این غذاها میکروب های معده را از بین می برند


منظور از کلام خدا چیست؟

تهران (پانا) – راه های زیادی برای از بین بردن میکروب معده وجود دارد که یکی از آنها مصرف غذاهای ضد میکروبی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از افراد ترجیح می دهند از درمان های طبیعی و جایگزین برای درمان بیماری هایی که بر آنها اثر می گذارد استفاده کنند. در این مقاله در مورد غذاهایی که میکروب معده را از بین می برند صحبت خواهیم کرد.

هلیکوباکتر پیلوری یک باکتری است که معده را با علائم جدی مانند اسهال و حالت تهوع آلوده می کند.

درمان با آنتی‌بیوتیک‌ها مهم است زیرا داروهای طبیعی نمی‌توانند باکتری‌ها را از بین ببرند، اما استفاده از برخی از آنها بهتر است.

یا بیماری زخم معده: این یک بیماری ساده نیست که بتوان آن را با داروهای طبیعی یا با غذا درمان کرد. خیر، داروهای گیاهی برای این مشکل مهم است، اما برخی افراد برای کاهش اثرات مضر داروهای گیاهی و افزایش توانایی هضم بدن و جلوگیری از میکروب ها و عفونت ها و افزایش استقامت بدن به دنبال غذاهایی هستند که میکروب معده را از بین ببرند.

لازم به ذکر است که در صورت ظاهر شدن علائم بیماری تومور، علاوه بر تجویز آنتی بیوتیک مناسب، برای تعیین برنامه درمانی خاص باید با پزشک مشورت کرد، زیرا ممکن است عوارضی ایجاد کند، این میکروب ممکن است مانند : زخم معده و سرطان.

مواد غذایی برای از بین بردن میکروب های معده

عسل
عسل به دلیل اثرات ضد باکتریایی خود شناخته شده است و تحقیقات نشان داده است که عسل مانوکا در کشتن میکروب های معده و مهار رشد سلول های اپیتلیال معده موثر است.

ماست
یک مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات گوارشی در سال ۲۰۱۷ نشان داد که خوردن ماست بیش از پنج بار در هفته علاوه بر کنترل علائم بیماری، به محافظت از معده در برابر اثرات هلیکوباکتر پیلوری کمک می کند.

چای سبز
بر اساس مطالعه ای که در سال ۲۰۱۴ در Frontiers Microbiology منتشر شد، چای سبز حاوی پلی فنول هایی است که به مبارزه با استرس اکسیداتیو و بیماری ها کمک می کند و آن را به یکی از غذاهایی تبدیل می کند که میکروب های معده را از بین می برد.

روغن زیتون
روغن زیتون به دلیل عملکردی که در مبارزه با بیماری دارد، ممکن است فرصتی برای از بین بردن میکروب های معده و کاهش سرعت رشد داشته باشد.

ریشه شیرین بیان
یکی از موثرترین درمان‌ها برای زخم معده، ریشه شیرین بیان به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و عملکرد آن در افزایش سرعت دفع است.

برگ آلوئه ورا
برگ های آلوئه ورا یکی از درمان های طبیعی است که برای بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. یک مطالعه نشان داده است که آفتاب استخراج شده از برگ های آلوئه ورا پتانسیل کشتن میکروب های معده و جلوگیری از رشد را دارد.

بروکلی رشد می کند
گیاهان بروکلی حاوی سولفورافان هستند و مطالعات حیوانی نشان داده است که این گیاه دارویی موثر برای جلوگیری از رشد میکروب های تومور است. بروکلی در غذاهایی که میکروب های معده را از بین می برند باقی می ماند.

رایونا
شیر حاوی ترکیبات خاصی مانند لاکتوفرین و گلیکوپروتئین است که اعتقاد بر این است که به جلوگیری از رشد سلول های تومور کمک می کند.

توصیه های غذایی برای از بین بردن میکروب های معده

به جای سه وعده غذایی اصلی در روز، وعده های غذایی کوچک و منظم بخورید.

سعی کنید وزن کم کنید و به وزن ایده آل برسید، این کار را می توان با صحبت با متخصص انجام داد تا رژیمی مشابه وضعیت بیمار دریافت کنید.

از خوردن غذاهای اسیدی خودداری کنید؛ از آنجایی که معده را تحریک می کند و علائم عفونت معده را تشدید می کند، می توان از داروهای ضد اسید نیز استفاده کرد.

با پزشک خود در مورد مکمل های غذایی مناسب صحبت کنید، زیرا برخی از پزشکان مکمل های امگا ۳ و پروبیوتیک را توصیه می کنند.