بامداد افشار: روبات ها جایگزین آهنگسازان می شوند


بامداد افشار: روبات ها جایگزین آهنگسازان می شوند

«بامداد افشار» در گفتگوی تصویری با فیلمو شات نحوه آهنگسازی برای مریخ را تشریح کرد.

گزارش کردن گلو بامد افشار آهنگساز سریال روزی روزی مریخ به تاثیر آهنگ های نوستالژیک در استفاده از آهنگ های جدید اشاره کرد و گفت: انتخاب ترانه های قدیمی مانند آهنگ ماه در عقرب در سال ۱۷۰۰ در مریخ به این دلیل است. یادآوری زمین و اتفاقی که ۳۰۰ سال پیش رخ داد.

وی در خصوص دلیل انتخاب آهنگ ماه در عقرب گفت: در ابتدا نام سریال قمر در عقرب و بیت اول این شعر (اقرب زلف کجات با قمر قرینه…) بسیار نزدیک به آن بود. ژانر و فضای فیلم و چون ماهیت غیرمنتظره مریخ هم نشان داد، کمدی است.”

این شاعر در مورد چگونگی تغییر موسیقی در ۳۰۰ سال آینده چنین می گوید: “شاید در سال ۱۷۰۰ هیچ آهنگسازی مانند اکنون وجود نداشته باشد و عروسک ها.”

وی ادامه داد: فکر می کنم ارتباط مردم با موسیقی در آینده شبیه رابطه فعلی ما با تلفن باشد.

افشار گفت که اگر بخواهد به مریخ برود خانواده و همسر و لپ تاپش را می برد تا با او موسیقی بسازند.

طراحی و سرپرستی نویسندگان «روزی روزگاری مریخ» را پیمان قاسم خانی انجام داده است و در خلاصه این سریال آمده است: در زمانی هستیم که همه موجودات سیارات در تقابل با مریخ قرار می گیرند… چطور؟ شما؟ سام درخشانی، ویشکا آسایش، امیر نوروزی، امیر کاظمی، بهادر مالکی، امیرمهدی ژله، نوشین تبریزی، عبدالله روا، رامین ناصر نصیر، فلامک جنیدی، بهروز دریفر، پیمان فاطمی، کاظم نوربخش و مهراب قاسم خانی در این سریال حضور داشته اند.

مریخ یک بار در خط زمانی؛ وقتی یک بومی به مریخ می رود

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن