برای حصول توافق باید شرایط فوق نادیده گرفته شود


محبعلی، تحلیلگر سیاسی بین الملل در گفت و گو با پانا:

یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ – ۰۷:۵۱

بخش عزیز

تهران (پانا) – ناظر امور بین الملل گفت: برای دستیابی به توافق، حتی اگر بازگشت کامل به برجام ۲۰۱۵ سازمان ملل متحد باشد، حتی اگر توافق موقتی باشد، اعمال و شرایط رضایت پس از توافق است. به طرف، و سپس به مذاکرات دیگر منتقل شد.

قاسم محبعلی در گفت‌وگو با جوزف بورل درباره سفر تهران به تهران و احیای دوباره شایعات و وین به پانا گفت: صحبت درباره موافقت با احیای شایعات خبر خوبی است. در عین حال امید است گروه ها به ویژه جمهوری اسلامی در این مقطع فرصتی برای نجات برجام داشته باشند. “چون این پنجره واقعا باز نمی شود.”

ناظر امور بین الملل همچنین گفت: برای دستیابی به توافق، حتی اگر بازگشت کامل به برجام ۲۰۱۵ باشد، حتی اگر توافق موقت باشد، باید کاربردها و مفاد توافق را از پس از توافق موقت جدا کرد. حل و فصل. به مذاکرات بعدی ارائه خواهد شد.»

وی گفت: بازیابی برجام باعث کاهش وضعیت معیشتی مردم و جلوگیری از تشدید بحران اقتصادی کشور می شود. برای گروه های اروپایی و آمریکایی بازیابی برجام نیز مهم بود. بازگشت ایران به بازار نفت باعث ثبات بازار و کمک به سیاست اروپا برای کاهش اتکای خود به واردات از روسیه خواهد شد. علاوه بر این، در میان مدت، سرمایه گذاری جهانی در استخراج و صادرات گاز ایران به اروپا بخشی از چشم انداز ۲۰۳۰ اتحادیه اروپا در چارچوب سیاست امنیتی اروپا است.

محبعلی گفت: توافق هسته ای ایران همچنین به بهبود وضعیت امنیت منطقه، کاهش تهدیدات علیه امنیت ملی ایران و جلوگیری از جنگ و درگیری در مرزها کمک می کند. بازگشت به برجام قطعاً منافع ملی و امنیت ملی را تامین می کند».