواهی ندهید


برای صعود به قله ها گواهی ندهید

گزارش کردن گلو کمپین «برای صعود به قله ها گواهی صادر نکنید» در سایت کمپین انجام می شود.

در متن این کمپین با رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی و رئیس هیئت کوهنوردی و ورزش استان تهران گفت و گو کرد و گفت:

«همانطور که می دانید هیئت کوهنوردی و ورزش دولت تهران اعلام کرده است که برای صعود به قله خلنو به قیمت ۷۵ هزار تومان گواهی صعود صادر می کند.

در این منطقه کوهنوردان، مربیان کوهنوردی، دوستداران طبیعت و کارشناسان و فعالان حوزه طبیعت و گردشگری وجود دارند که مخالف کل «طرح سیمرغ» یا کوهنوردی در دماوند و صدور گواهینامه های لازم، صدور گواهینامه هستند. کوهنوردی در خلنو برای آنها نگران کننده خواهد بود

بدیهی است که این طرح باعث افزایش جمعیت منطقه می شود و امروزه عده ای ظرفیت اکولوژیکی این کوه را زیر پا می گذارند و وضعیت بسیار بد خواهد شد.

مشخص است این برگه که قرار است به عنوان گواهینامه برای افراد صادر شود، هیچ ارزش فنی برای کوهنوردی ندارد و ممکن است باعث مرگ برخی از کوهنوردان شود. از سوی دیگر بیم آن می رود که اجرای این طرح در این اوج متوقف نشود و منطقه سراسر ایران را در بر گیرد.

می دانید که حتی دماوند و علمکوه را هم می توان با مسیرهای آسان صعود کرد و گرفتن گواهینامه برای صعود به قله نوعی گواهی است. بنابراین به نظر می رسد دلیل اصلی انتشار این اسناد درآمدزایی برای گروه و هیئت ها باشد که اقدامی ناپایدار و بی معنی است.

ما دوستداران کوهستان ایران و گروه کوهنوردان، سربازان و مربیان این فعالیت، درخواست عدم صدور گواهینامه صعود به قله های ایران و ارتقای کیفیت و محیط زیست را داریم.

برای ثبت نام در این تبلیغات به این لینک مراجعه کنید.

خلنو هفتاد و پنج هزار تن; اقدام عجیب هیئت کوهستانی دولت تهران است

برای مشاهده سایر کمپین ها و حمایت از آنها روی این لینک کلیک کنید.

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین