برای افزایش ترس از سیل


برای افزایش ترس از سیل

گزارش کردن گلوما، مردم عصر جدید، افراد بسیار ناقصی هستیم. ما تا شهری که در آن زندگی می کنیم در شمال و جنوب گم شده ایم و اگر در شرایط سخت وارد درس های زندگی نشده باشیم با یک تصادف کوچک می میریم و محیط زیست را می گیریم.

حتی آنهایی که در خانه می مانند هم همینطور هستند. آنها مانند اجداد خود با طبیعت مرتبط نیستند.

ما در درک مشکل مشکل داریم زیرا اصول اولیه را نمی دانیم و این عدم آگاهی باعث ایجاد ترس در ما می شود.

ممکن است فردی را دیده باشید که سعی می کند با ماشینش از رودخانه پر آب عبور کند. آیا می دانید چه اتفاقی برای رودخانه افتاده است؟ چون فکر می کند قایقش سنگین است، نیروی آب قایق را بلند نمی کند.

ما باید چیزهایی را از فیزیک و شیمی بدانیم که نمی دانیم، این چیزی است که ما را می کشد. به عبارت دیگر، اگر بدانیم سی سانتی متر آب می تواند ماشین ما را آب کند یا مواد شوینده را با هم مخلوط نکنیم، کمتر کارهای احمقانه ای انجام می دهیم.

برای افزایش ترس از سیل

ارائه گلونی را دنبال کنید

خیلی وقت ها ما امروزی ها ویدئوهایی از افرادی که در ماشین گرفتار سیل شده اند دیده ایم، اما چون تماشای فیلم با موبایل سرگرمی است، جنبه آموزشی ندارد، ما را تصویر کنید، نه. در ذهن ما نوشته شده است که آن را تکرار نکنیم.

به همین دلیل است که هر بار و هر سیل، عده ای از ایرانیان هستند که در ثانیه های آخر از رودخانه بیرون می کشند یا اصلا این کار را نمی کنند.

از زمان وقوع سیل ماسوله در سال ۱۳۵۶ بارها از دوستان گیلانی ام شنیدم که نتوانستیم به مردم هشدار بدهیم. مردم به دلایل زیادی در درک شر موفق نمی شوند، دلبسته می شوند و می میرند.

من فکر می کنم یکی از بهترین راه ها برای کنترل این بیماری ها احتیاط های میدانی است. مانند کاری که برخی از مردان استبان در این ویدیو انجام می دهند. در سیل سال ۲۰۱۸ لرستان هم همین اتفاق افتاد.

باید توسط بلندگوهای کنار رودخانه به مردم هشدار داده شود و از ماندن در کنار رودخانه منع شوند. پلیس، هلال احمر و نیروهای مردمی می توانند کمک کنند.

از آنجایی که مردمی که باران را نمی بینند، به هواشناسی برای پیش بینی سیل نگاه می کنند و می خندند، این راه حل موقتی است.
ارائه دوره های آموزشی نحوه مقابله با سیل در مدارس، ادارات و منازل برای تمامی سنین یکی از نیازهای امروز ماست که باید به سیاستمداران سپرده شود.

از امروز می توانید ترس را در دل خود نگه دارید. ترس چیز خیلی خوبی است.

سیل در استهبان; تصادف دوباره اتفاق افتاد

سیل دشمن خاطرات است

انتهای پیام

نویسنده: رضا ساکی

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن