باکتری معده یا هلیکوباکتر پیلوری و درمان تغذیه


برخی از مواد مغذی که به درمان عفونت H.pylori کمک می کند:
مطالعات زیادی در مورد داروهای طبیعی هلیکوباکتر پیلوری انجام شده است. اکثر داروها تعداد باکتری های معده را کاهش می دهند اما قادر به ریشه کنی آنها نیستند. قبل از شروع درمان های طبیعی حتماً با پزشک خود مشورت کنید زیرا به هیچ عنوان نباید داروهای طبیعی را جایگزین هلیکوباکتر پیلوری کنید. با اجازه پزشک ، می توانید از داروهای طبیعی به عنوان درمان ترکیبی استفاده کنید که می تواند اثر داروهای معمولی را افزایش دهد.

پروبیوتیک ها
پروبیوتیک ها به تعادل بین باکتری های خوب و بد روده کمک می کنند. طبق مطالعه ای در سال 2012 ، مصرف پروبیوتیک ها قبل یا بعد از درمان معمول هلیکوباکتر پیلوری می تواند حذف را بهبود بخشد. آنتی بیوتیک ها باکتری های خوب و بد معده را از بین می برند. پروبیوتیک ها به پر کردن باکتری های خوب کمک می کنند. همچنین ممکن است خطر رشد بیش از حد را کاهش دهد. محققان شواهدی یافته اند که لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس بهترین نتایج را دارد.

چای سبز
چای سبز ممکن است به از بین بردن و کند شدن رشد هلیکوباکتر پیلوری کمک کند. مصرف چای سبز قبل از عفونت از گاستریت و استفاده از آن جلوگیری می کند در حالی که میکروب ها شدت گاستریت را کاهش می دهند.

مالاب
هیچ تحقیقی نشان نداده است که عسل می تواند باکتری ها را از بین ببرد. محققان پیشنهاد می کنند که استفاده از عسل در طب رایج ممکن است زمان درمان را کوتاه کند.

روغن زیتون
روغن زیتون همچنین می تواند باکتری های H.pylori را درمان کند. مطالعه ای در سال 2007 نشان داد که روغن زیتون دارای خواص ضد باکتریایی در برابر هشت نوع H. pylori است.

ریشه های شیر
ریشه مرکبات یک راه طبیعی زخم معده شایع است. همچنین ممکن است با H.pylori مبارزه کند. بر اساس مطالعه ای در سال 2009 ، ریشه قارچ به طور مستقیم باکتری ها را از بین نمی برد ، اگرچه می تواند از چسبیدن آن به دیواره سلول های معده جلوگیری کند.

کلم بروکلی بیرون می آید
ترکیبی از عصاره کلم بروکلی به نام سولفورافان ممکن است در برابر H. pylori موثر باشد. این غذای اضافی می تواند ورم معده را کاهش دهد. همچنین ممکن است رشد بیش از حد باکتری ها و اثرات آن را کاهش دهد.

درمان فتوتراپی
هلیکوباکتر پیلوری به نور حساس است. در فتوتراپی ، از اشعه ماوراء بنفش برای از بین بردن هلیکوباکتر پیلوری در معده استفاده می شود. محققان بر این باورند که تصویربرداری شکمی که از شکم استفاده می شود بی خطر است. این روش اغلب در مواقعی که آنتی بیوتیک ها مثر نیستند ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

خلاصه
بسیاری از مردم در تمام عمر خود باکتری دارند و هیچ علامتی را تجربه نمی کنند. باکتری ها می توانند مشکلات جدی ناشی از ورم معده ایجاد کنند و در صورت عدم درمان مزمن ، می توانند شامل زخم های خونریزی کننده و سرطان معده -باکسا باشند. هلیکوباکتر پیلوری عامل اصلی خطر برای انواع خاصی از سرطان معده است. بر اساس داده های CDC 1998 ، میزان حذف هلیکوباکتر پیلوری با آنتی بیوتیک ها 61 تا 94 است. وقتی آنتی بیوتیک ها با یک عامل کاهنده اسید ترکیب شوند ، اثر بخشی افزایش می یابد. افزودن داروی گیاهی ممکن است در ارتقاء روند بهبودی مفید باشد.
اگر علائم واضح باشد پزشکان به ندرت درخواست آزمایش هلیکوباکتر پیلوری می کنند. اگر آزمایش H. pylori شما مثبت بود ، در اسرع وقت درمان را شروع کنید. داروهای طبیعی ضرری ندارند ، اما ثابت نشده است که التهاب را درمان می کنند. به جای داروهای معمولی بدون نظر پزشک از آن استفاده نکنید.

همانطور که لوگا از عفونت های آینده جلوگیری می کند

از آنجا که عفونت H. pylori در واقع هنوز ناشناخته است و هیچ مرجع رسمی در برابر لوگا وجود ندارد. به طور کلی ، شما باید با شستن مرتب دست ها و آماده سازی و پخت غذای خود بهداشتی داشته باشید. اگر مبتلا به هلیکوباکتر پیلوری هستید ، درمان خود را کامل کنید تا احتمال عود بیماری کاهش یابد.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید