این ۷ غذا را دوباره گرم نکنید


دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ – ۰۱:۳۵

مایکروفر

تهران (پانا) – وقتی بقیه غذای سنتی را گرم می کنیم، فاقد کیفیت، طعم و ارزش غذایی اصیل است. ممکنه بمیریم در واقع، برخی از پزشکان بر این باورند که خوردن غذاهای باقی مانده می تواند باعث ایجاد آکنه روی پوست ما شود.

به گزارش ایرنا، وقتی بقیه غذا را قبل از خوردن گرم می کنیم، کیفیت، طعم و ارزش غذایی اصلی ندارد. ممکنه بمیریم در واقع، برخی از پزشکان بر این باورند که خوردن غذاهای باقی مانده می تواند باعث ایجاد آکنه روی پوست ما شود. این بیماری پوستی به تنهایی آسیب باقیمانده غذا به بدن ما نیست. برخی از باقی مانده غذاها ما را مسموم می کند و باعث ایجاد استرس در کبد می شود. ایرنا زندگی در استوری های بعدی شما را با مطالبی در مورد غذاهای نخورده همراهی می کند.

۱. ندر

می دانیم که چغندر یک ماده غذایی بسیار مهم است که سرشار از آنتی اکسیدان و آهن است. اما اگر قبل از سرد شدن دوباره آن را گرم کنیم، نیترات چغندر به نیتریت تبدیل می شود که سمی است.

۲. تخم مرغ سرخ شده

از آنجایی که باکتری سالمونلا در تخم ها وجود دارد، آنها را دو بار گرم نکنید. چون ممکنه مسموم بشیم البته نصف ها برای بار اول تازه و خوش طعم هستند، پس اجازه ندهید زیاد بپزند تا تمام شوند و تخم مرغ ها را یکباره گرم نکنید.

۳. سیب زمینی

پوره سیب زمینی را بعد از سرد شدن دوباره گرم نکنید. چون این غذا سرد است، باکتری به نام کلستریدیوم بوتولیسم ایجاد می شود که باعث بوتولیسم می شود.

۴. اسفناج

اجاق غذا پر از اجناس است که با گرم شدن مقداری از خواص خود را از دست می دهند، نه اینکه در گرم شدن بعدی هیچ ماده ای وجود نداشته باشد. همچنین سمی است. بهتر است مقدار کمی سیر را سرخ کنید و کمتر از ۶ ماه در فریزر نگهداری کنید.

۵. برنج

اگر برنج را به رژیم غذایی خود اضافه می کنید، آن را در دمای اتاق نگه دارید و خنک نگه دارید. اگر برنج در دمای اتاق بماند، باکتری به نام باسیلوس سرئوس رشد می کند که برای بدن مضر است.

۶. مرغ

مرغ نیز مانند تخم مرغ حاوی سالمونلا است که مدت ها پس از پختن تعدادی باکتری مضر برای غذا تولید می کند.

۷. غذاهای دریایی

باقی مانده غذاهای دریایی را نخورید. هر چه باکتری ها در هوای گرم بیشتر رشد کنند و هر چه مدت بیشتری در اتاق بمانند، بیشتر رشد می کنند و با گرم شدن از بین نمی روند.