برای رفع تلخی زیتون چه باید کرد؟


زیتون تلخ

تهران (پانا) – زیتون یکی از بهترین و پرطرفدارترین غذاهایی است که خواص زیادی دارد، اما برخی به دلیل تلخی کمی که در معده آن نهفته است، زیتون را دوست ندارند، اما این تلخی را می توان با محلول و زیتون گرفت. به یک غذای لذیذ تبدیل شده است.

به گزارش نمناک، زیتون یکی از لذیذترین و مفیدترین خوراکی‌هاست که دارای تغذیه خوب و ارزش غذایی بالاست. گاهی برای ما پیش می آید که در خرید زیتون و خرید زیتون ترش دقت زیادی نمی کنیم، اما روش هایی وجود دارد که می توانید تلخی زیتون را از بین ببرید. برای آموزش راه حل رفع تلخی زیتون با این قسمت همراه باشید.

روش های از بین بردن تلخی زیتون

درختان زیتون در اوایل تابستان شروع به شکوفه دادن می کنند. سپس میوه های آن در اواخر تابستان آرام آرام به مرحله برداشت می رسد. زیتون در ابتدا سبز کم رنگ است و در اواخر پاییز به رنگ سبز تیره تیره می شود. جالب است بدانید که درخت زیتون در دوران باستان نماد صلح و ثروت بوده است. پرچم سازمان ملل متحد از شاخه زیتون به عنوان نماد صلح استفاده می کند و به سه شکل وجود دارد: قوطی – شکسته و دوتایی.

زیتون های کنسرو شده زیتون های بدون دانه ای هستند که روغن نگرفته اند و برای تهیه زیتون های پرورشی استفاده می شود، از این نوع زیتون به عنوان چاشنی نیز استفاده می شود.

زیتون شکسته زیتونی است که روغن نخورده باشد.

سم زدایی و سم زدایی زیتون

انواع زیتون ها تلخ هستند و راه خلاصی از تلخی آن این است که آن ها را چند بار با آب بشویید، یعنی باید زیتون ها را سه یا چهار بار بشوییم و بعد از هر بار شستشو در آب نمک خیس کنیم تا درست شود. طعم خوب وقتی زیتون ها تلخ شد به مقدار دلخواه در آب نمک بریزید. سپس ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری گلپر را روی زیتون ها بریزید و در جای خنک غیر از یخچال نگهداری کنید.

زیتون های سبز و نارس را در محلول قلیایی خیس می کنند تا تلخی آن از بین برود. سپس آن ها را مدتی در آب خیس کنید سپس این زیتون ها را در ظرفی با مخلوط آب و نمک و سرکه بریزید و یا با روش آب نمک تلخی این زیتون ها را از بین ببرید.

راه های رفع تلخی زیتون

زیتون را می توان در خانه فرآوری کرد، اما اکثر مصرف کنندگان ترجیح می دهند زیتون های آماده را در مدت زمان طولانی تهیه کنند.

رنگ زیتون بستگی به نوع آن دارد اما اگر زیتون پس از خارج شدن از محلول قلیایی در معرض هوا قرار گیرد رنگ آن سیاه می شود. محلول قلیایی قابل خوردن مخلوطی از آب، جوش شیرین و آهک است.

زیتون را می توان به این روش حتی در خانه فرآوری کرد، اما به دلیل زمان زیادی که طول می کشد، اکثر مصرف کنندگان زیتون های آماده را ترجیح می دهند. برخی از زیتون ها پس از فرآوری سیاه می شوند. اگر زیتون ها پس از خارج شدن از گودال مدتی در هوا بماند، رنگ آن سیاه می شود. در واقع رنگ زیتون بیشتر به نوع آن مربوط می شود. برای محلول های قلیایی غذا از ترکیب آب و بی کربنات ها مانند جوش شیرین و آهک برای مربای بالانگ استفاده می شود.