بخشی از اختیارات سازمان بنادر صدور مجوز قانونی برای کشتی های ترانزیتی بنادر است.


یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۶:۱۱

بنادر

تهران (پانا) – سرپرست اداره کل دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی گفت: به منظور کاهش و افزایش مالکان و مدیران کشتی ها و کاهش مراجعات مردم و حذف دفاتر وقت گیر، بخشی از مرجع مدیریت مرکزی در زمینه صدور مجوز قانونی برای کشتی‌های تحت پرچم ایران به دفاتر بازرسی و ثبت کشتی‌ها در بنادر پایین ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهدی فراهانی فراهانی رئیس اداره امور دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی گفت: صدور مجوز کشتیرانی، بازرسی در بدنه زیرآبی زیردریایی، تعویض موتور، تغییر کاربری و تغییر ناوبری. محدوده کشتی‌های تحت پرچم ایران، همگی در کلید دفتری ارائه شده به ارزیابی فنی و ارسال می‌شوند، از این پس در چارچوب‌های مناسب و در قالب یگان ویژه به بنادر پایین‌تر ارسال می‌شوند. روند.

فرحانی تقسیم ثبت کشتی و صدور گواهینامه دریایی را از اهداف اصلی اداره کل امور دریایی سازمان بنادر دانست و افزود: این اقدام مزایایی از جمله ایجاد پناهگاه امن برای مالکان و متصدیان کشتی های ایرانی را فراهم می کند. . برای پیگیری صدور گواهینامه های بین المللی کشتی های خود از محل سکونت خود، بدون اتلاف وقت و بدون نیاز به مراجعه حضوری به مرکز، کار سریعتر و پربارتر خواهد بود.

وی تاکید کرد: درک مسائل بازرسی و ثبت کشتی ها در مرکز و بنادر و دادن موضوعات خاص به بنادر برای اعتمادسازی مشتریان و توسعه متخصصان شاغل در بنادر زیرزمینی از دیگر اهداف جانبی این رویکرد است. .

سرپرست اداره کل دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی گفت: زیرساخت های رایانه ای برای ارائه خدمات به متقاضیان در طرح تکمیل و الکترونیکی و برون سپاری کلیه فرآیندها به افراد به بهترین شکل توسعه یافته است. بخش، وضعیت جسمانی متقاضیان به شدت بهبود می یابد و متقاضیان پیگیر مسائل مربوط به ارسال گواهی حمل خود در کوتاه ترین زمان ممکن به منزل خود خواهند بود.