بارش باران و رعد و برق در جنوب جزیره


رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی از بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید در سه استان، ریزگردها و کاهش وزش باد در غرب و شمال غرب کشور خبر داد.

گزارش کردن گلو صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هوا، طی پنج روز آینده در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و ارتفاعات جنوبی کرمان. رشد ابر، بارش باران، رعد و برق و وزش باد رخ می دهد، در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان بارندگی شدید و در سایر نقاط کشور آب و هوای آرام و پایدار است.

وی افزود: طی سه روز آینده در مناطق مرزی غرب و غرب کشور مه رقیق و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود، در شمال و شرق اختلال در منطقه تابورو، گرد و خاک و کاهش دید افقی وجود دارد. .

به گفته ضیائیان، شرق دریای عمان طی سه روز آینده ابری و متلاطم و شرق تنگه هرمز طی دو روز آینده ابری و متلاطم خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده گفت: هوای تهران فردا (۵ مردادماه) تا ساعاتی دیگر صاف و وزش باد گاهی اوقات. تاریک باشد و باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر ۲۴ و ۳۶ درجه سانتیگراد افزایش می یابد و در روز پنجشنبه (۷ مرداد ماه) لازم است هوا تا چند ساعت صاف و وزش باد گاهی افزایش یابد. با حداقل ۲۳ درجه و حداکثر دما ۳۵ درجه سانتیگراد.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ مردادماه) اهواز با دمای ۵۰ و ۴۹ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با ۱۰ و ۹ درجه سانتیگراد سردترین است.

پیش بینی هواشناسی را از این لینک بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن