با توجه به ظرفیت بالای نیروی انسانی مولد، جوانان و آموزش و پرورش همدان، این کشور به سرعت در حال پیشرفت است.


پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ – ۰۹:۵۴

ابراهیم رئیسی

تهران (پانا) – آیت الله رئیسی با بیان اینکه استان همدان مهد بسیاری از علما، علما، شعرا و علما است، گفت: نه تنها همدان، بلکه کشور ما و جهان اسلام از تخصص این دولت در حوزه های مختلف بهره برده اند. زمان های تاریخی

آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در بدو ورود به پایتخت تاریخ و جهان، همدان را دولت و مردم سابق دانست و گفت: دولت همدان یادآور رشادت های قهرمان در پاسداشت مقدس است. دادن ۸ هزار شهید و بیش از ۲۷ هزار سرباز و فداکاری مایه مباهات بنده و دولت است.

وی با بیان اینکه استان همدان زادگاه بسیاری از علما، علما، هنرمندان و فرهیختگان است، گفت: نه تنها همدان، بلکه کشور ما و جهان اسلام در مقاطع مختلف تاریخ نتایجی را از این نوابغ دنبال کرده است.

رئیسی در خصوص نقاط قوت محلی تصریح کرد: کشاورزی، گردشگری و معدن شاخص نقاط قوت کشور است اما استفاده صحیح از این نقاط قوت با موانع و مشکلاتی مواجه است. اما با وجود ظرفیت بالای نیروی انسانی مولد، جوان و تحصیلکرده در استان همدان، بسیاری از این مشکلات قابل حل است.

رئیس جمهور اولین ایده سفر خود را بررسی مسائل و مشکلات استان برشمرد و تایید کرد که انشاالله در شورای حاکمیتی تصمیمات و اقدامات لازم را برای رفع مشکلات مردم انجام خواهیم داد.